Ostatni koncert przed EUROWIZJĄ – Eurovision Spain Pre-Party! Sprawdź, kto zaśpiewa!

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami, a więc tym samym kończą się koncerty promocyjne przed Konkursem. Ostatni z nich – Eurovision Spain Pre-Party – zostanie zoorganizowany 21 kwietnia w Madrycie! Na scenie wielu uczestników Eurowizji, jak i gości specjalnych!

Jeszcze dzisiaj odbędzie się ESPreParty, czyli powitalna impreza dla uczestników. W Sala Joy Eslava wystąpią: Coral Segovia (hiszpańskie preselekcje 2008 i 2010), Davinia (hiszpańskie preselekcje 2004), Jenny (reprezentantka Andory 2006), Jorge González (hiszpańskie preselekcje 2009 i 2014), Milena Brody (chórzystka reprezentantek Hiszpanii z 2014 i 2016), Nicoleta Sava (mołdawskie preselekcje 2018), Raúl (hiszpańskie preselekcje 2000 i 2014), Stella Mwangi (reprezentantka Norwegii w 2011) w duecie z Alexandrą (norweskie preselekcje 2018).

Głowny koncert Eurovision Spain Pre-Party odbędzie się w Sala La Riviera, a rozpocznie się o godzinie 22:00. Całość poprowadzi reprezentantka Hiszpanii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku – Soraya Arnelas. Tegoroczna edycja będzie posiadała slogan ”Iberian Connection”, z okazji 50. rocznicy pierwszego zwycięstwa Hiszpanii w 1968 roku. Eurowizję wygrała wtedy Massiel z utworem ”La La La”.

Z okazji tej rocznicy zaproszono gości specjalnych, pochodzących z Hiszpanii, a także państw z nią sąsiadujących. Na scenie w Sala La Riviera zaśpiewa reprezentantka Hiszpanii z 2011 roku – Lucía Pérez, która w Niemczech zaśpiewała ”Que Me Quiten Lo Bailao” i zajęła ostatecznie 23. miejsce.

Będzie także gość z Portugalii, czyli Filipa Sousa, która śpiewała w barwach tegorocznych organizatorów, w 2012 roku. Z piosenką ”Vida Minha” zajęła 13. miejsce w półfinale konkursu organizowanego w Baku.

Nie zabraknie również byłej reprezentantki z Anodry, która już od dłuższego czasu nie bierze udziału w Eurowizji. Będzie nią Susanne Georgi – reprezentantka kraju w 2009 roku. Niestety z utworem ”La teva decisó (Get a Life)” uplasowała się na odległym – 15. miejscu w półfinale.

Oczywiście na takim wydarzeniu nie może zabraknąć zeszłorocznego reprezentanta Hiszpanii – Manela Navarro, który ze swoją wakacyjną piosenką ”Do It For Your Lover” uplasował się na ostatnim miejscu w Kijowie.

Podczas tegorocznej edycji Eurovision Spain Pre-Party wystąpią:

Transmisja na żywo z wydarzenia ma zostać przeprowadzona TUTAJ, natomiast wszystkie występy będzie mogli obejrzeć TUTAJ lub TUTAJ.

(źródło: eurovision.tv; fot.: escpreparty.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *