Izrael znamy finalistów Rising Star!

Znamy już 4 finalistów oraz tytuły utworów izraelskiego show Rising Star for Eurovision 2016, którzy powalczą o bilet do SztokhoIsrael_RisingStar2016-720x350lmu! (w nawiasach podano autorów piosenek)

  1. Hovi Star Made of stars (Doron Medalie)
  2. Nofar Salman Made of stars (Doron Medalie)
  3. Ella Daniel Somebody out there (David Maman, Phillip Hayun)
  4. Gil Hadash Follow the sun (Stav Beger, Tom Gefen)

Finał zaplanowany jest na 3 marca, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory konkursowe.
Ciekawostką jest że dwóch wykonawców Hovi i Nofar wykonają tę samą piosenkę napisaną przez Dorona Medalie, w różnych aranżacjach.
Z w/w czwórki uczestników, dwóch zostanie wybranych do super finału z którego zwycięzca zostanie reprezentantem Izraela w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.
Finał będzie transmitowany na żywo, który obejrzeć będziecie mogli TUTAJ.
Doron Medalie jest autorem zeszłorocznego utworu Izraela Golden Boy wykonanego przez Nadav Guedj, który ostatecznie w finale ESC 2015 zajął 9. miejsce.

(źródła: esctoday.com; własne)

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.