Irlandia prezentuje utwór, który Ryan O’Shaughnessy wykona na Eurowizji 2018! Malta z nową wersją Taboo!

Together– bo taki tytuł nosi piosenka Irlandii stworzona na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie została dzisiaj opublikowana. Przypominamy, że wybranym wewnętrznie reprezentantem jest młody wokalista Ryan O’Shaughnessy. Nową wersję utworu wraz z teledyskiem zaprezentowała reprezentantka Malty- Christabelle.

Together- piosenka Irlandii na Eurowizji 2018

W tym roku do nadawcy wpłynęło około 300 piosenek, które zostały poddane pod obrany specjalnej komisji. Na wszystkie kompozycje nadawce RTE czekał do listopada 2017 roku. Together jest specjalnie napisane na Konkurs Piosenki Eurowizji przez wokalistę oraz The Nucleus– zespół kompozytorów. O swoim występie w Lizbonie Ryan wypowiada się bardzo entuzjastycznie. Jest dumny z tego, że piosenka, której jest współautorem będzie reprezentowała jego kraj. Nie może się już doczekać Konkursu i zapewnia, że przygotuje się najlepiej jak potrafi.

Do tej pory Ryan O’Shaughnessy znany był z występów w lokalnych talent show- W 2012 roku wziął udział w The Voice of Ireland. Swoja piosenkę No Name zaprezentował w brytyjskiej edycji Mam Talent, gdzie dostał się do odcinków na żywo. Na swoim koncie ma już jeden album z 2012 roku o tytule Ryan O’Shaughnessy, który dostał do pierwszego miejsca w irlandzkim rankingu płyt oraz do dziewiątego w Wielkiej Brytanii.

Artysta ma już pewne powiązania z Konkursem Piosenki Eurowizji. W 2001 roku Irlandię reprezentował jego wujek Gary O’Shaughnessy. Rywalizację skończył na 21 miejscu. Irlandia ostatni raz pojawiła się w finale w 2013 roku. Przed Ryanem stoi zadanie, aby po raz pierwszy od pięciu lat znaleźć się w najlepszej dziesiątce pierwszego półfinału.

Nowa wersja Taboo!

Nową wersję swojej piosenki ujawniła dziś Christabelle. Artystka, która wygrała Malta Eurovision Song Contest z utworem Taboo dokonała również zmian aranżacyjnych w utworze. Można stwierdzić, że jest teraz bardziej alternatywny i tajemniczy. Malta o finał Eurowizji 2018 powalczy z drugiego półfinału, gdzie zaprezentuje się w jego drugiej połowie. Oznacza to, iż o awans Christabelle będzie walczyła razem z reprezentantami Polski- Gromee i Lukasem Meijerem. Która piosenka awansuje? A może obu uda się ta sztuka? Rozwiązanie tej zagadki już 10 maja w Lizbonie.

(źródło: eurovoix)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *