Przed nami Israel Calling 2018! Sprawdź, kto wystąpi!

Czas na kolejną (czwartą z kolei) imprezę przedeurowizyjną, czyli Israel Calling, który odbędzie się w Tel-Avivie. Po raz kolejny koncert w Izraelu można uznać za najlepiej i najbardziej profesjonalnie przygotowany koncert. Pełny pobyt eurowizyjnych artystów trwa od 8 do 11 kwietnia.

Już 8 kwietnia wszyscy artyści pojawili się na miejscu. Tego dnia przygotowano oficjalne otwarcie i przywitanie, a także spacer po czerwonym dywanie. 9 kwietnia wszyscy goście udali się do Jerozolimy, a także posadzili drzewa w eurowizyjnym lesie. Jednak to 10 kwietnia odbędzie się najważniejsza część imprezy. Po południu artyści pojawią się na konferencji prasowej, a wieczorem (na Rabin Square w Tel Awiwie) odbędzie się koncert z udziałem zaproszonych gości. Wejście na koncert będzie darmowe, więc zainteresowanych nie zabraknie. Głównym celem koncertu jest promocja danego utworu, oswojenie się artysty z piosenką i publicznością, a także integracja między uczestnikami Eurowizji. Warto wspomnieć, że koncert jest tak znakomicie przygotowany, ponieważ jest on współfinansowany przez izraelskie Ministerstwo Turystyki i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Oprócz wielu uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji, na scenie nie zabraknie gości specjalnych, a będzie to na pewno żeńska grupa Holy Wings. Nie zabraknie również zwycięzców Eurowizji w barwach Izraela. Na Rabin Square wystąpi Izhar Cohen – reprezentant swojego państwa w 1978 roku. Wraz z grupą Alphabeta wykonał utwór w języku hebrajskim ”A-Ba-Ni-Bi” i zdobył 157 punktów, sięgnąć po trofeum. Warto wspomnieć, że powrócił na Eurowizję w 1985 roku. Starał się także o swój trzeci udział w 1987 roku i 1996 roku.

Kolejną zwyciężczynią Eurowizji dla Izraela była Dana International, która po raz kolejny pojawi się na Israel Calling. Dana zwyciężyła 43. edycję z piosenką ”Diva”, którą można uznać za jedną z najważniejszych w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Co więcej wokalistka wysłała swój utwór do preselekcji po 13 latach od swojego triumfu. W 2011 roku zwyciężyła preselekcje w Izraelu i z piosenką ”Ding Dong” pojechała na Eurowizję do Niemiec. Tym razem było dużo gorzej, bowiem Dana zajęła 15. miejsce w półfinale Konkursu.

Jednak to nie goście specjalni, a uczestnicy Konkursu Eurowizji 2018 są najważniejsi podczas koncertu. Bardzo często mają okazję zaprezentować inne swoje utworu, niż tylko eurowizyjne propozycje.

Podczas tegorocznej edycji Israel Calling wystąpią:

Cały koncert poprowadzi Galit Gutman – prezenterka telewizyjna, aktorka, modelka, a także wielka fanka Eurowizji. Organizatorzy nie zawiedli także, jeśli chodzi o transmisję na żywo. Tak samo jak rok temu, cały przebieg koncertu będzie można śledzić od godziny 20:00 na profilu Facebook Israel Calling, natomiast wszystkie występy będziecie mogli obejrzeć TUTAJ.

(źródło i fot.: Israel Calling – Facebook)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *