Grupa EQUINOX nadzieją Bułgarii na Eurowizji 2018!

Po wielu tygodniach spekulacji wszystko stało się jasne! Mówiło się o powrocie Kristiana Kostova, a nawet zaproszeniu Loreen do reprezentowania Bułgarii na Eurowizji 2018. Jednak okazało się, że do Lizbony pojedzie specjalnie utworzony na tę okazję zespół EQUINOX z utworem Bones. W poprzednich latach Bułgaria dwukrotnie znalazła się w TOP 5 Konkursu. Można się domyślać, jak wielkie oczekiwania spoczywają na tym projekcie!

EQUINOX to zespół utworzony specjalnie na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, składający się z 5 członków. Ich piosenka Bones została skomponowana i wyprodukowana przez Symphonics International (Borislav Milanov, Trey Campbell, Joacim Persson i Dag Lundberg), którzy byli odpowiedzialni za utwory, osiągające największy sukces dla Bułgarii. Poznajmy zatem członków zespołu!

Kim są członkowie zespołu EQUINOX?

Zhana Bergendorff to zwyciężczyni drugiej edycji programu X Factor w Bułgarii w 2013 roku. Wraz ze swoimi hitami  Nevazmozhni sme sami, i Dokrai, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych wokalistek w swoim kraju. Vlado Mihailov to bułgarski kompozytor, aktor oraz piosenkarz, lider zespołów Safo i  Sleng. Eurowizja nie jest dla niego obca- wystąpił jako chórzysta Kristiana Kostova w Kijowie. Jako aktor zagrał w najpopularniejszych filmach bułgarskich takich jak Benzin, Heights i NokautGeorgi Simeonov to wokalista i producent. Swoją karierę rozpoczynał w boysbandzie 032. Jest nauczycielem śpiewu- uczy śpiewać popu, soulu i RnB. Do jego największych hitów należą Po-dobre, che razbrah i Dilar na lubovJohnny Manuel- z pochodzenia Amerykanin z Flint. Zabłysnął wykonaniem piosenki I have nothing Whitney Huston, podczas programu America Got Talent. Wykonanie osiągnęło 270 milionów wyświetleń na Facebooku. Wydał już dwa debiutanckie single Come Alive i Blind Faith a obecnie pracuje nad swoim pierwszym albumem. Trey Campbell pochodzi z Los Angeles i jest jednym z kompozytorów piosenki Bones. Pracował już z wieloma uznanymi na świecie artystami takimi jak Bebe Rexha, Julie Bergan i Alexandra Stan

Bułgaria o finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 będzie rywalizować w pierwszym półfinale, w jego pierwszej połowie. Czy EQUINOX osiągną sukces swoich poprzedników- Kristiana Kostova i Poli Genovy? Dowiemy się już w maju!

Na ile punktów oceniasz piosenkę zespołu EQUINOX w skali 1-10?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: eurovision.tv)

 

 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *