Serbia ogłosi reprezentanta już 10 marca!

Serbski nadawca RTS ujawnił informację kiedy zostanie ogłoszony reprezentant na tegoroczny 61 Konkurs Piosenki Eurowizji.
Informacja zostanie podana w specjalnym programie „Pesma za Evropu” który telewizja wyemituje 10 marca o godzinie 21:00.

Serbskie strony poświęcone Eurowizji typują że będzie to jeden z 2 zespołów: The Frajle (w składzie 4 dziewczyny)  i  Zaa (dla tej formacji w której wokalistką jest Sanja Vučić spekuluje się że utwór napisała Ivana Peters z grupy Negativ). Są to spekulację miejscowych mediów oraz fanów ESC, dlatego na potwierdzone informację musimy poczekać do 10.03.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Eaqw71iS2hw

Serbia uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 2007 roku, i ten sam rok przyniósł jej zwycięstwo zdobywając 268 punktów w finale z piosenką “Molitva” wykonaną przez Marija Šerifović.
Przez tak dobry wynik Serbia zaczęła organizować coroczny festiwal Beovizja, który miał na celu wybranie reprezentanta na Konkurs Eurowizji. Niestety po słabszym wyniku w 2013 roku, Serbia zawiesiła uczestnictwo przez rok w ESC i wróciła do stawki w 2015 roku z anglojęzyczną piosenką “Beauty Never Lies”, w wykonaniu Bojany Stemenov zajmując ostatecznie w finale 10 miejsce.  W tym roku serbski nadawca RTS zdecydował się na wybór wewnętrzny. Czy ta decyzja przyniesie im kolejny sukces? Tego dowiemy się już niebawem.

 

Jak zawszę zapraszam do aktywnego uczestnictwa w dyskusji na naszym FB 🙂

źródło ( escserbia.com, własne)

 

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.