Eurowizja dla Dzieci 2018 odbędzie się 25 listopada pod sloganem #Lightup

W niedzielę, 25 listopada tego roku odbędzie się kolejna edycja Eurowizji dla Dzieci, którą w tym roku ugości białoruska Stolica- Mińsk. Decyzja o przyznaniu organizacji zapadła jeszcze przed rozstrzygnięciem dziecięcej wersji Eurowizji 2017, a więc zrezygnowano z tradycji, iż to państwo laureat ma pierwszeństwo w podjęciu się zadania przygotowania konkursu (chociaż nieobowiązkowo, tak jak to jest w przypadku dorosłej Eurowizji). Będzie to 16 edycja show.

Białoruś ugości Konkurs po raz drugi

Mińsk po raz drugi  zorganizuje konkurs, na który zjadą się dzieci  ze wszystkich zakątków Europy. Wcześniej Białoruś była gospodarzem Junior Eurowizji w 2010 roku.  Jest to też jedno z państw, które na dziecięcej wersji Konkursu Piosenki Eurowizji osiągają najlepsze wyniki. Rywalizację zwyciężyła dwa razy, a pięć znalazła się w TOP 5 konkursu. Nieprzerwanie uczestniczy w show od 2003 roku-pierwszej edycji. Na miejsce zmagań wyznaczono Arenę w Mińsku, największą halę na Białorusi, która jest w stanie pomieścić 15 000 widzów. Odbywają się tam ważne imprezy kulturalne i sportowe. Nie zabrakło także występów międzynarodowych gwiazd takich jak Shakira, Jenifer Lopez czy Depeche Mode.

Konkurs odbędzie się pod sloganem #LightUp

Hasłem, które będzie patronować tegorocznej Eurowizji dziecięcej jest #LightUp. Nadawca BTRC zaprezentował także logo konkursu. Jest to gwiaździste niebo, a wszystko koncentruje się wokół Gwiazdy Porannej, stworzonej z imitacji fal dźwiękowych. Jest to symbol, który ma wspierać młodych piosenkarzy, którzy w listopadzie  staną na scenie, pełnej magii i gwiazd. Jon Ola Sand, dyrektor wydarzeń Eurowizyjnych wyraził wielkie nadzieje w związku z przygotowywanym przez Białoruś Koncertem. Głęboko wierzy, że będzie to świetne show, z wieloma utalentowanymi młodymi ludźmi, którzy zaprezentują swoje umiejętności przed całą Europą.

Ubiegłoroczna edycja Eurowizji dla Dzieci odbyła się w stolicy Gruzji- Tbilisi. Polskę reprezentowała Alicja Rega z utworem Mój Dom. Nasza przedstawicielka zdobyła 8 miejsce, najlepsze w historii naszych startów w dziecięcej wersji Eurowizji. Konkurs wygrała reprezentantka Rosji- Polina Bogusevich. Jej piosenka Wings, werdyktem jurorów i głosów telewidzów została uznana za najlepszą, spośród wykonanych w stolicy Gruzji.

(źródło: junioreurovision.tv)

 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *