Odrodzenie Eurowizji na Półwyspie Iberyjskim! Finał Konkursu Hiszpanie obejrzą… w kinach!

Eurowizja przeżywa prawdziwy renesans w Hiszpanii! Kino Yelmo Cines y Cinesa nawiązał porozumienie z oficjalnym nadawcą hiszpańskim- telewizją RTVE, a w jego wyniku Hiszpanie będą mogli obejrzeć finał Konkursu Piosenki Eurowizji w kinach i wspólnie wspierać swoich reprezentantów- Amaię Romero oraz Alfreda Garcię.

Na taki krok zdecydowano się dzięki niezwykłemu sukcesowi projekcji Operación Triunfo w kinach. Według informacji zdobytych przez hiszpański portal Formula.tv, 12 maja wszyscy fani Konkursu Piosenki Eurowizji będą mogli zasiąść w salach kinowych i na żywo oglądać zmagania 26 uczestników finału. W porozumieniu zawartym z hiszpańskim nadawcą publicznym ustalono, że transmisja odbędzie się w co najmniej jednej sali kinowej. Jeżeli fani będą zainteresowani udziałem w wydarzeniu w kinach, Cinesa udostępni więcej sal. Sieć dysponuje ponad 44 kin ulokowanych w najważniejszych miastach hiszpańskich, a łączną ilość sal kinowych szacuje się na 500.

Hiszpanie szykują się na Eurowizję

Podobnie, jak po pierwszej edycji OT, która wyłoniła reprezentantkę- Rosę Lopez, teraz zainteresowanie Eurowizją w Hiszpanii znowu wzrosło. W tym momencie Amaia i Alfred pracowicie przygotowują się do Konkursu i prowadzą intensywną promocję ich piosenki Tu Canción. Duet pojedzie na imprezy przedeurowizyjne do Londynu, Amsterdamu i Tel Awiwu a także wystąpią w swojej lokalnej imprezie w Madrycie. Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie skomentuje po raz czwarty Julia Varela, a rzeczniczką, odpowiedzialną za podanie punktów będzie po raz kolejny Nieves Álvarez.

(źródło: formula.tv)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *