Azerbejdżan z teledyskiem, Hiszpania i Wielka Brytania mają nowe wersje piosenek, Czarnogóra kręci klip, Australia już w piątek- państwa przygotowują się do Eurowizji 2018!

Eurowizja 2018 zbliża się wielkimi krokami, znamy już prawie wszystkie utwory, które w maju pojawią się w Lizbonie. Państwa starają się dokonać jak najlepszych zmian w swoich utworach, oraz przygotowują teledyski. Wiemy także, kiedy odbędzie się oficjalna premiera piosenki Australii na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018.

Hiszpania- Amaia i Alfred z oficjalną wersją piosenki

Krajowy nadawca Hiszpanii- telewizja RTVE opublikowała właśnie finalną wersję piosenki Tu CanciónAmai i Alfreda, zwycięzców tegorocznej gali eurowizyjnej OT. Metamorfozę przeszedł podkład instrumentalny utworu. Dzięki temu całość brzmi mocniej i dynamiczniej. Można stwierdzić, że utwór młodych Hiszpanów nabrał musicalowego charakteru. Już w piątek, 9 marca odbędzie się specjalny program, w którym odbędzie się premiera teledysku do propozycji eurowizyjnej. Gospodarzem show będzie prowadzący całej edycji Operación Triunfo 2017- Roberto Leal.

https://www.youtube.com/watch?v=arXd-WjUXD0&feature=player_embedded

Wielka Brytania- Czy SuRie jest już gotowa do Eurowizji?

Do Eurowizji przygotowuje się również SuRie z Wielkiej Brytanii. Dzisiaj na Spotify pojawiła się nowa wersja jej utworu Storm, z którym w maju zawalczy w finale o Grand Prix. Piosenka ma wzmocniony podkład instrumentalny, niektóre fragmenty piosenkarka wykonuje delikatniej. Chwilę po nowej wersji mp3 ukazał się teledysk.

W sobotę utwór dzisiaj teledysk- Azerbejdżan przygotowuje się do Konkursu

W ubiegłą sobotę, Aisel z Azerbejdżanu opublikowała oficjalnie piosenkę z którą wystąpi podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Utwór zdążył już podbić listę iTunes w Słowenii a także załapać się do czołowej setki tego zestawienia w Norwegii i Holandii. Piosenka spotkała się także z pozytywnym odbiorem na portalu Youtube. Dzisiaj na wspomnianej stronie pojawiło się wideo z teledyskiem do eurowizyjnej propozycji Azerbejdżanu. Za odsłonę filmową odpowiada Roula Koutroubeli, która wyreżyserowała klip. Jest to tancerka z ponad 20-letnim doświadczeniem scenicznym. Przygotowała w Grecji wiele sztuk teatralnych, a także pracowała przy Igrzyskach Olimpijskich 2004, odbywających się w Atenach. Reżyserka teledysku do X My Heart mówi, że w momencie gdy usłyszała tę piosenkę po raz pierwszy od razu wiedziała, że wykorzysta postać dziecka , ponieważ kojarzy jej się ze szczęściem, optymizmem i niewinnością. Ponadto, jest to symbol “wewnętrznego dziecka”, które ma w sobie wokalistka Aisel. Wideo zostało nagrane na początku lutego w Atenach.

Australia oficjalnie w piątek

Od wczoraj po Internecie krąży utwór Australii, jaki Jessica Mauboy wykona podczas Eurowizji 2018. Sytuacja podobna do belgijskiej, nie została podobnie rozstrzygnięta (o szczegółach możecie przeczytać tutaj). Nadawca SBS nie zdecydował się na wcześniejszą, oficjalną publikację utworu. Musimy na nią poczekać do 9 marca. Informację taką przekazali dzisiaj Jessica i telewizja SBS na swoich kontach na portalu Twitter. We got love – bo taki ma tytuł utwór piosenkarki będzie czwartym w historii australijskich startów. Do tej pory naszym sąsiadom zza oceanu udało się za każdym razem znaleźć się w finale Konkursu. Jessica już raz wystąpiła na Eurowizji w 2014, kiedy Australia została zaproszona gościnnie, a jej występ nie podlegał ocenie jurorów i widzów.

Czarnogóra nagrywa klip

Vanja Radovanović, reprezentant Czarnogóry, również pracowicie przygotowuje się do Konkursu. Wokalista rozpoczął pracę nad teledyskiem do swojego utworu Inje. Wideo ma być zachowane w bajkowej otoczce, przy czym będzie ukazywać regiony kraju. Miejsca w którym kręcone są sceny to: Kotor, Stari Bar, Valdanos i Cetinje. Reżyserem jest Gojka Berkuljana. Planowane są również zmiany aranżacyjne w utworze.

(źródło: esctoday)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *