Norwegia wybrała! Alexander Rybak wygrywa MGP i jedzie do Lizbony! Czy powtórzy swój sukces?

Dzisiejszy wieczór należy do Skandynawii! Oczywiście głównym tematem jest Szwecja, ale nie zapominamy o Norwegii. Kto zdobędzie złoty bilet do Lizbony? Czy czeka nas powrót któregoś z Alexandrów lub Stelli Mwangi? Przekonamy się wkrótce!

Stella & Alexandra – You Got Me

Widać, że bardzo pozytywny występ! Publiczność świetnie się bawi, ale mniej podobają mi się te rapowe wstawki. Wciąż dosyć dobrze zaśpiewane. – Paulina P. 

Bardzo żywiołowa i pozytywną piosenka jak i show. Idealna na otwarcie wokalnie też świetnie. – Paulina Ś.

Aleksander Walmann – Talk to the Hand

Pierwszy z Aleksandrów z parciem na wygraną wypadł jeszcze gorzej niż rok temu. Nic co by mogło zapadać w pamięć. – Paulina Ś.

Dosyć przeciętny występ. Bardzo mało zapamiętywalny. – Paulina P.

Ida Maria – Scandilove

Dosyć rozbrający występ. Naprawdę wesoły i szalony. – Paulina P.

Ida mimo że wokalnie nie powala to jednak swoim show, strojem i zwariowanie pozytywną energią nadrabia te braki. Mimo, że wyszło jak wyszło nadal jej kibicuję. – Paulina Ś.

NICOLINE – Light Me Up

Tytuł…jakiś taki znajomy. Ależ tak…Jeśli Norwegia wybierze Nicoline będziemy w podobnej sytuacji, jak Gruzja i Malta w 2015 roku. Sam występ bardzo dobry i świetnie zaśpiewany utwór. – Paulina P.

Nicoline wow. Występ bardzo dobry, wszystko w punkt, wokalnie też bardzo dobrze. Light me up – fajnie jakby nie tylko z Polski pojechała piosenka o tym tytule i nawet stylistycznie podobne. – Paulina Ś.

Tom Hugo  – I Like I Like I Like

I like… Nie ja don’t like. Kiepsko kiedy artysta musi aż nazbyt się inspirować innymi w tym przypadku to kopia Justina Timberlake’a. – Paulina Ś.

I like? No ja niezbyt. Wtórne i jak kopia usłyszanych radiówek. – Paulina P.

Charla K – Stop the Music

Charla K nadal pozostanie jedną z moich faworytek, nic dodać nic ująć. – Paulina Ś.

Bardzo dobry występ. Świetnie zaśpiewane. Wszystko z klasą. – Paulina P.

Alejandro Fuentes – Tengo Otra

Tak, tak. Widzę, że znowu komuś wkręciło się Despacito. Sam oryginał nie jest dobry, a co dopiero jego kopie. – Paulina P.

Norweskie Despacito dla ubogich. Występ dla mnie dość dziwny, można by rzec zmarnowany potencjał piosenki, wychodzi na wielką scenę mały smerf i na scenie Forever alone. – Paulina Ś.

Vidar Villa – Moren din

Trochę taki nerd pogrywający na gitarce. Piosenka jednak przyjemna i plus za język norweski. – Paulina P.

Vidar no nie, nie jeszcze raz nie. Paulina Ś.

Rebecca – Who We Are

Występ bardzo dobry. Mówi się, że jest faworytką. Jednak sama piosenka nadal nie jest wielkim wow, po prostu dobra. Wokalnie nie można nic zarzucić. – Paulina P.

Rebecca muszę przyznać, że zyskała dla mnie tym live, ale co do piosenki zdania nie zmienię nadal jest średnia. – Paulina Ś.

Alexander Rybak – That’s How You Write a Song

Nadal się nie dowiedziałam, jak napisać piosenkę. No cóż, może kiedyś. – Paulina P.

Drugi Alexander z parciem na szkło – nie, no nie, nie przekonam się do tego. Do tego jest ta piosenka tak mocno irytująca, że aż boli. – Paulina Ś.

A tak prezentowały się głosy jury między narodowego:

Jak widać jury wybrało Aleksandra Rybaka. Widzowie norwescy uznali, że do ścisłego finału preselekcji awansują Rebecca, duet Stella&Alexandra, Alexander Wallmann oraz…właśnie Alexander Rybak! Kto wygra to starcie? W grze pozostali już tylko Rebecca i Alexander Rybak.

Ta dwójka wykonała swoje utwory raz jeszcze. Kto przekona mocniej do siebie widzów? Warto wspomnieć, że to właśnie Rebecca i Alexander byli ulubieńcami jury. Można więc powiedzieć, że Norwegowie zgodzili się z tym.

A teraz najważniejsze!

DO LIZBONY JEDZIE…ALEXANDER RYBAK!!!!

Tak więc zwycięzca Eurowizji 2009 pojawi się ponownie! A oto jego piosenka:

Jak Wam podoba się tegoroczny utwór Norwegii na Eurowizję? Koniecznie dajcie nam znać!

 

źródło:własne, NRK

fot:www.alexanderrybaknews.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *