Przystań Lizbona: Rumunia – The Humans – Goodbye

 

W dzisiejszej, wielkanocnej odsłonie cyklu Przystań Lizbona, który jest jednocześnie naszym odliczaniem do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 przyszedł czas na Rumunię, która zajęła 36 miejsce w naszym rankingu. Przybliżymy Wam sylwetkę zespołu The Humans, który w maju wykona piosenkę Goodbye, oraz poznacie statystyki i opinie.

Zespół, który wierzy w ludzi!

Zespół The Humans powstał w 2017 roku, a w jego skład wchodzą następujący muzycy: Cristina Caramarcu (wokal), Alexandru Cismaru (gitara), Alexandru Matei (klawisze), i Adi Tetrade (perkusja). Jak można łatwo dostrzec, jest to dość świeży projekt, ale złożony z uznanych muzyków na lokalnym rynku. Każdy z pięciu członków obraca się w tym samym gatunku muzycznym- funk-pop-rock. Czworo z obecnych członków zespołu, Alex Matei, Crisitna, Alin i Adi znało się już wcześniej dzięki dziesięcioletniej znajomości z zespołu Junkebox. Po tak długim czasie postanowili stworzyć nowy projekt. Są znani z wielokrotnych  występów w rumuńskiej telewizji, oraz ze współpracy z uznanymi muzykami takimi jak Company 7, Andra, Delia czy Hora Brenciu. Nazwa zespołu pochodzi od ich motta, które brzmi “Wierzymy w ludzkość”. To co wyróżnia ich od innych grup muzycznych to przekazywanie ludzkich emocji, które stworzyły się na podstawie doświadczeń muzyków.

Crisitna, wokalistka zespołu, dzieli swój czas życiowy pomiędzy Rzymem i Bukaresztem. Dla muzyki porzuciła dobrze prosperującą pracę w telekomunikacji, rozpoczynając lekcje śpiewu i dołączając do Junkebox. Alex Matei to absolwent Akademii Muzycznej George Enescu, prywatnie uczył się gry na pianinie pod opieką sławnego pianisty Mariusa Poppa. Oprócz członkostwa w The Humans i Junkebox, ma również na koncie współpracę z zespołem Supermarket. Adiego, do świata perkusji wprowadził jego ojciec chrzestny, kiedy miał zaledwie trzy lata. Następnie kontynuował swoją naukę w Budapeszcie pod opieką sławnego perkusisty węgierskiego- Nestora Ivana. Na przestrzeni lat swojej kariery muzycznej grał w różnych zespołach, takich jak Sarmalele Reci, Compact i z zespołem Pauli Seling. Na koncie ma także współpracę przy produkcjach telewizyjnych: Dancing with the stars oraz The Voice of Romania. Alin to jeden z założycieli zespołu Supermarket, który zdobył liczne nagrody na rynku muzycznym. Alex Cismaru to także absolwent szkoły muzycznej George Enescu, gdzie uczył się gry na gitarze. Trzykrotnie zdobył nagrodę na festiwalu muzycznym George Georgescu.

Manifest o równości

 

Goodbye to drugi, po Indura Imina singiel zespołu. Utwór został skomponowany przez Alina i Alexa Matei, natomiast słowa stworzyła wokalistka Crisitna. Jego zadaniem jest przekazać słuchaczom informację, iż żyjemy w świecie pośpiechu, zapominając o otaczającym nas pięknie świata. Przyznają, że Goodbye jest manifestem, którego celem jest zmotywowanie innych w walce o swoje marzenia, bez względu na to jaką klasę społeczną i rasę ludzką się reprezentuje. Dlatego też, użyli białych masek w teledysku, aby pokazać, że każdy jest taki sam. The Humans wygrali największe preselekcje w historii Rumunii, które były połączone z obchodami odzyskania niepodległości prze kraj sto lat temu. Czas sprawdzić jak piosenka radzi sobie w toplistach i przewidywaniach bukmacherów. Bukmacherzy przewidują 34 miejsce całej stawce konkursowej, natomiast w zmaganiach półfinałowych, znajdują się blisko granicy awansu- na 12 miejscu.

W głosowaniu przeprowadzonym na stronie ESCSTATS.COM Rumunia osiąga w tym roku słabe wyniki. W chwili obecnej zespół The Humans znajduje się na ostatnim miejscu, zdobywając 248 punktów i jest jedyną piosenką, której nikt nie wskazał jako swojej ulubionej.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard piosenka Goodbye jest obecnie na 36 miejscu, zdobywając 2426 punktów.

Oficjalny klip do piosenki zebrał do tej pory 318 497 wyświetleń. 3,7 tys. osób przyznało mu kciuki w górę, przy 338 w dół. Komentarze zebrane pod video są następujące:

Cronus600Gaia:

Gratulacje The Humans! Jestem pewny, że będziecie mocnymi kandydatami do TOP3!

Yusuf:
Naprawdę lubię ten utwór! Bardzo dobry! Powodzenia
Dominik S.:
Najlepsza piosenka, jaką Rumunia mogla wysłać w tym roku. ONI MOGĄ WYGRAĆ!
Sprawdźmy teraz opinie wystawione przez członków naszej redakcji!
Bartek:
Według mnie, jest to przyzwoita piosenka, ale nie jest to Rumunia, którą lubię najbardziej. Kompozycja porządna, ale trochę mdła. Mimo to bardzo podoba mi się głos wokaliostki. Ocena 7/10
Tomasz:
Rumunia – ciekawe brzmienie, utwór dość mocny, wokalnie dobrze brzmi, przyjemnie się tego słucha, ale nie spodziewam się, że będzie wysoko. Czegoś tu zabrakło. Ocena 8/10

THE HUMANS- GOODBYE

It’s time
For me to say goodbye
It’s fine
I’ve tried a million times

To kiss
The emptiness
And make her mine

I should’ve stayed
But I already left a thousand times
I’ve won my fights
Nobody new nothin’ about

All alone
Trapped in a void
Can’t see the light
Goodbye

Why don’t you see the beauty
That surrounds you everywhere
Why can’t you feel the joy
In all the small things people share

And all the happiness
That by the way is all for free
Open your heart
Recieve the love and stay with me

Please
Don’t be afraid
I hear your cry
Don’t cry

A-yi-yah

We should all see the beauty
Of the precious gifts we have
‘Cause everyone deserves
The power to go straight ahead

Never give up, don’t hit the floor
Don’t trust in all the lies
No matter what the odds will bring you
Please don’t say goodbye

https://www.youtube.com/watch?v=1FRArITJ6Wc
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *