Przystań Lizbona: Szwajcaria – ZiBBZ – Stones

17. miejsce w naszym redakcyjnym rankingu ”Przystań Lizbona” zajęli reprezentanci Szwajcarii, czyli duet ZiBBZ, który już niebawem zaprezentuje swój konkursowy utwór ”Stones” na scenie w stolicy Portugalii – Lizbonie! W artykule przybliżamy biografię artystów, sprawdzamy aktualne notowania fanów, jak i bukmacherów.

W rodzeństwie siła

W skład duetu ZiBBZ wchodzi Corinne (wokalistka) oraz Stefan Gfeller (perkusja) – rodzeństwo. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa ”siblings”. [Więcej na temat historii kryjącej się za nazwą grupy, a także innych informacji na temat ZiBBZ znajdziecie w wywiadzie, który przeprowadziliśmy z duetem TUTAJ]. Duet powstał w 2008 roku w Zürichu, jednak od 2011 roku swoje życie zawodowe zaczęli dzielić między Zürichem oraz Los Angeles. Od początku ich amerykańskiej przygody, aż do 2015 roku szwajcarska telewizja Joiz realizowała reality show na temat duetu, jego życia w Los Angeles oraz tego jak osiągnać sukces w środkowisku muzycznym.

“Uwielbiamy różnorodność artystów i krajów” – wywiad z ZiBBZ!

Pierwsze single – szybkie sukcesy

Pierwszy singiel rodzeństwo wydało już w 2011 roku. ”Www.Ahh!“, a drugi – ”One Shot” rok później. Niestety pierwsze piosenki nie osiągnęły większego sukcesu na rynku muzycznym. Pierwszy długogrający album ZiBBZ wydało w 2013 roku. Płyta zatytułowana ”Ready? Go! ” [posłuchacie jej w serwisie Spotify TUTAJ] szybko trafiła na 14. miejsce listy przebojów w Szwajcarii. Po wydaniu płyty grupa postanowiła wydać dwa osobne single: ”Dynamite Blonde” oraz ”Undone”. Kolejne muzyczne niespodzanki zaprezentowali potrzech latach. Drugi album duet wydał w 2017 roku. Płyta również poradziła sobie bardzo dobrze, a właściwie nieco lepiej. ”It Takes a Village” [albumu posłuchacie TUTAJ]  zdobył 11. miejsce na szwajcarskiej liście przebojów, natomiast singlem promującym krążek był utwór ”Run”.

Sukces komercyjny

W 2012 roku duet miał zaszczyt stworzyć piosenkę promującą ”Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn” w 2012 roku. Ich muzyka stała się na tyle popularna w Szwajcarii, że ich piosenki zostały wykorzystane w reklamach Subaru oraz czekolady Ragusa.

Osiągnięcia – nie tylko grupowe!

ZiBBZ to grupa naprawdę doświadczonego rodzeństwa, które wie co robi. Każdy z nich ma na swoim koncie własne sukcesy. Wokalistka Corinne  Gfeller uczęszczała do ”Laine Theatre Arts” w Londynie. W przeszłości artystka była odpowiedzialna za tworzenie jingli radiowych, dla takich stacji jak RTL, FFN, SAW, Radio Munot i Radio Fribourg. Co pracowała też z popularną w Szwajcarii, rockową piosenkarką Gölä. Ich dziesięcioletnia współpraca zdecydowanie przyczyniła się do rozwoju młodej wokalistki, jednak największe doświadczenie zdobyła zapewne dzięki występom z takimi artystami jak Donna Summer, Prince, Thirty Seconds to Mars, czy LP. Męską część duetu stanowi Stefan Gfeller, który pracował jako producent oraz perkusista dla wspomnianej wcześniej Göli, a także Bastiana Bakera, który był trenerem w belgijskiej wersji programu The Voice. Gfeller jest też członkiem punkowej grupy Street Drum Corps, która została założona w Los Angeles.

Kolejny krok – Eurowizja

Spośród około 600 zgłoszeń specjalny panel wybrał sześć piosenek, które walczyły o wyjazd na Eurowizję podczas preselekcji Die Entscheidungsshow 2018. Ich piosenka ”Stones” zwyciężyła zarówno w głosowaniu jurorów międzynarodowych, jak i w głosowaniu widzów. Swoje maksymalne noty przyznali jurorzy z Albanii, Islandii, Izaela oraz Włoch. Za eurowizyjną piosenkę odpowiadają członkowie duetu Corinne Gfeller i Stefan Gfeller, a także Laurella Barker.

Czy Szwajcaria po raz kolejny nie awansuje do finału Eurowizji?

Ostatni raz Szwajcaria znalazła się w finale konkursu w 2006 roku, a także w 2014 za sprawą Sebaltera. Od tamtego czasu szło jej coraz gorzej. W 2015, a także w 2016 roku reprezentantki tego kraju zajmowały ostatnie miejsca w swoich półfinałach. Nieco lepiej poszło zeszłorocznym reprezentantom – grupie Timebelle, która uplasowała się na 12. miejscu w półfinale. Niestety notowania nie wskazują na to, aby ta sytuacja miała się w tym roku zmienić. W typowaniach bukmacherów ZiBBZ zajmuje 39. miejsce w całej stawce Eurowizji, natomiast w klasyfikacji półfinałowej zajmuje 15. miejsce.

W plebiscycie prowadzonym na stronie escstats.com ZiBBZ radzi sobie już nieco lepiej. Plasuje się tam na 28. miejscu. miejscu. 7 osób wskazało utwór ”Stones” jako swój ulubiony z tegorocznej stawki Eurowizji.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosuje około 100 tysięcy fanów z całego świata, zespół i jego piosenka plasują się na 21. miejscu z 12988 punktami na koncie.

 A jak propozycja radzi sobie na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube? Utwór ma nieco ponad 400 tysięcy wyświetleń oraz prawie 10 tysięcy łapek w górę i około 700 łapek w dół. Wybrani internauci pozostawili pod piosenką następujące opinie:
ESC Elias:
Szwajcario – witamy ponownie w finale!❤🇨🇭
Konos Social:
Jeśli Szwajcaria nie zakwalifikuje się do finału, to ja już nigdy nie obejrzę tego konkursu! 12 punktów z Grecji 🙏❤
Blue:
Kocham tę piosenkę od samego początku, jednak po revampie pokochałam ją jeszcze bardziej.

Przejdźmy teraz do naszej redakcji i sprawdźmy jak wyglądają opinie członków INFE Poland:

Timur:

Utwór znajduje się na 8. miejscu w moim ogólnym zestawieniu. Bardzo lubię jego rockową energię, pazur, pomimo tego, że nie lubię muzyki rockowej. Jest świeży, świetnie łączy dwa gatunki, a wokalistka ma w głosie niesamowity pazur! O dziwo na początku w ogóle nie lubiłem tej propozycji, jednak po ich zwycięstwie przekonałem się dużo bardziej. Revamp to był mnie szok, wtedy pokochałem tę pisoenkę w 100%. Dał jeszcze większego kopa i moc! Ocena: 9.5/10

Paulina:

Jak dla mnie ten utwór jest trochę niedoceniony przez fanów. Doceniam ciekawy głos wokalistki, dobry rytm i tekst. Podobało mi się odkąd uslyszałam to w preselekcjach. Ocena: 7/10

Paulina Ś.:

Bardzo dobry, klimatyczny utwór, który uwielbiam od samego początku, co prawda w ich preselekcjach miałam innych faworytów to i tak nie narzekam. Ocena: 8/10

TEKST UTWORU: ZiBBZ – Stones

Wild joker on a gold throne
Blood diamond, summer home
Wrong people with the right to know
But I can’t do anything about it
All saying that life’s hard
Don’t want it in our backyard
We should be further from the start
But I can’t do anything about it

We so afraid, we fire away
What’s a life’s worth?
We so afraid, repeat the mistake
Just to come first

We’re the liars in the face of facts
A different weapon but the same attack
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing stones
Every lesson lost in the past
Pardon me but I don’t wanna go back
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing stones

Think the boogie man will get me
Think different is the enemy
It’s been this way for centuries
And I can’t do anything about it
Can’t wait to light the cannonball
Can’t face the mirror says it all
Sins of the father make us fall
And I can’t do anything about it

We so afraid, we fire away
Just to come first

We’re the liars in the face of facts
A different weapon but the same attack
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing stones
Every lesson lost in the past
Pardon me but I don’t wanna go back
No I ain’t throwing stones
Oh, because I know I ain’t standing alone

I ain’t standing alone
No, I ain’t standing alone
I ain’t the only one who don’t wanna throw stones

 We’re the liars in the face of facts

A different weapon but the same attack
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing stones
Every lesson lost in the past
Pardon me but I don’t wanna go back
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing stones

We’re the liars in the face of facts
Different weapon but the same attack
No I ain’t throwing stones
No I ain’t throwing
No I ain’t throwing stones

Czy Szwajcaria znajdzie się w finale Eurowizji 2018?

View Results

Loading ... Loading ...

(źródło: wikipedia.org; fot.: esctoday.com)

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *