Przystań Lizbona: Australia – Jessica Mauboy – We Got Love

 

W dniu dzisiejszym w naszym cyklu Przystań Lizbona, w którym prezentujemy tegorocznych uczestników konkuursu Eurowizji, chcielibyśmy przestawić Jessicę Mauboy, która będzie reprezentować Australię w Lizbonie. Wykona tam utwór “We Got Love“. W naszym rankingu jest to miejsce numer 27.

Początki kariery

Jessica Hilda Mauboy urodziła się 4 sierpnia 1989 r. w Darwinie w Australii, jest piosenkarką R&B ale także autorką tekstów i aktorką.  Jej muzyczna podróż rozpoczęła się w 2006 r., gdzie wystąpiła w australijskiej edycji znanego “talent-show”, a mianowicie Idola. Tam udało się jej dotrzeć aż do finału i zajęła tam 2. miejsce.

 

Od tego czasu Jessica wydałą 3 albumy studyjne, album koncertowy The Journey, który zawiera nagrania jej występów z Idola, kilkanaście singli a także nagrała ścieżki dźwiękowe. Album koncertowy dotarł do czwartej pozycji na liście bestselerów ARIA Albums Chart i uzyskał status złotej płyty. W listopadzie 2008 roku wydała drugi album studyjny, zatytułowany Been Waiting, promowany przez singiel „Running Back” z gościnnym udziałem Flo Ridy, który dotarł do trzeciego miejsca w Australii. Dwa lata później, 5 listopada 2010 roku premierę miał jej trzeci album studyjny, zatytułowany ”Get ’Em Girls. 4 października 2013 roku wydała czwartą płytę studyjną, zatytułowaną Beautiful.

 

 

Szklany ekran

W 2010 roku Jessica zaliczyła debiut filmowy. Był to film Bran Nue Dae, gdzie wystąpiła obok Geoffrey’a Rush. Później występowała również w The Sapphires, który w 2013 roku zdobył aż 11 statuetek (Jessica otrzymała statuetkę za najlepszą drugoplanową aktorkę).

Poza tym Jessica dawała wiele koncertów nie tylko w kraju. Występowała również z międzynarodowymi artystami, takimi jak: Beyoncé, Flo Rida czy Chris Brown. Zaliczyła nawet występ dla ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy. Można było ją również zobaczyć u takich sław jak The Sapphires czy też Ellen DeGeneres.

 

Eurowizja

W maju 2014 r. pojawiła się jako gość specjalny podczas Eurowizji, gdzie wykonała utwór Sea of Flags. Przypomnijmy sobie ten występ.

Ten występ spowodował, że Jessica wystąpiła również na oficjalnej ceremonii podczas Commonwealth Games w Glasgow.

W 2016, udało jej się przez 3 tygodnie być na szczycie ARIA Chart jako pierwsza lokalna artystka. A to za sprawą wydania ścieżki dźwiękowej Songs from the Original TV Series – The Secret Daughter. Oczywiście, Jessica również występuje w tym serialu.

W grudniu 2017 r., podano informację, że to właśnie Jessica będzie kolejną reprezentantką w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Maju, w Lizbonie. Wystąpi w drugim półfinale, z numerkiem 9. Oficjalna premiera utworu nastąpiła początkiem marca.

 

Szczypta statystyk i przewidywań

Zajrzyjmy najpierw,na oficjalny kanał Yotube – Eurovision Song Contest. Tam teledysk ukazał się 8 marca 2018 r. i od tamtej pory wyświetliło go 1 562 908 osób. Ponad 19 tysięcy osób przyznało, że podoba im się ten utwór, natomiast ponad 3 tysiące osób jest odmiennego zdania.

 

Czas na to, jaki wynik wróżą Jessice bukmacherzy. Jeśli chodzi o awans z drugiego półfinału, to ich zdaniem, jest murowany. Według nich jest na drugim miejscu.

 

Jeśli chodzi o klasyfikację ogólną, tutaj przewidują miejsce piąte. Czy tak będzie – przekonamy się w maju.

 

Przejdźmy teraz do popularnego głosowania ze strony escstats. Tutaj sytuacja wygląda następująco. Propozycja z Australii zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 1623 punktów. 17 osób uznało tę propozycję jako swojego faworyta.

 

No i na koniec obecne wyniki z aplikacji My Eurovision Scoreboard. Tutaj, otrzymując od fanów łącznie 21726 głosów, co daje 14. miejsce. Oczywiście, wiele osób jeszcze nie zagłosowało i wszystko może się zmienić.

Komentarze, opinie

Czas aby poznać opinie fanów. Na początku zerknijmy co myślą o tej propozycji użytkownicy serwisu Youtube.com:

Jessica Mauboyjest jedną z moich ulubionych wokalistek z Australii i nie mogę uwierzyć, że bierze udział w Eurowizji,piosenka jest odlotowa. Powodzenia z Hiszpanii.
Dobry głos, ale ten teledysk jest bardzo kiepski.. Odnoszę wrażenie, że Australia co roku wysyła taki sam typ piosenek, mam nadzieję, że poeksperymentują więcej w przyszłym roku.
Tak jest! Tak się jedzie na Eurowizję 2018! Jedna z moich Top 10, póki co! Wszystkiego dobrego Australio!
George K. 
Przesłuchałem pierwszy raz, ugh nie..
przesłuchałem drugi raz, hmm może..
przesłuchałem trzeci raz 50 na50
przesłuchałem czwarty raz Kocham To ❤ Od GRECJI
Dobra robota Jess! Powodzenia na Eurowizji!

Na koniec pora na opinię naszej redakcji. Zobaczmy co mówią o tegorocznej propozycji z Australii:

Tomasz

Australia – Utwór z rodzaju uptempo (tak się to nazywa??) Ładny wokal, ale osobiście uważam, że takie utwory już bywały i przemijały, by mogły się pojawić kolejne. Co nie zmienia faktu, że przyjemnie się tego słucha. Mocne 8/10

Darek

Piosenka Australii jest zdecydowanie lepsza niż w zeszłym roku. Podoba mi się , wokalnie mam nadzieję, że będzie również na wysokim poziomie. Życzę powodzenia i myślę że w tym roku będą wysoko w finale. Ocena 9,5/10
Paulina P.
Australia: Tak bardzo nie lubię wychodzić na hipokrytkę, ale tym razem muszę. Wobec Australii wysunę te same zarzuty, jakie wysuwa się wobec Polski. Ta piosenka to pop, jakiego wiele w radiu. Do tego Jessica na żywo nie powala głosem. Znaczy nie jest to tragiczna piosenka, ale jak dla mnie Australię stać na lepszą produkcję. 5/10
Paulina Ś.
Australia – Jessica Mauboy, która już raz na Eurowizyjnej scenie się pojawiła w barwach tego kraju lecz jako gość specjalny. Jej występ live pozostawał dużo do życzenia, Przechodząc do tegorocznej piosenki to jest jakby wyjęta z szuflady sprzed kilkudziesięciu lat z dodanym delikatnym nowoczesnym bitem. Typowa radiowa papka jakich wiele 2,5/10

(żródło: news.com.au, jessicamauboy.com.au, Youtube.com)

About Tomasz Hojda

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi 😀

Share

Jestem Tomek, rocznik 91. Eurowizją interesuję się od 2003 roku, kiedy to "zupełnym przypadkiem" natrafiłem na występ Ich Troje. Poza Eurowizją lubię słuchać muzyki (nie tylko tej z Eurowizji :)), kolekcjonować różne rzeczy, czytać książki. Lubię też rozmawiać, spacerować, i robić wiele innych, ciekawych rzeczy. No i śpiewać, choć nie zawsze mi to wychodzi :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *