Sacha Jean-Baptiste po raz kolejny współpracować będzie z ekipą Bułgarii

BNT, krajowy nadawca Bułgarii ogłosił, iż za prezentację sceniczną zespołu EQUINOX odpowiadać będzie uznana choreograf szwedzka- Sacha Jean-Baptiste. Reżyserka występu już w zeszłym roku pracowała z reprezentantem Bułgarii- Krisitanem Kostovem, który na ubiegłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji zajął drugie miejsce- najwyższe w historii swojego kraju.

Sacha Jean-Baptiste: Artysta musi mi zaufać w stu procentach!

Nadawca wyraził nadzieję, że razem z zespołem, Sacha będzie w stanie stworzyć nowoczesny, stylowy, i świetnie prezentujący się wizualnie pokaz. Choreograf pracuje przy występach Eurowizyjnych od 2015 roku, kiedy pracowała jako choreograf teledysku, a następnie występu scenicznego Niny Sublatti– ówczesnej reprezentantki Gruzji, a podczas ubiegłorocznej Eurowizji odpowiadała za prezentację sceniczną czterech państw- Armenii, Australii, wspomnianej Bułgarii oraz Gruzji. Spośród tych państw, do finału awansowały wszystkie z wyjątkiem ostatniego. Jak ogłaszaliśmy już wcześniej, Sacha oprócz Bułgarii współpracować będzie z Eleni Foureirą z Cypru. Wcześniej, współprace z Wyspą Afrodyty nawiązała w 2016 roku, w ramach przygotowania eurowizyjnego występu z grupą Minus One.

Podczas Eurowizji 2017 Sacha udzieliła wielu wywiadów, a w jednym z nich stwierdziła, że współpracuje tylko z artystami którzy poddają się jej zaufaniu w stu procentach. “Muszę wiedzieć, że dany artysta wierzy we mnie, tak samo jak ja wierzę w niego. Delegacja musi mi zaufać i akceptować moje pomysły.”- opowiadała.

Oprócz eurowizyjnych projektów, Sacha jest uznaną dyrektor artystyczną w swoim kraju- Szwecji. Stworzyła występy dla Zary Larsson, Erica Saade i zespołu Alcazar. Pracowała również przy produkcjach telewizyjnych takich jak szwedzkie odsłony programów X-Factor i Idol, festiwalu Sommarkrysset. Oczywiście nie zabrakło jej podczas Eurowizji 2013 i 2016, które odbywały  się w Szwecji, kiedy przygotowała ceremonię otwarcia i zamknięcia Konkursu. Jej pracę mogliśmy podziwiać podczas szwedzkich preselekcji Melodifestivalen.

Sacha dołączyła do zespołu bułgarskiego, który w tym roku składa się z samych artystów sukcesu. Po raz kolejny utwór eurowizyjny, tym razem Bones skomponowany został przez Symphonix International, a w skład grupy EQUINOX, stworzonej specjalnie na potrzeby Eurowizji weszli uznani artyści, znani na bułgarskim rynku muzycznym, oraz muzycy znani na poziomie międzynarodowym.

(źródło: Twitter, escdaily, wiwibloggs)

About Bartłomiej Chodyna

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Share

Z wykształcenia europeista, tytuł; zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Fan Eurowizji od 2003 roku. Do moich ulubionych państw należą Turcja, Armenia, Izrael, Hiszpania, Bułgaria, Islandia. Moją ulubioną artystką eurowizyjną jest Lena. Prywatnie lubię uczyć się języka hiszpańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *