Litwa Ieva Zasimauskaitė jedzie do Lizbony!

Dzisiejszego wieczoru, odybł się finał litewskich preselekcji Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka 2018! W trakcie show, zaprezentowało się na scenie sześciu wykonawców, którzy przez ostatnie kilka tygodni walczyło o bilet do Lizbony. Litewskie eliminacje do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, to jedne z najdłużej trwających w czasie. Jak juz wspomniałem, tylko szóstka z 50 wykonawców awansowała do dzisiejszego finału byli to:

  1. Monika Marija The Truth
  2. Kotryna Juodzevičiūtė That Girl
  3. The Roop Yes, I Do
  4. Paula 1 2 3
  5. Jurgis Brūzga 4love
  6. Ieva Zasimauskaitė When We’re Old

Podczas głosowania widzów oraz profesionalnego jury w stosunku 50:50, nasi sąsiedzi zdecydowali, że w ich barwach reprezentować kraj w Portugali będzie Ieva Zasimauskaitė która wykona piosenkę When We’re Old!

W trakcie show, goścmi specjalnymi była m.in Saara Aalto reprezentantka Finlandii 

oraz Ari Ólafsson z Islandii

 

Jak Wam się podoba wybór Litwy? Mają szanse na awans do Finału 63. Konkursu Piosenki Eurowizjii?

 

źródło: lrt.lt/

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.