Przystań Lizbona: Białoruś – Alekseev – Forever

Przyszedł czas na kolejny przystanek w naszej podróży, do serca Portugali. Miejsce 33 zajmuje w tym roku Białoruś, reprezentowaną przez ukraińskiego wokalistę Alekseev’a który podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie, wykona utwór zatytułowany “Forever“.

Mikita Wołodymyrowycz Aleksiejew, urodził się 18 maja 1993 roku w Kijowie. Został wychowany przez matkę, jego ojciec opuścił rodzinę przed narodzinami. Ukończył naukę w specjalistycznej szkole nr 106 w Kijowie. Studiował marketing, oraz ukonczył studia na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych im. Mychajła Popławskiego. Zanim zaczął profesjonalną karierę muzyczną, pracował jako sprzedawca anten satelitarnych, jako doradca kredytowy w call center dwóch lokalnych banków. Należał do piłkarskiej drużyny Maestro.

Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat, natomiast rok później ubiegał się o reprezentowanie Białorusi w 3. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jednak nie zakwalifikował się do finału krajowych eliminacji. W 2014 roku wziął udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu The Voice. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewał utwór „Let’s Get It Started” i trafił do drużyny Ani Lorak. Odpadł na etapie Nokautów, przez co nie dostał się do programów na żywo. Po udziale w programie kontynuował współpracę z Ani Lorak, która pomogła mu w realizacji teledysku do jego debiutanckiego singla „Vsio uspiet’”.

W grudniu 2016 roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany Pjanoje sołnce”, za który otrzymał nagrodę „Yuna”. Tytułowy singiel zdobył status platyny za sprzedaż w serwisie internetowym iTunes. Kilka ciekawostek poniżej:

  • 29 czerwca 2016 piosenkarz wystąpił na gali finałowej wyborów Miss Ukraine Universe 2016.
  • 14 lutego 2017 wyruszył w swoją pierwszą ogólnokrajową trasę koncertową.
  • 10 stycznia 2018 roku zaprezentował anglojęzyczną wersję utworu – „Forever”, z którą zgłosił się do białoruskich eliminacji eurowizyjnych. Dzień później wziął udział w przesłuchaniach do selekcji, które pomyślnie przeszedł, kwalifikując się do finału eliminacji.

Przewidywania dla tegorocznej piosenki z Białorusi!

Tegoroczna propozycja piosenki “Forever”, w typowaniach bukmacherów znajduje się w tym momencie na 15 miejscu, a w klasyfikacji półfinałowej na 13 pozycji z 18 możliwych.

Na fińskiej stronie kolumbus znajdują się na 18 miejscu, a do tej pory zdobyły 1188 punktów. Aż 12 głosujących wskazało piosenkę “Forever”  jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, Alekseev znajduje się na dobrej pozycji. Aktualnie zajmuje 17 miejsce z łączną ilościa punktów 16535.

Na Youtubie sytuacja ma się zdecydowanie lepiej, użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu wyrażają się raczej przychylnych opiniach, co również przekłada się na statystyki. Obecnie opublikowany utwór  ma 495 006 wyświetlenia, 1,4 tys. użytkowników przyznało kciuka w dół, przy 12 tys. kciuków w górę. Poniżej losowo wybrane komentarze:

Alina World Journal

W tym roku Izrael jest bardzo silny, ale ta piosenka jest również jedną z najlepszych !!! Bardzo to lubię!!! POWODZENIA BIAŁORUŚ!

Νίκος Χ’

Jedna z moich ulubionych piosenek w tym roku! Powodzenia Białoruś z Grecji! 😍❤

TheLuckyCat

Zwycięstwo jest Twoje! Powodzenia z Izraela 😄💙

Nick Karras

Czy wiesz, że imię Nikita pochodzi od greckiej nazwy Nicetas, która oznacza zwycięzcę! Nikita Alekseev, jesteś moim numerem jeden!

Tomas14

Ten klip bardziej pasuje do tej piosenki niż jego występ w białoruskim finale selekcyjnym. Ta piosenka nie potrzebuje tanich efektów. Mam nadzieję, że będzie dobrze wyglądać w Lizbonie. Powodzenia z Litwy 🙂

Czas na opinie redakcji INFE Poland, naszych partnerów z portalu Destination Eurovision oraz z eurowizyjnej oraz dodatkowo przedstawiamy Wam również opinie osób, które należą do naszej grupy na facebooku

Paulina P:

Nie trawię tego, jak nie wiem co. Poprzednia wersja była słaba, ale to jest chyba jeszcze gorsze. Niektórzy twierdza, że nas Lucas nie umie spiewać, ale Aleeksev brakiem umiejętności wokalnych przebija chyba wszystkich. Ocena 2/10

Darek:

Kiedy pierwszy raz usłyszałem piosenkę Alekseev’a, nie przypadła mi do gustu (nadal się zastanawiam dlaczego!). Jednak po dłuższym czasie, przekonałem się do utworu, szczególnie przerobionej z wolniejszym rytmem. Aktualnie znajduje się w moim TOP5 i zupelnie nie podzielam zdania moich kolegów z redakcji! W tym roku kibicuje również Bialorusi! Brawo! Ocena 10/10

Timur: 

Nowoczesny utwór, który posiada ciekawy element zaskoczenia, gdy po fragmencie “balladowym” w pierwszej zwrotce piosenka przeobraża się w utwór XXI wieku, co jest zaskakujące i efektowne. To jest taka nowoczesność, ale nie w wydaniu ostatnich 4 lat, a bardziej początku XXI wieku. Nie podoba mi się głos wokalisty, drażni mnie. Ocena: 6/10

Tomek: 

Białoruś – Sama piosenka brzmi znajomo, melodia jest taka przeciętna, wokal jest poniżej średniej, niczym mnie ten utwór nie zachwycił. Kompletnie. Nie kupuję tego Ocena 5/10

Adam (0cena gościnna z eurowizyjnej)

Białoruś w tym roku wysyła przystępną, nowoczesną propozycję, która jest dobrze zbudowana. Jedynym jej minusem jest wykonawca, który mimo porażki wokalnej, wygrał Eurofest 2018. Jeśli się poprawi do maja, będzie bardzo dobrze i Białoruś mogłaby bić się o awans. Niestety dostała niefortunną pozycję w running orderze, przez co może być ciężko. Piątka z minusem, bo ten wokal psuje wszystko.

Robert (ocena gościnna z Destination Eurovision)

Białoruś poszła po całości i wybrała dobrze zaznajomionego ze sceną Alekseeva. Nikita jest młodym artystą ale z już dość bogatą karierą i worem doświadczenia. Ta świetnie trafiona kompozycja wzbogaca jego wyjątkowy asortyment. Utwór Forever jest dobrym sprawdzianem dla Nikity z którego bardzo dobrze się wywiązuje. Nawet z językiem angielskim piosenka ma pewne ale ładne dotknięcie wschodnie. Niezaprzeczalnie nowoczesna i na czasie propozycja z Białorusi znajdzie swoje miejsce w 1 Semi. Sam awans niezapewniony jest mimo to bardzo możliwy. Moja ocena: 8,5/10

Przemek Bałut 

Najlepsza propozycja na świecie 

Marcin Miszkiewicz

Gdyby nie revamp, był by to jeden z moich faworytów. ale i tak bardzo lubię.

 

Pierwotna wersja utworu  poniżej:

Wersja po revampie:

Która z nich, przypadła Wam bardziej do gustu?

 

TEKST PIOSENKI – Alekseev – Forever

It must be something that we call love
Wherever I go I’m coming back
And time cannot knock me off my track
This resolution is final
It must be something that we call love
It’s when you’re craving to say her name
And my reality seems to break apart with her arrival

No need to worry, rain falling down
It’s our happiest story and there’s no one around
We will go for it and I know you’ll be mine forever
Windows wide open, flying so high
Both of us roaming through magnificent sky
Rain keeps on falling and I know you’ll be mine forever

It must be something that we call dream
When all you told me, I know by heart
The type of beauty I call supreme
And how it’s driving me crazy

No need to worry, rain falling down
It’s our happiest story and there’s no one around
We will go for it and I know you’ll be mine forever
Windows wide open, flying so high
Both of us roaming through magnificent sky
Rain keeps on falling and I know you’ll be mine forever

 

Alekseev’a możecie śledzić na instagramie oraz twitterze!

źródło: wiwiblogs.com, esctoday.com, 

About Dariusz Fry

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *