Moscow Eurovision Pre-Party powraca! Sprawdź, kto wystąpi!

Zaraz po koncercie promocyjnym w Londynie – London Eurovision Party – przyszedł czas na trzecią z imprez. Tym razem reprezentanci niektórych państw wystąpią w stolicy Rosji – Moskwie, gdzie odbędzie się Moscow Eurovision Pre-Party.

W zeszłym roku koncert został odwołany, co było spowodowane brakiem udziału Rosji w Eurowizji. W tym roku impreza powraca! Odbędzie się ona w centrum handlowym VEGAS Kuntsevo, które posiada specjalne miejsce do zorganizowania tego wydarzenia. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, jednak już od godziny 16:30 będzie można podziwiać artystów, przechadzających się po czerwonym dywanie. Dziennikarze i fani będę mieli okazję do przeprowadzenia krótkich rozmów, czy zrobienia sobie selfie z ulubionymi wykonawcami. Głównym celem koncertów jest promocja danego utworu, oswojenie się artysty z piosenką i publicznością, a także integracja między uczestnikami Eurowizji.

Rosyjską imprezę można uznać za dość specyficzną, bowiem na scenie pojawi się więcej gości specjalnych, niż samych uczestników 63. Konkursu Piosenki Eurowizji! Organizatorzy zaprosili nie tylko rosyjskich wykonawców, ale także osoby spoza jej terytorium.

Na scenie nie zabraknie legendy, jeśli chodzi o rosyjski rynek muzyczny. Philipp Kirkorov to reprezentant Rosji z 1995 roku. Do dzisiaj często angażuje się w projekty związane ze startami Rosji, a także innych państw. Był on odpowiedzialny między innymi za utwór Sergeya Lazareva, który w Sztokholmie uplasował się na 3. miejscu.

Pozostajemy przy byłych reprezentantach Rosji na Eurowizji. Podczas Moscow Eurovision Pre-Party zaprezentuje się Dina Garipova, która wystąpiła na Eurowizji w Malmö i z balladą ”What If” zajęła 5. miejsce.

Zwyciężczynie Eurowizji dla Dzieci, a także reprezentantki Rosji w 2014 roku, to kolejni goście specjalni. Mowa oczywiście o siostrach Tolmachev, które na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji zaśpiewały utwór ”Shine” przygotowany przez Kirkorova.

Siostr Tolmachev nie są jedynymi, które przyniosły triumf Rosji w Eurowizji Junior. Rok temu – w Gruzji – Rosję reprezentowała Polina Bogusevich, która z piosenką ”Wings” sięgnęła po trofeum.

Na scenie nie zabraknie artystów z sąsiedniej Białorusi, bowiem pojawi się dwóch byłych reprezentantów. Jednym z nich jest reprezentant z 2007 roku – Dmitry Koldun, dla którego piosenkę ”Work Your Magic” przygotował Philipp Kirkorov. Na wydarzenie został zaproszony również Ivan – prowoder jednego z największych skandali związanych z Eurowizją 2016. Piosenkarz chciał wtedy wystąpić nago na scenie, w otoczeniu wilków, jednak EBU nie dopuściło do tego, a prowadzący wykorzystali to do zrobienia sobie z tego małego żartu.

Ostatnim i zapewne najbardziej rozchwytywanym gościem będzie Kristian Kostov, który reprezentował Bułgarię rok temu z utworem ”Beautiful Mess”. Przegrał wtedy tylko z Portugalią, jednak dzięki Eurowizji zdobył wielu nowych fanów.

Kristian nie będzie jedynym uczestnikiem Eurowizji 2017, który pojawi się na imprezie. Do Moskwy przyjedzie też Artsvik, która w barwach Armenii zaśpiewała w Kijowie ”Fly With Me”.

Podczas koncertu zaprezentuje się także Guru Groove Foundation oraz Samra – reprezentantka Azerbejdżanu podczas Eurowizji 2016.

Podczas tegorocznej edycji Moscow Eurovision Pre-Party wystąpią:

Transmisja będzie dostępna TUTAJ, a wszystkie występy będzie mogli obejrzeć TUTAJ.

(źródła i fot.: wiwibloggs.com, eurovoix.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *