Preselekcje 2016: Podsumowanie redakcji INFE!

Już jutro poznamy naszego reprezentanta na Eurowizję 2016, oczekiwania są ogromne – Polska wciąż jest na 1. miejscu u bukmacherów! 

Może przypomnimy burzliwą historię naszej selekcji piosenki? Na końcu ubiegłego roku TVP poinformowało o tym, że reprezentanta wybierze wewnętrzna komisja. Narodziło się wiele plotek, na temat tego, kto zgłosił się do TVP, kto zdementował plotki o swoim wyjeździe do Szwecji a kto zadeklarował chęć wzięcia udziału. Wśród potencjalnych reprezentantów ówcześnie wyborem oczywistym był Michał Szpak, którego jutro usłyszymy podczas eliminacji.
POLAND-620x342
Przełom nastąpił w styczniu, gdy krótko po zmianie zarządu ds. rozrywki TVP ogłoszono otwarte preselekcje! Czasu na zgłoszenia artystów było mało, ale uzbierało się niesamowicie dużo zgłoszeń, jak na tak krótki okres – aż 88 propozycji! Wśród nich m.in. Maja Hyży, Marta Zalewska czy największa kontrowersja ostatnich miesięcy – formacja disco-polo Piękni i Młodzi.

poland_flag-620x330

16 lutego wszystko stało się jednak jasne! W programie Świat Się Kręci Artur Orzech, zespół OGAE, Robert Janowski oraz uwielbiana przez wszystkich Teresa Lipowska ogłosili skład naszych preselekcji. W stawce znaleźli się Michał Szpak, Dorota Osińska, Kasia Moś, Ola Gintrowska, zespół Taraka, Natalia Szroeder, białoruska formacja Napoli oraz dwie najjaśniejsze gwiazdy naszych eliminacji – Margaret oraz Edyta Górniak!
poland-2016-national-final-participants

Nasze Krajowe Eliminacje są oceniane jako jedne z najlepszych w sezonie pod względem poziomu prezentowanych utworów. Po opublikowaniu utworu Margaret – Cool Me Down, Polska wskoczyła na 1. miejsce w notowaniach bukmacherów. Najpopularniejszy blog o tematyce eurowizyjnej – Wiwi Blogs ocenili nasze preselekcje jako najlepsze w tym sezonie, a najlepiej ocenili Margaret, Kasię Moś a ich top3 zamknęła Ola Gintrowska.

Redakcja INFE Poland również ułożyła swój ranking utworów ubiegających się o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji 2016 w Sztokholmie! Oto on:

9 miejsce (14 punktów)
Taraka – In The Rain

8 miejsce (18 punktów)
Napoli – My Universe

7 miejsce (29 punktów)
Ola Gintrowska – Missing

6 miejsce (36 punktów)
Michał Szpak – Color Of Your Life

5 miejsce (39 punktów)
Natalia Szroeder – Lustra

4 miejsce (39 punktów)
Dorota Osińska – Universal

3 miejsce (42 punkty)
Kasia Moś – Addiction

2 miejsce (60 punktów)
Edyta Górniak – Grateful

1 MIEJSCE (65 punktów)
MARGARET – COOL ME DOWN

Niech wygra najlepszy! Do jutra!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *