Grupa EQUINOX nadzieją Bułgarii na Eurowizji 2018!

Po wielu tygodniach spekulacji wszystko stało się jasne! Mówiło się o powrocie Kristiana Kostova, a nawet zaproszeniu Loreen do reprezentowania Bułgarii na Eurowizji 2018. Jednak okazało się, że do Lizbony pojedzie specjalnie utworzony na tę okazję zespół EQUINOX z utworem Bones. W poprzednich latach Bułgaria dwukrotnie znalazła się w TOP 5 Konkursu. Można się domyślać, jak wielkie oczekiwania spoczywają na tym projekcie!

EQUINOX to zespół utworzony specjalnie na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, składający się z 5 członków. Ich piosenka Bones została skomponowana i wyprodukowana przez Symphonics International (Borislav Milanov, Trey Campbell, Joacim Persson i Dag Lundberg), którzy byli odpowiedzialni za utwory, osiągające największy sukces dla Bułgarii. Poznajmy zatem członków zespołu!

Kim są członkowie zespołu EQUINOX?

Zhana Bergendorff to zwyciężczyni drugiej edycji programu X Factor w Bułgarii w 2013 roku. Wraz ze swoimi hitami  Nevazmozhni sme sami, i Dokrai, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych wokalistek w swoim kraju. Vlado Mihailov to bułgarski kompozytor, aktor oraz piosenkarz, lider zespołów Safo i  Sleng. Eurowizja nie jest dla niego obca- wystąpił jako chórzysta Kristiana Kostova w Kijowie. Jako aktor zagrał w najpopularniejszych filmach bułgarskich takich jak Benzin, Heights i NokautGeorgi Simeonov to wokalista i producent. Swoją karierę rozpoczynał w boysbandzie 032. Jest nauczycielem śpiewu- uczy śpiewać popu, soulu i RnB. Do jego największych hitów należą Po-dobre, che razbrah i Dilar na lubovJohnny Manuel- z pochodzenia Amerykanin z Flint. Zabłysnął wykonaniem piosenki I have nothing Whitney Huston, podczas programu America Got Talent. Wykonanie osiągnęło 270 milionów wyświetleń na Facebooku. Wydał już dwa debiutanckie single Come Alive i Blind Faith a obecnie pracuje nad swoim pierwszym albumem. Trey Campbell pochodzi z Los Angeles i jest jednym z kompozytorów piosenki Bones. Pracował już z wieloma uznanymi na świecie artystami takimi jak Bebe Rexha, Julie Bergan i Alexandra Stan

Bułgaria o finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 będzie rywalizować w pierwszym półfinale, w jego pierwszej połowie. Czy EQUINOX osiągną sukces swoich poprzedników- Kristiana Kostova i Poli Genovy? Dowiemy się już w maju!

Na ile punktów oceniasz piosenkę zespołu EQUINOX w skali 1-10?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: eurovision.tv)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *