Przystań Lizbona: Szwecja – Benjamin Ingrosso – Dance You Off

Dzisiaj przystań z numerem 24., na której znalazła się Szwecja, którą w tym roku na Eurowizji w Lizbonie reprezentuje Benjamin Ingrosso z piosenką Dance You Off. W artykuł z naszego cyklu ”Przystań Lizbona” przybliżymy Wam biografę artysty, przedstawimy notowania bukamcherskie i fanowskie dotyczące propozycji ze Szwecji. Zagłosujcie także w naszej ankiecie na końcu artykułu!

Włoskie korzenie

Benjamin Ingrosso, czyli Benjamin Daniele Wahlgren Ingrosso, ma włoskie korzenie, urodził się w Danderyd. Jest synem byłego tancerza, obecnego restauratora – Emilia Ingrossa oraz szwedzkiej piosenkarki Pernilli Wahlgren. Jego matka ma sporo wspólnego z Eurowizją, bowiem kilkukrotnie brała udział w szwedzkich preselekcjach Melodifestivalen. W 1985 roku zajęła czwarte miejsce, po raz kolejny pojawiła się w konkursie w 1991 roku, następnie w 2003, 2010 i w 2013 roku. Niestety ani razu nie udało jej się zwycięzczyć i pojechać na Eurowizję. Benjamin jest wnukiem popularnych aktorów, a także kuzynem Sebastiana Ingrosso, który jest częścią popularnego zespołu Swedish House Mafia.

Musicale i pierwsze konkursy muzyczne

Benjamin Ingrosso grał w kilkunastu musicalach, spektaklach takich jak na przykład ”Nils Karlsson Pyssling”. Już jego pierwszy muzyczny konkurs był związany z Eurowizją. W 2006 roku wokalistka wziął udział w konkursie Lilla Melodifestivalen, czyli dziecięcej wersji Melodifestivalen. Z piosenką ”Hej Sofia” zwyciężył konkurs i pojechał na nieistniejący już konkurs dla dzieci – MGP Nordic, jednak nie poszło mu już tak dobrze, bowiem zajął czwarte miejsce. Od 2008 roku Benjamin występował w musicalu ”Hujeda mej vá många sånger”, a w 2009 zagrał Rasmusa w spektaklu ”Rasmus på luffen”. Dwa lata później zagrał w ”Karlsson på taket flyger igen”, który został wystawiony w stolicy Szwecji.

Pierwsze single i sukcesy

W wieku 10 lat Benjamin wydał singiel ”Jag är en astronaut”, który jest coverem piosenki Linusa Wahlgrena. Z nową wersją utworu Ingrosso dotarł do drugiego miejsca szwedzkiej listy przebojów. Młody artysta wystąpił również w popularnym szwedzkim festiwalu Allsång på Skansen, który odbywa się do dzisiaj. W 2014 roku Benjamin postanowił całkowicie porzucić karierę teatralną, aby oddać się w pełni muzyce, jednak chwilę po tej decyzji postanowił wziąść udział w programie Let’s Dance, czyli szwedzkim odpowiedniku formatu telewizyjengo Dancing with the Stars. Jego partnerką była Sigrid Bernson, która była jedną z uczestniczek tegorocznego Melodigestivalen. Parze udało się pokonać konkurencję i zwyciężyć całą edycję programu.

Dopiero po zwycięstwie Let’s Dance Benjamin wydał singiel ”Fall in Love, który pokrył się złotem w Szwecji. W 2015 wydał jeszcze dwie piosenki: ”Crystal Clear” oraz świąteczny utwór ”Home for Christmas“. Po szybkim skucesie wokalista podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią TEN Music Group, z którą jest związany do dzisiaj. Rok później, bo w 2016, mężczyzna wydał kolejny utwór ”Love You Again”.

Największe sukcesy na szwedzkim rynku oraz udział Mello

Największą popualarność Benjamin zdobył w 2017, kiedy zadebiutował w Melodifestivalen. Z utworem ”Good Lovin’” trafił do finału, w którym zajął 5. miejsce. Mimo braku zwycięstwa, singiel pokrył się platyną. Po udziale w konkursie wydał kolejne single, które również stały się bradzo popularne. Singiel ”Do You Think About Me” trafił na 87. pozycję listy przebojów, a także pokrył się złotem. Drugi z nich, czyli “One More Time” dotarł do 79. pozycji w szwedzkim notowaniu.

Drugie podejście – pierwsze zwycięstwo

W 2018 roku Benjamin Ingrosso postanowił ponownie wysłać swoją propozycję do Melfestu. Na początku roku został ogłoszony, jako jeden z 28. uczestników. Trafił do 1. półfinału i zajął w nim pierwsze miejsce. W finale zdobył serca zarówno widzów, jak i jurorów międzynarodowych. Pięć komisji nie przyznało mu swych maksymalnych not, a najgorzej oceniła go Wielka Brytania, dając cztery punkty. Za eurowizyjną propozcyję odpowiadają Louis Schoorl, K Nita, jak i sam Benjamin Ingrosso. Piosenka szybko pokryła się złotem i trafiła na 2. miejsce szwedzkiej listy przebojów.

Czy Szwecja odniesie sukces? Co mówią notowania bukmacherów i fanów?

Szwecja często odnosi sukces na Eurowizji, natomiast z półfinału nie wyszła jedynie raz w historii startów. Czy dobra passa Szwecji się utrzyma? Bazując na notowaniach bukmacherów i fanów Konkursu Eurowizji, można powiedzieć, że zdecydowanie tak! W typowaniach bukmacherów Benjamin zajmuje 6. miejsce w całej stawce Eurowizji, natomiast w klasyfikacji półfinałowej zajmuje 1. miejsce.

W plebiscycie prowadzonym na stronie escstats.com Ingrosso radzi sobie już dużo gorzej. Plasuje się tam na 16. miejscu. miejscu. 19 osób wskazałó utwór ”Dance You Off” jako swój ulubiony z tegorocznej stawki Eurowizji.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosuje ponad 80 tysięcy fanów z całego świata, wokalista i jego piosenka plasują się na 11. miejscu z 23463 punktami.

A jak propozycja radzi sobie na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube? Utwór ma ponad dwa miliony wyświetleń oraz 26 tysięcy łapek w górę i prawie 6 tysięcy w dół. Wybrani internauci pozostawili pod piosenką następujące opinie:

To jest bardzo dooobre
Dlaczego Szwecja jak zawsze taka dobra na Eurowizji? 😍
Ta piosenka musi być w top5! The Weekend + Bieber

Warto wspomnieć także, że Benjamin Ingrosso zajął 3. miejsce w głosowaniu na ”Najprzystojniejszego mężczyznę Eurowizji 2018“, które zostało zoorganizowane na naszej grupie na Facebooku INFE POLAND – Eurowizja #Eurovisioners. Wracając już do samego utworu, sprawdźmy teraz jak wyglądają opinię członków naszej redakcji INFE Poland:

Dariusz:

Szwedzi dokonali najgorszego wyboru w tym roku! Piosenka słaba, jak pogoda w kieleckim. Ruchy sceniczne Benjamina są żałosne, wokal też nie powala. Ocena: 1/10

Tomek:

Piosenka z działu “podoba mi się, ale nie przyznam się do tego publicznie”. Wiem, że taki utwór jest na 5 minut, że przyjdą kolejne. I tak w kółko. Jak mam dobry nastrój to i potupię sobie nóżką przy tym. Ocena: 8/10

Timur:

Zazwyczaj nie lubię utworów ze Szwecji, a szczególnie tych typowo radiowych propozycji, jednak ta przekonuje mnie w 100%, być może dla tego, że nie jest jednak taką typową popową produkcją. Słyszać inspirację latami 80′ i połączenie jej z nowoczesnym brzmieniem. Oprócz tego jest ciekawy pomysł na występ i dobry głos, który mi się naprawdę podoba. Ocena 9.5/10

Paulina Ś.:

Uwielbiam Szwecję i ich muzykę, ale ostatni raz kiedy podobało mi się coś od nich to było ”Undo” od Sanny Nielsen, a po tym czasie co roku obniżają sobie muzyczne standardy, za to nadrabiają ogromne braki efektami specjalnymi tak jest też w tym przypadku. Piosenka irytująca, nijaka, a zostanie przepchnięta dalej za efekty i za to, że jest po prostu Szwecją. Do tego słaby wokal Ingrosso, który w refrenie wyje jakby go kastrowali, to jest naprawdę złe i nie pojmuję wielkiego zachwytu nad tym. Ocena: 2/10

TEKST UTWORU: Benjamin Ingrosso – Dance You Off

I see that look in your eyes
But I ain’t feeling no pressure, pressure
Feels like I’m stuck here in time
While I’ve been trying to forget ya
Forget ya

Just wanna da-da-dance you off
So don’t you da-da-dare wait up
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

And I might now
Yeah I might now

Just trying to have myself a time
So I just don’t care if you mind
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

And I might now
Yeah I might now

Treating you good we were gold
I dug you like you were treasure
So don’t act like I’m the cruel one
When I know you know better

And I, oh I used to think that
You were worth the best in life
Cause I loved it, I loved it
Feels like I’m stuck here in time
While I’ve been trying to forget ya

Just wanna da-da-dance you off
So don’t you da-da-dare wait up
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

And I might now
Yeah I might now

Just trying to have myself a time
So I just don’t care if you mind
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

And I might now
Yeah I might now

I’m just gonna dance you off the floor
I used to think that you were worth my every night
Every night

Just wanna da-da-dance you off
So don’t you da-da-dare wait up
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

And I might now
Yeah I might now

Just trying to have myself a time
So I just don’t care if you mind
Cause I just wanna feel the mood
Girl with anyone but you

I might now
I might now

Czy Szwecja awansuje do Finału Eurowizji?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: wikipedia.org; fot.: www.tapatalk.com,www.vg.no)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *