Jessica Mauboy: Moją piosenkę dedykuję wszystkim kobietom! Jak reprezentantka Australii przygotowuje się do Eurowizji 2018?

Jessica Mauboy, to tegoroczna reprezentantka Australii na Eurowizji. Wokalistka na Konkurs przyjechała już w 2014 roku do Kopenhagi, kiedy jej kraj gościnnie występował na eurowizyjnej scenie, a sama piosenka nie podlegała ocenie publiczności. Teraz jej udział ma nieco inny charakter- Mauboy, wraz z innymi 42 reprezentantami europejskich państw będzie walczyć o Grand Prix Eurowizji w Lizbonie. W wywiadzie dla swojej rodzimej telewizji SBS News, zdradziła kulisy powstania swojego utworu.

Jessica Mauboy– powrót na Eurowizję po 4 latach

Ta wspaniała przygoda rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy miałam okazję po raz pierwszy wystąpić na tej wielkiej scenie. Pamiętam wszystkie wspaniałe momenty- tłum na widowni, atmosferę, światła. To było zdumiewające! Teraz przyjadę jako pełnoprawny uczestnik. twórca i wykonawca piosenki, będę mogła cieszyć się swoim udziałem w pełni. Wracam, by dokończyć pewne sprawy!

Piosenka szczególnie dedykowana kobietom

Jej piosenka We got love opowiada o budowaniu wiary w siebie. Jako młoda kobieta kreatywna, niezależna Jessica dedykuje swoją kompozycję w szczególności dla kobiet, zachęcając je do walki o pozytywną zmianę na świecie. Oczywiście- społeczny dobrobyt i sprawiedliwość jest dla wszystkich- dlatego też w jej utworze, każdy może znaleźć słowa motywacji dla siebie.

W miesiącu tworzenia piosenki wydarzyło się bardzo dużo ważnych wydarzeń- między innymi Marsz Kobiet. Wszystkie z nich pokazały, że ludzie potrafią się zjednoczyć aby walczyć o swoje prawa i nie bać się ich egzekwować. Zobaczyłam jak tysiące ludzi jest razem, wspierając się. Poczułam miłość. To wszystko miało wpływ na moją piosenkę. Zdecydowałam się na taki prosty tytuł, ze względu na to, że nie wszyscy mówią po angielsku, a chciałabym, aby każdy mógł zrozumieć przekaz mojej piosenki. Mniej znaczy więcej- prostota może sprawić wielkie efekty. Czuje wsparcie fanów Eurowizji, którzy oglądają Konkurs od dłuższego czasu. Uważam, że reprezentuje każdego, kto utożsamia się z przekazem mojego utworu.

Australijska reprezentantka w tym momencie skupia się na wizualnym odbiorze swojej piosenki. Uważa, że wszystko będzie wyglądało dobrze. Jest dumna z powodu występu na Eurowizji, oraz uważa, że ma świetny utwór. Całość wywiadu można zobaczyć tutaj.  Australia wystąpi podczas drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji, 10 maja.

(źródło: esctoday, wiwibloggs)

 

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *