Cláudia Pascoal zaśpiewa 8 w finale! Znamy gości specjalnych Eurowizji 2018! Kiedy kupić bilety? Gdzie będzie Euroclub?

Zgodnie z obowiązującą zasadą, od czasu kiedy wprowadzono ustalanie kolejności startowej przez producentów, kraj-gospodarz ma zawsze wylosowaną pozycję finałową. W tym roku, reprezentantka Portugalii Cláudia Pascoal zaśpiewa swoją piosenkę jako ósma. Wiemy także, kto wystąpi jako gość specjalny na Eurowizji 2018 oraz kiedy ruszy czwarta pula biletów na Konkurs. Szwajcaria opublikowała teledysk z piosenką Stones dokonując w niej zmian.

Cláudia Pascoal wystąpi ósma w finale Eurowizji!

Do Portugalii, gospodarza Eurowizji, zjechali się szefowie delegacji wszystkich uczestniczących w tym roku państw. Jedną z kwestii było wylosowanie numeru startowego dla Cláudii Pascoal. Zaszczytu losowania dostąpił szef delegacji czeskiej- Jan Bors. Od czasu wprowadzenia półfinałów gospodarz Eurowizji ma prawo do bezpośredniego startu w finale, bez konieczności kwalifikowania się.

Światowe gwiazdy wystąpią w finale Eurowizji

RTP, nadawca odpowiedzialny za organizację tegorocznej Eurowizji podał nazwiska gości specjalnych tegorocznego finału. Na otwarcie sobotniego show wystąpią dwie gwiazdy muzyki Fado- Ana Moura i Mariza pierwszy raz połączą siły na scenie aby zapewnić niesamowite przeżycia dla wszystkich widzów największego wydarzenia muzycznego na świecie. W tym roku nie zabraknie również tradycyjnej parady wszystkich reprezentantów, którzy będą mieli możliwość wykonać swoje utwory w finale. Za oprawę muzyczną przejścia odpowiadać będzie BeatbombersDJ Branko zabierze nas w podróż po światowej muzyce elektronicznej. Nie zabraknie oczywiście zwycięzcy- Salvadora Sobrala, który wraca do zdrowia po przejściu operacji przeszczepu serca.

5 kwietnia nowa pula biletów

5 kwietnia ruszy czwarta pula sprzedaży biletów na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2018- tak poinformował dzisiaj nadawca portugalski, telewizja RTP. Będą dostępne bilety na wszystkie dziewięć eventów = półfinały, finał + próby generalne. Bilety będą dostępne tutaj od godziny 11:00.

Zmiana lokalizacji Euroclubu

Dokonano zmiany w miejscu ulokowania tegorocznego Euroclubu. Pierwotnie miał się on znaleźć w klubie Lust in Rio. Zdecydowano się na plac Terreiro do Paço (Plac Handlowy)i będzie funkcjonował od 6 do 12 maja. Klub będzie zlokalizowany w samym centrum Lizbony. Dostęp będą mieli akredytowani dziennikarze i fani, delegacje i artyści. 

Szwajcaria z nową wersją utworu

Ponadto, nową wersję piosenki zaprezentował zespół Zbizz, który w tym roku reprezentuje Szwajcarię. Muzycy parę tygodni temu wygrali krajowe preselekcji, a dzisiaj ukazała się nowa wersja ich piosenki, z wzmocnionym  podkładem instrumentalnym. Dzięki temu piosenka zyskała bardziej rockowego brzmienia. Czy Stones okaże się szczęśliwym numerem dla Szwajcarii i zagwarantuje im pierwszy od paru lat finał? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy w maju!

(źródło: esctoday)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *