Litwa Ieva Zasimauskaitė jedzie do Lizbony!

Dzisiejszego wieczoru, odybł się finał litewskich preselekcji Eurovizijos dainų konkurso nacionalinė atranka 2018! W trakcie show, zaprezentowało się na scenie sześciu wykonawców, którzy przez ostatnie kilka tygodni walczyło o bilet do Lizbony. Litewskie eliminacje do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, to jedne z najdłużej trwających w czasie. Jak juz wspomniałem, tylko szóstka z 50 wykonawców awansowała do dzisiejszego finału byli to:

  1. Monika Marija The Truth
  2. Kotryna Juodzevičiūtė That Girl
  3. The Roop Yes, I Do
  4. Paula 1 2 3
  5. Jurgis Brūzga 4love
  6. Ieva Zasimauskaitė When We’re Old

Podczas głosowania widzów oraz profesionalnego jury w stosunku 50:50, nasi sąsiedzi zdecydowali, że w ich barwach reprezentować kraj w Portugali będzie Ieva Zasimauskaitė która wykona piosenkę When We’re Old!

W trakcie show, goścmi specjalnymi była m.in Saara Aalto reprezentantka Finlandii 

oraz Ari Ólafsson z Islandii

 

Jak Wam się podoba wybór Litwy? Mają szanse na awans do Finału 63. Konkursu Piosenki Eurowizjii?

 

źródło: lrt.lt/

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *