“W wieku 11 lat zacząłem grać koncerty, praktycznie co weekend” – wywiad z CESÁREM SAMPSONEM!

W oczekiwaniu na tegoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji zapraszamy na kolejny wywiad zrealizowany przez naszą redakcję INFE Poland! Na nasze pytania odpowiedział tegoroczny reprezentant Austrii – Cesár Sampson, który z piosenką “Nobody But You” wystąpi podczas pierwszego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Lizbonie. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z wokalistą!

Timur (INFE Poland): Byłeś częścią chórku Poli Genovy i Kristiana Kostova z Bułgarii. Jak rozpoczęła się Twoja współpraca z bułgarskim teamem?

Cesár Sampson: Borislav Milanov, Sebastian Arman i ja rozpoczęliśmy projekt Symphonix International (tak nazywa się team producentów muzycznych, który tworzymy) podczas jednego z bootcampu kompozytorskiego w Sofii. Od tamtego momentu zawsze mieliśmy związek z Bułgarią.

Timur (INFE Poland): Czy czujesz przewagę nad innymi uczestnikami ze względu na Twoje doświadczenia z Eurowizją?

Cesár Sampson: Czuję, że wszystkie pozytywne aspekty są we mnie, a nie w tym czego doświadczyłem. Staram się nie porównywać do innych ludzi. Staram się być świadomym, że moje przyszłe “ja” będzie miało przewagę nad osobą, którą jestem teraz.

Timur (INFE Poland): Czy masz jakieś pasje poza muzyką?

Cesár Sampson: Jestem trenerem personalnym i konsultantem od spraw żywieniowych, mam też profesjonalne doświadczenie pedagogiczne. Pasjonuje się tematyką zdrowia. Uwielbiam pozytywnie wpływać na inne osoby z mojego otoczenia.

Timur (INFE Poland): No właśnie, jesteś trenerem personalnym. Jak narodziła się Twoja pasja do sportu? Czy ktoś musiał namawiać Cię do tego?

Cesár Sampson: Miłość do muzyki narodziła się we mnie dzięki mojej mamie (pianistce, kompozytorce i piosenkarce), natomiast miłość do ćwiczeń i ruchu zaszczepił we mnie mój tata (tancerz, choreograf i profesjonalny nauczyciel pilatesu). Nie było innego wyjścia, jak widać ☺

Timur (INFE Poland): Czy słyszałeś inne piosenki wybrane na Eurowizję 2018? Masz jakichś faworytów?

Cesár Sampson: Słyszałem kilka, ale jeszcze nie wszystkie. Mój dotychczasowy faworyt niestety nie wygrał niemieckich preselekcji – mieli bardzo wysoki poziom w tym roku!

Timur (INFE Poland): W wieku 17 lat wyruszyłeś w tour z uznanymi Austriackimi muzykami. Czy czułeś wtedy dużą odpowiedzialność? Udało Ci się połączyć to wraz ze szkołą?

Cesár Sampson: Zacząłem występować dość szybko, kiedy byłem jeszcze dzieckiem, więc mam bardzo duże obycie ze sceną i występowaniem. W wieku 11 lat zacząłem grać koncerty, praktycznie co weekend. Chciałbym powiedzieć, że moje szkolne obowiązki na tym nie ucierpiały, ale byłoby to duże, duże kłamstwo hahaha.

Timur (INFE Poland): Pracowałeś nad albumem Louiego Austena – “What a Comeback!“, który łączy muzykę elektroniczną i taneczną. Czytałem, że jest on bardzo popularnym artystą w Austrii i Stanach Zjednoczonych. Jak się z tym czujesz?

Cesár Sampson: Louie i ja spotkaliśmy się po raz pierwszy, gdy miałem jedynie 17 lat. Było bardzo fajnie pracować wspólnie przez tyle lat. Była to – jak zawsze z nim – kupa śmiechu, ale także ciężkiej pracy. Nie dało się go łatwo zadowolić 😊.

Timur (INFE Poland): Jakie jest przesłanie Twojej eurowizyjnej piosenki “Nobody But You”?

Cesár Sampson: Byłoby słusznie powiedzieć, że mówi o wewnętrznej przygodzie w kierunku momentowi spełnienia, chwili jedności z siłą wyższą, chwili spełnienia jako artysta, który bardzo długo czekał na wyjście przed światła na scenie albo na dołączenie do swojej bratniej duszy. Albo jest to po prostu fajna piosenka bez żadnego przesłania lub jakiegokolwiek celu – ty wybierasz! 😀

Timur (INFE Poland): Czy masz już pomysł na Twój występ w Lizbonie?

Cesár Sampson: Więcej niż tylko pomysł 😀

 

Koniecznie sprawdźcie inne wywiady z uczestnikami tegorocznej Eurowizji, które udało przeprowadzić się naszej redakcji:

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *