Rosja i Macedonia publikują utwory na Eurowizję! Czarnogóra z nową wersją!

Oficjalny okres zgłaszania utworów do EBU powoli zbliża się do końca. Zostało już niewiele państw, które jeszcze nie mają swoich utworów. Macedonia oraz Rosja pomniejszają to grono! Nastąpiła publikacja wewnętrznie wybranego zespołu Eye Cue oraz Julii Samoylovej. Ponadto, nową wersję utworu Inje zaprezentował reprezentant Czarnogóry Vanja. Czy jest wśród nich piosenka, która wygra Eurowizję?

Macedonia- Eye Clue z utworem Lost and Found

Wiemy już jak brzmi utwór, który Eye Cue- Lost and Found, który będzie w tym roku reprezentował Macedonię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Duet składa się z  Bojana Trajkovskiego i  Mariji Ivanovskiej. Zazwyczaj wykonują muzykę z gatunku pop-rock a ich aktywność na scenie sięga 2008 roku. Finały Eurowizji odbywają się bez Macedonii od 2013 roku. Czy tym razem zespół sprosta oczekiwaniom nadawcy i Lost and Found zabrzmi w sobotę 12 maja?

Rosja- Julia Samoylova doczekała się swojej Eurowizyjnej szansy!

Julia Samoylova– niepełnosprawna rosyjska piosenkarka, została wybrana na reprezentantkę swojego kraju już w zeszłym roku. Pierwotnie miała pojechać na Eurowizję 2017 do Kijowa, jednak zgodnie z zakazem wjazdu nałożonym na wokalistkę jej występ na Ukrainie był niemożliwy. EBU proponowało różne rozwiązania, łącznie z przekazem satelitarnym występu Samoylovej. Ostatecznie do jej wyjazdu na Konkurs nie doszło, a o szczegółach tej sprawy możecie przeczytać tutaj.  Tym razem ma być zupelnie inaczej! Julia wykona w Portugalii balladę I won’t break– piosenkę skomponowaną przez Leonida Gutkina, Nettę Nemrodi i Arie Burshtein– to ten sam zespół, który stał za jej zeszłoroczną piosenką Flame is burning. Utwór opisuje zmagania Julii z chorobą, ale również jej prawdziwą naturę i duszę- wózek inwalidzki nie pojawia się w teledysku, w przeciwieństwie do jej ubiegłorocznej piosenki. Tym razem pokazana jest jej siła- wokalistka znalazła się na szczycie góry. Za występ sceniczny Rosji  w tym roku odpowiadać będzie Alexei Golubev, który wcześniej pracował z Poliną Gagariną nad jej eurowizyjną prezentacją.

Nowa wersja Czarnogóry- czy podbije Eurowizję?

Parę dni temu informowaliśmy o zmianach, jakie ma wprowadzić w utworze Vanja Radovanovic– tegoroczny reprezentant Czarnogóry, który w maju zaprezentuje piosenkę Inje. Nie wprowadzono radykalnych zmian. Wzmocniono brzmienie podkładu instrumentalnego przed pierwszym refrenem. Vanja jest 35 letnim wokalistą, który rozpoczął karierę muzyczną w 2004 roku. W 2006 roku brał udział w Beovizji- aby zostać reprezentantem Serbii i Czarnogóry- niestety zajął tylko 21 miejsce. Ostatni raz Czarnogóra była w finale w 2015 roku.

(źródło: Youtube, wiwibloggs)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *