“Uwielbiamy różnorodność artystów i krajów” – wywiad z ZiBBZ!

W oczekiwaniu na tegoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji zapraszamy na kolejny wywiad zrealizowany przez naszą redakcję INFE Poland! Na nasze pytania odpowiedzieli tegoroczni reprezentanci Szwajcarii – ZiBBZ, którzy z piosenką Stones wystąpi podczas pierwszego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Lizbonie. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z duetem!

Timur (INFE Poland): Jaka jest historia kryjąca się za nazwą Waszego duetu?

ZiBBZ: ZiBBZ pochodzi od angielskiego słowa ”siblings”. Wciąż bardzo dobrze pamiętam moment, kiedy miałam 10 lat. Stałam wtedy w sklepie muzycznym i oglądając płyty innych artystów, stwierdziłam, że jeśli kiedykolwiek będę miała swój własny zespół, to zdecydowanie będzie musiał mieć on unikalną nazwę. Nazwę, która nie zginie.

Timur (INFE Poland): Kto jest Waszą inspiracją przy tworzeniu muzyki i dlaczego?

ZiBBZ: Dorastaliśmy słuchając Rock’n’Rolla. Blues, rock i soul zawsze były dla nas ogromną inspiracją (The Rolling Stones, Aretha Franklin, Janis Joplin, Led Zepplin). Teraz naszymi ulubionymi wykonawcami są artyści tacy jak 21pilots, Jack White, Paramore, Beck, No Doubt oraz Pink.

Timur (INFE Poland): Czy moglibyście opisać historię Waszego zgłoszenia do preselekcji ”Die Entscheidungshow” w Szwajcarii? Kto wpadł na ten pomysł?

ZiBBZ: Pomysł pierwotnie przyszedł od naszych znajomych, którzy pracowali przy Konkursie Piosenki Eurowizji. Kiedy byliśmy dziećmi, zawsze oglądaliśmy Eurowizję z naszą rodziną. Zawsze pragnęliśmy, aby pewnego dnia wystąpić na Eurowizji, ale nie sądziliśmy, że muzyka, którą uprawiamy ma jakiekolwiek szanse. Wszystko zmieniło się, gdy bardziej różnorodne piosenki, a także artyści stali się bardziej doceniani w konkursie na przestrzeni ostatnich lat.

Timur (INFE Poland): Jakie są Wasze ulubione propozycje z Eurowizji?

ZiBBZ: Oczywiście ABBA to najbardziej legendarna propozycja, ale naszymi całkowitymi ulubieńcami jest duet The Common Linnets.

Timur (INFE Poland): Czy macie już pomysł na swój występ? Chcecie pozostać przy dwóch wielkich piramidach, które znamy z preselekcji? Czy one mają coś symbolizować?

ZiBBZ: Zaprojektowaliśmy niesamowitą, niewielką instalację do szwajcarskiego finałowego narodowego. Wiemy, że na Eurowizji damy z siebie 120% i będziemy cieszyć się każdą minutą. To wszystko, co możemy zrobić. Reszta zależy już tylko od publiczności!

Timur (INFE Poland): Czy słuchaliście już piosenek reprezentujących inne państwa? Kto jest Waszym faworytem?

ZiBBZ: Uwielbiamy różnorodność artystów i krajów. Choć jest też kilka duetów, my wszyscy jesteśmy inni, różni. Bardzo lubimy piosenki z Czech i Wielkiej Brytanii. Zobaczymy! 🙂

Timur (INFE Poland): Jak czujecie się przed Konkursem Piosenki Eurowizji?

ZiBBZ: Z niecierpliwością czekamy na spotkanie wspaniałej eurowizyjnej społeczności, mieliśmy już nawet z nimi kontakt online!

Koniecznie sprawdźcie inne wywiady z uczestnikami tegorocznej Eurowizji, które udało przeprowadzić się naszej redakcji:

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *