Przystań Lizbona: Litwa – Ieva Zasimauskaitė – When We’re Old

Dotarliśmy do kolejnego przystanku w naszym redakcyjnym cyklu. Na 23. miejscu znajduje się Litwa, której tegoroczną reprezentantką, po wielu latach prób, została Ieva Zasimauskaitė , która w Lizbonie zaprezentuje utwór “When We’re Old“. W artykule jak zawsze, przewidywania oraz opinie naszej redakcji.

Ieva urodziła się 2 lipca 1993 roku w KownieKiedy miała siedem lat uczęszczała na zajęcia wokalne do szkoły muzycznej w Kownie. W trakcie nauki w szkole podjęła współpracę z dziecięcym zespołem wokalnym Linksmasis. W 2012 roku uczestniczyła w programie “Lietuvos balsas”, będącym litewską wersją formatu “The Voice”, w którym dotarła do superfinału. Po udziale w talent show wydała swój debiutancki singiel „Pasiilgau”, a także zaczęła grać solowe koncerty m.in. podczas przyjęć, wesel czy imprez firmowych.

W 2013 roku zakwalifikowała się do stawki konkursowej litewskich eliminacji do 58. Konkursu Piosenki Eurowizji, do których zgłosiła się z piosenką „I Fall in Love”, nagraną w duecie z Gabrieliusem Vagelisem.

W 2014 roku solowo zgłosiła się do wieloetapowych eliminacji do 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Odpadła po ośmiu odcinkach, zajmując szóste miejsce. W 2016 roku ponownie zgłosiła się do eurowizyjnych selekcji. Z piosenką „Life (Not That Beautiful)” dotarła do finału, w którym zajęła czwarte miejsce. Rok później zakwalifikowała się do stawki konkursowej eliminacji z dwoma utworami: „You Saved Me” oraz „I Love My Phone”, nagranym w duecie z Vidasem Bareikisem. Z żadną z piosenek nie dotarła do finału.

Przewidywania dla tegorocznej piosenki z Litwy!

Tegoroczna propozycja piosenki “When We’re Old”, w typowaniach bukmacherów znajduje się w tym momencie na 24 miejscu, a w klasyfikacji półfinałowej na 11 pozycji z 18 możliwych.

Na fińskiej stronie kolumbus znajdują się na 24 miejscu, a do tej pory zdobyły 832 punktów. Aż 16 głosujących wskazało piosenkę “When We’re Old”  jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, Ieva Zasimauskaitė znajduje się na dobrej pozycji. Aktualnie zajmuje 17 miejsce z łączną ilościa punktów 8237.

Na Youtubie sytuacja ma się obiecująco, użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu wyrażają się raczej przychylnych opiniach, co również przekłada się na statystyki. Obecnie opublikowany utwór  ma 932 032 wyświetlenia, 1 tys. użytkowników przyznało kciuka w dół, przy 15 tys. kciuków w górę. Poniżej losowo wybrane komentarze:

Павел Власенко

Such a relaxing and amazing voice. Video is touching ♥ Good luck, Lithuania

Musiclover201396

I really wasn’t expecting anything this beautiful from Lithuania, wow! Good luck, I really hope you qualify 🙂

Cronus600Gaia

Lithuania have sent a better tune than what they had sent last year! Very beautiful; good luck, my loyal friends.

Veronika Rouw

Sweet voice <3

Chill Guru

It’s just amazing, so much emotions! Love it <3

realramas

I have tears in my eyes lisening to this 🙂 Very Magical song, please win 🙂

 

Czas na opinie redakcji INFE Poland.

Paulina P:

Ta piosenka jest po prostu..taka słodka i ciepła. Na początku wydawała mi się nudna, ale teraz kocham głos Ievy. Chyba żaden utwór z tegorocznej Eurowizji nie działa na mnie tak kojąco. Litwa cały czas u mnie rośnie. Ocena 7/10

Darek:

Piosenka jest piękna! Ballada ale na bardzo dobrym poziomie. Uważam, że finał raczej gwarantowany a i tam może zajść daleko. Brawo Litwa! Ocena 8,510

Bartek: 

Bardzo ładna ballada, subtelna i delikatna. Do wokalu nie mam żadnych zastrzeżeń- wręcz przeciwnie! Uważam, że świetnie dopełnia ten utwór. Jest on delikatnie w stylu “indie” który lubię. Bardzo dobra propozycja z Litwy w tym roku. Ocena 9/10

Tomek: 

Piękny utwór, delikatny wokal, można odpłynąć przy tej propozycji. Będę bardzo zdziwiony, jeśli ta piosenka nie znajdzie się w finale, ponieważ zasługuje na to, żeby się tam znaleźć. I to mocno. Ocena 9/10

Paulina Ś:

Mam mieszanie uczucia, ponieważ przyjemnie się tego słucha, ale jest to tak wolne i nie do zapamiętania. Ocena 7/10

TEKST PIOSENKI: When We’re Old

I know I’ll never forget
That day, the first time we met
We’ve come a long way since then
And we do it all again

From your very first smile
I knew that I’d walk a mile
See, it’s for real when you know
You never wanna let go

These are the reasons
I want you to know
You made this place feel like home

These are the reasons
I can’t let you go, oh oh
Let’s sing a song that we wrote
When we’re old, ah ah

When we’re old, ah ah

No matter what comes our way
I feel like you’re here to stay
You were the right from the start
And let me inside your heart

After all this time
I hate the sound of goodbye
And if you leave a word

These are the reasons
I want you to know
You made this place feel like home

These are the reasons
I can’t let you go, oh oh
Let’s sing a song that we wrote
When we’re old, ah ah

When we’re old, ah ah

Right from our very first kiss
I knew it would end up like this
I’m not afraid to crawl
If I have your help to hold

źródło: esctoday.com, wiwiblogs.com 

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *