Hovi Star wygrał Rising Star!

Izrael ma nowego reprezentanta,  Hovi Star pojedzie do Sztokholmu i zaprezentuje swoją wersję piosenki Made of Stars.
Podczas dzisiejszego finału Rising Star for Eurovision 2016 zaprezentowała się czwórka uczestników, spośród której wybrano 2 do super finału, byli to właśnie Hovi Star oraz Nofar Salman którzy wykonywali tę samą piosenkę w innych aranżacjach.

W pierwszej części show zmierzyli się ze sobą Hovi Star uzyskując 79% głosów oraz Ella Daniel otrzymując 68% głosów, kolejnym duetem który walczył o super finał byli, Nofar Salman uzyskując 76% oraz Gil Hadash która swoim coverem “show must go on” uzyskała tylko 49%, tym samym niestety odpadła ze stawki konkursowej.  W SuperFinale Hovi uzyskał łącznie 69% głosów, natomiast Nofar 68%, a Ella 58%.

Poniżej tegoroczna propozycja Izraela na 61. Konkurs Piosenki Eurowizji w Sztokholmie.

(źródło: własne) 

Facebook Comments

Share This:

AuthorDariusz Fry

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niedawno stukło mi na liczniku 29 lat. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.