Przystań Lizbona: Węgry – AWS – Viszlát Nyár

 

Przyszła pora na kolejny odcinek naszego cyklu! Dzisiejsza odsłona naszej “Przystani” stanie się nieco bardziej mroczna i poważna, ponieważ 31. miejsce w naszym rankingu zajęły Węgry. W tym roku naszych braci reprezentuje metalowa grupa AWS z utworem Viszlát nyár, który nieco zadziwił fanów Eurowizji. I jak zwykle przybliżymy Wam sylwetki członków zespołu oraz kilka statystyk. Poznacie także opinie o węgierskiej piosence.

Kim więc są zwycięzcy A DAL 2018?

Jest to grupa grająca metal, ale także muzykę post-hardcore. Zespół został utworzony w 2006 roku. Jego członkami są: Bence Brucker, Dániel Kökényes, Örs Siklósi oraz Áron Veress i Soma Schiszler. Ich występy cechują się ogromną energią na scenie, zmiennością, a także wszelaką odmiennością. AWS nie są anonimowi na węgierskiej scenie muzycznej. Mają za sobą już 3 albumy, 3 single, a także 7 videoclipów. Muzycy nie ograniczają się jednak tylko do występów na terenie Węgier. Mają za sobą także podróże do Austrii, Anglii, Rumunii oraz Słowenii. Zespół wystąpił także na Sziget Festival. Warto wspomnieć, że jest to jeden z najpopularniejszych festiwali europejskich, który odbywa się w Budapeszcie od 1993 roku. Sukcesów było więcej. Grupa wygrała także nagrodę kanału MTV Brand, który od 2006 roku zajmuje się pokazywaniem alternatywnej i punk rockowej muzyki.

Teledyski AWS często zawierają zestawienia obrazów przemocy i celebrytów, aby pokazać problemy, przed którymi stoi świat. Zespół swoją muzyką chce opowiadać o tym, co dla nas naprawdę ważne. Można być pewnym, że ten utwór podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie na pewno nie będzie obojętny widzom. Jedni go kochają, inni wręcz nienawidzą. A co o tegorocznej propozycji węgierskiej myślą fani z Europy?

U bukmacherów Węgry zajmują 31 pozycję

Jeśli chodzi o wyjście z półfinału to są na 12 miejscu, czyli granicy awansu.

W głosowaniu ESCSTATS są również na 31 pozycji.

A co o Węgierskim utworze sądzi redakcja INFE Poland oraz nasi przyjaciele?

Tomek:

Węgry – To jedyna piosenka, którą przesłuchałem spośród węgierskich propozycji w tegorocznych selekcjach. Lubię takie mocne, melodyczne utwory. Niemałą radość sprawiła mi informacja, iż to właśnie ten utwór wygrał te selekcje. Jak to mówią “drzeć mordę też trzeba umieć” Dodatkowym atutem jest to że jest w języku ojczystym. Mam nadzieję, że będą wysoko. Ocena 10/10

Darek:

Węgry: Mocne brzmienie, zupełnie coś nowego. Nie jestem fanem i raczej nie znajdzie się ten utwór na mojej playliście. Eurowizyjne piosenki potrafia zaskoczyć! I taka właśnie jest tegoroczna propozycja węgier. Liczyłem na coś innego. Chociaż, Salvadora Sobral też hejtowałem a teraz po prostu uwielbiam ❤ Ocena 4/10

Paulina P.:

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się takiego wyboru Węgier, choć nie mam nic przeciwko takim utworom. Na początku kompletnie to do mnie nie trafiało, ale właściwie im bliżej Eurowizji, tym wyższa pozycja w moim rankingu. Narazie 5/10.

 

Tu możecie odsłuchać węgierskiej propozycji:

Viszlát nyár

Játsszunk nyílt lapokkal végre:
a hajómnak mennie kell
és itt fog hagyni téged.

Majd benned él tovább a vérem,
és ha nem adod el, a szíveden a jel,
mi a földről az égig emel.

Viszlát, nyár, most már elkéstél,
mert azt hazudtad, enyém leszel,
de nem jöttél!

Viszlát, álom, köszönöm, hogy eltűntél!
Most már ideje visszakapnom,
amiket elvettél!

Megfáradt ereimben az élet,
tudom, hogy fognál még,
de engedj el már, kérlek.

Itt van, tépd le belőlem a részed,
és ha nem adod el, a szíveden a jel,
mi a földről az égig emel.

Goodbye summer

Let’s be cruelly honest:
my boat has to go
and it will leave you here.

My blood will live within you
and if you don’t sell it, the mark is on your heart,
which lifts you up from the ground to the sky.

Goodbye summer, you missed me,
’cause you lied that you’ll be mine
but you didn’t come!

Goodbye dream, I’m so thankful that you’re gone!
Now it’s time to give me back
what you took away from me!

The life has got tired in my veins,
I know that you’d hold (me)
but please, let me go.

Here it is, strip your part out of me
and if you don’t sell it, the mark is on your heart,
which lifts you up from the ground to the sky.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *