Serbia ogłosi reprezentanta już 10 marca!

Serbski nadawca RTS ujawnił informację kiedy zostanie ogłoszony reprezentant na tegoroczny 61 Konkurs Piosenki Eurowizji.
Informacja zostanie podana w specjalnym programie „Pesma za Evropu” który telewizja wyemituje 10 marca o godzinie 21:00.

Serbskie strony poświęcone Eurowizji typują że będzie to jeden z 2 zespołów: The Frajle (w składzie 4 dziewczyny)  i  Zaa (dla tej formacji w której wokalistką jest Sanja Vučić spekuluje się że utwór napisała Ivana Peters z grupy Negativ). Są to spekulację miejscowych mediów oraz fanów ESC, dlatego na potwierdzone informację musimy poczekać do 10.03.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Eaqw71iS2hw

Serbia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2007 roku, i ten sam rok przyniósł jej zwycięstwo zdobywając 268 punktów w finale z piosenką “Molitva” wykonaną przez Marija Šerifović.
Przez tak dobry wynik Serbia zaczęła organizować coroczny festiwal Beovizja, który miał na celu wybranie reprezentanta na Konkurs Eurowizji. Niestety po słabszym wyniku w 2013 roku, Serbia zawiesiła uczestnictwo przez rok w ESC i wróciła do stawki w 2015 roku z anglojęzyczną piosenką “Beauty Never Lies”, w wykonaniu Bojany Stemenov zajmując ostatecznie w finale 10 miejsce.  W tym roku serbski nadawca RTS zdecydował się na wybór wewnętrzny. Czy ta decyzja przyniesie im kolejny sukces? Tego dowiemy się już niebawem.

 

Jak zawszę zapraszam do aktywnego uczestnictwa w dyskusji na naszym FB 🙂

źródło ( escserbia.com, własne)

 

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *