Przystań Lizbona: Jessika (feat. Jenifer Brening) – Who We Are

Pora na miejsce 39 w naszym redakcyjnym cyklu Przystań Lizbona! Dzisiaj skupimy się na reprezentacji San Marino, która została wybrana w pierwszych historycznych dla tego kraju zorganizowanych preselekcjach, pod nazwą “1in360”. Po dosyć skomplikowanej procedurze selekcyjnej, 3 marca tego roku widzowie, internauci oraz profesionalne jury wybrało Jessikę Muscat oraz Jenifer Brening, które zaprezentują piosenkę “Who We Are” w maju podczas drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Jessika Muscat urodziła się 27 lutego 1989 r. w Mosta na Malcie. Znana jest ze śpiewania, pisania piosenek i aktorstwa w swoim rodzinnym kraju. Została odkryta jako muzyk, gdy brała udział w festiwalu Malta Song for Europe, śpiewając piosenkę “Tangled” w 2008 roku. W trakcie swojej kariery brała udział w wielu festiwalach i konkursach, w szczególności zajmując drugie miejsce na festiwalu Malta Hit Song w 2008 roku oraz drugie miejsce dla Najlepszego Wykonawcy na Międzynarodowym Festiwalu Discovery w Bułgarii. Nie jest jej obca Eurowizja, ponieważ uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji na Malcie w sumie 7 razy, zanim spróbowała reprezentować San Marino w tym roku. Zdobyła najwyższe 7 miejsce w 2016 roku piosenką “The Flame”. Ciekawostką jest również fakt, że Jessica uczestniczyła w Eurowizji dla Dzieci w 2004 roku, z piosenką “Precious Time”.

Jenifer Brening, urodziła się 15 grudnia 1996 r. w Berlinie w Niemczech. Piosenkarka i raperka. Jest w branży muzycznej od 2013 roku, publikując covery piosenek na YouTube i pisząc własne utwory. Jej pierwszy singiel “Not That Guy” ukazał się w 2013 roku, a rok później zdobyła nagrodę EMMAward dla “Best Newcomer 2014”. Od tego czasu wydała wiele singli i remiksów. Jenifer wydała w 2016 roku piosenkę “Party Shore” (dostępna w serwisie spotify). Do wydania tego singla, jej największą inspiracją była nasza Polska wokalistka Margaret. Piosenka jest rażąco podobna do naszej propozycji w Krajowych Eliminacjach w 2016 roku piosenki – “Cool me down”. Wiele portali muzycznych w Polsce, podniosło medialny szum, że piosenka jest plagiatem, co wywołało ogromna burze w mediach społecznościowych.

Przewidywania dla tegorocznej piosenki z San Marino!

W zeszłym roku w Kijowie, San Marino nie awansowało niestety do finału. Tegoroczna propozycja piosenki “Who We Are”, w typowaniach bukmacherów znajduje się w tym momencie na 43 miejscu, a w klasyfikacji półfinałowej na 18 pozycji z 18 możliwych.

Na fińskiej stronie kolumbus znajdują się na 41 miejscu, a do tej pory zdobyły 294 punktów. Aż 10 głosujących wskazało piosenkę “Who We Are”  jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, Jessica i Jenifer niestety nie radzą sobie zbyt dobrze. Aktualnie zajmują 42 miejsce z łączną ilościa punktów 1511.

Na Youtubie sytuacja nie wygląda zachęcająco, użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu wyrażają się raczej w nieco mniej przychylnych opiniach, porównując piosenkę do zwycięskiej Heroes z 2015 roku, co również przekłada się na statystyki. Obecnie opublikowany utwór  ma 205 362 wyświetlenia, 1,6 tys. użytkowników przyznało kciuka w dół, przy 2,2 tys. kciuków w górę. Poniżej losowo wybrane komentarze:

aleterla:

San Marino naprawdę nie chce wygrywać. (…) Mam na myśli, że małe kraje są już niedoceniane, jeśli wysyłają piosenki takie jak ta … na zawsze w półfinale. Bardzo lubię wokalistę.

Timur: 

Piosenka jest nawet przyjemna, nowoczesna, popowa. Moją (w miarę pozytywną) opinię psuje fragment z rapowaniem, który całkowicie psuje wszystko. Według mnie jest on tam zdecydowanie niepotrzebny, wciśnięty na siłę. Ocena: 3.5/10

Tomek: 

Nie wiem czy mi się zdaje ale w refrenie odnajduję nutkę podobieństwa do Heroes, momentami nawet troszke więcej niż jedną nutę. Tak jak utwór Mansa uwielbiam, tak ta piosenka kompletnie do mnie nie trafia. Może słychać mocny wokal, ale za dużo skojarzeń – słowem – Gdzieś to już słyszałem Ocena 7/10

Paulina Ś:

San Marino zrobiło wielki szum wokół 1in360 a wyszło…jak wyszło. Plus dla nich za chęci, jednak po piosence nie można powiedzieć za dużo dobrego. Nie można było po raz 5 wysłać Valnetiny? Przynajmniej byłoby wesoło. Ocena 3/10

Darek: 

Żałuje, że Valentina się nie zgłosiła! Sama piosenka Jessiki średnio mi się podoba. Momentami przypomina mi piosenkę Mansa – “Heroes”, przez to powoduje u mnie raczej negatywne emocje. Wokalnie jest ok i to chyba tyle. Ocena 4,5/10

Paulina P: 

Szumne preselekcje, które o dziwo miały nawet dobre propozycje skończyły się niczym, a właściwie wyborem tego utworu. Piosenka miała być z przesłaniem, ale chyba coś nie wyszło. Rap może denerwować. I jak przy poprzednich utworach jedynym plusem jest dobry głos głównej wokalistki, ale to wszystko. Ocena 3/10

Bartek: 

Chciałem Jessice na Eurowizji ale taką Jessice co była w stanie zaspiewać Hipnotice…to jest niestety poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Czy San Marino boi sie sukcesu na Eurowizji i dlatego kopiuje Mansa… kto wie! Za sentyment do Jessici Ocena  5/10

Paweł (ocena gościnna z Destination Eurovision)

Zagmatwane preselekcje, jakie wyczarowało w tym roku San Marino, zakończyły się rezultatem, który bardzo trudno docenić. Wielokrotne wpadki organizacyjne, niejasności, zmiany regulaminu i systemu głosowania a na samym końcu wybór przeciętnego utworu. Jak dla mnie jedynym słusznym wyborem była Sara de Blue, która otarła się o zwycięstwo, zajmując ostatecznie drugie miejsce. “Who We Are” to mierna, nieporywająca swoją zawartością kompozycja, zwłaszcza jeśli chodzi o część rapowaną. Jedyny plus jest taki, że wokalnie brzmi to całkiem nieźle. Ocena: 2/10

Adam (ocena gościnna z eurowizyjnej)

W mojej opinii San Marino jest piosenką ciekawą i dosyć niedocenianą. Ma ona swój urok i uniwersalne przesłanie. Roboty, których użyły na scenie, nie były żenujące, ale słodkie. Dodały pewnego uroku całej piosence. W systemie szkolnym – dobra, solidna czwórka z plusem.

 

TEKST PIOSENKI – Jessika (feat. Jenifer Brening)Who We Are

Bullied from the moment we were born
We were always on our own
No one ever said we should be proud
Or embrace the fact of standing out

For too long, we just played along
Always putting up a show
But that was then, look at us now
All we want is for them to know is

We are who we are
And who we are is who we wanna be
We don’t have to listen
‘Cause all that counts is you and me

And then we’re rising when we fall
In the middle of the storm
We’re standing tall, standing tall

And if they tell us that we’re wrong oh, oh oh
Then the love in our hearts
Will keep us strong oh, oh oh

Ah, listen up, listen up, it’s me Jenny B
What you get is what you see
And that’s for Jess over here
She’s a special VIP
So you better listen carefully

If they dissin’ you on Twitter
Don’t get sad, don’t be bitter,
Don’t give up or be a quitter
Show them you’re better (Yeah, hell no)

If they say so, get in the car
Rev it up, and be it a star
‘Cause you know exactly
Who we are, give it to ‘em Jess

We are who we are (Yeah)
And who we are is who we wanna be
We don’t have to listen (Don’t listen)
‘Cause all that counts is you and me (Hey, hey, hey)

And then we’re rising when we fall
In the middle of the storm
We’re standing tall oh, standing tall

And if they tell us that we’re wrong oh, oh oh
Then the love in our hearts
Will keep us strong oh, oh oh

They can make us silent
But in our hearts we’ll never be

And then we’re rising when we fall, oh oh, yeah
In the middle of the storm
We’re standing tall oh, we’re standing tall

And if they tell us that we’re wrong oh, oh oh
Then the love in our hearts
Will keep us strong oh, oh oh, yeah

Czy San Marino awansuje do finału Eurowizji?

View Results

Loading ... Loading ...

 

źródło: wiwiblogs.com, esctoday.com

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *