Przystań Lizbona: Armenia- Sevak Khanagyan- Qami

Trzynaste miejsce w naszym zestawieniu Przystań Lizbona zajął reprezentant Armeniii- Sevak Khanagyan, który już w maju na scenie w Lizbonie zaśpiewa utwór Qami. Przybliżymy wam dzisiaj bliżej jego sylwetkę, oraz przedstawimy jego szanse na wynik podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Sevak Khanagyan- od dziecka związany z muzyką

Sevak urodził się 28 lipca 1987 roku w niewielkiej miejscowości Metsevan. Od początku swojego życia otaczał się muzyką. Jego ojciec grywał etniczne melodie w rodzinnym gronie. Co więcej, pierwszą piosenką jaką usłyszał to Sev-sev acher. Natychmiast poprosił swojego tatę o lekcję zagrania tej piosenki na instrumencie muzycznym.W taki oto sposób w wieku 7 lat rozpoczął lekcję muzyki, a niewiele czasu później wstąpił do szkoły muzycznej, do klasy akordeonu.

Kiedy był w 7 klasie przeprowadził się wraz ze swoimi rodzicami do Rosji. Studiował na w Kolegium Kulturowym w Kursku. Następie przeprowadził się do Moskwy gdzie podjął naukę w Państwowej Akademii Maimonidesa na wydziale popu i jazzu, który ukończył w 2014 roku. W międzyczasie stworzył własny zespół, z którym grał na weselach, różnych imprezach i w klubach.

Sukces przyszedł z talent show

Na początku roku 2015 Sevak Khanagyan wziął udział w rosyjskim talent show  Glavnaja Stsena- lokalnym odpowiedniku X Factora. W programie wykonał utwór Tantsy na styoklah Maxima Fadeeva a następie dostał się do drużyny muzyka. W programie doszedł do ćwierćfinału. Następnie wziął udział w programie The Voice gdzie trafił do drużyny Poliny Gagariny– reprezentantki Rosji na Eurowizji 2015.

Największy sukces przyszedł do niego w 2016 roku, kiedy zgłosił się do ukraińskiego X Factora.  Na castingu wykonał własnoręcznie napisany utwór Na Molchi. Sevak był zwycięzcą 7 edycji tego talent show. Po zwycięstwie dał koncert solowy w Armenii w restauracji Havana. Następnie wyruszył w trasę po Armenii Rosji i Ukrainie. Na początku 2017 został mentorem w programie The Voice of Armenia.

Po jednym z największych sukcesów w jego życiu urodził się jego syn Bagrat. Osobiście Sevak wierzy w szczęście, dlatego nigdy nie rozstaje się ze swoją bransoletką, którą nosi na ręce.

Sevak wygrał Depi Ervatesil 2018 i dzięki temu pojedzie na Eurowizję w barwach Armenii. O szczegółach jego wyboru możecie przeczytać tutaj. Jakie szanse dają wokaliście bukmacherzy? Otóż w generalnym zestawieniu Qami znajduje się na 23 miejscu, natomiast w klasyfikacji półfinałowej na 9 miejscu, a więc prognozują, iż awansuje do finału. 

Z głosowania na stronie ESCSTATS.COM wynika, że Armenia nie awansuje do finału Konkursu. Obecnie utwór Qami znajduje się na 29 miejscu ogólnie, co daje 16 miejsce w pierwszym półfinale. Sevak do tej pory zgromadził 790 punktów, a 13 głosujących wskazało piosenkę jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard również nie jest najlepiej. Armenia zgromadziła 6761 punktów, co pozwala jej zajmować w tym momencie 32 miejsce.

Na portalu Youtube Qami odnotowała już 760 012 wyświetleń. 13 tys. widzów przyznało piosence kciuka w górę przy 1,8 kciuków w dół. Poznajmy niektóre opinie użytkowników tego portalu.

Anastasia Wall

Świetna robota Armenio! Powodzenia, widzimy się w finale. Ucałowania z Grecji!

Jorien Poeze

Kocham piosenkę i wokalistę! Mój zwycięzca! Pozdrawiam z Holandii

Eurovision Sisters

Zawsze jestem fanem piosenek śpiewanych w języku ojczystym!

 

 

A oto opinie naszej redakcji!

 

Bartek

Polubiłem ten utwór od pierwszego odsłuchania! W ogóle nie mogę zrozumieć, dlaczego w okół jest tyle negatywnych opinii. Świetny wokal i piękna poruszająca kompozycja! Ocena: 10/10

Dariusz

Chociaż liczyłem w tym roku na wygraną Kamil Show, który ubarwił by całe show w Portugalii, to jednak muszę stwierdzić, że piosenka Sevaka ma coś w sobie co przyciąga! Wielokrotnie do niej wracam, przyjemnie się jej słucha i plus za to, że śpiewana jest w języku ojczystym! Liczę na wysokie miejsce w finale! Ocena 9/10

 

Paulina Ś. 

ARMENIA – muszę przyznać, że audio mnie bardzo drażniło, ale rycerzyk w swojej czarnej zbroi live mnie przekonał do swojej ballady oraz ogromy plus za język. Choć nadal serce krwawi, że to jednak nie pojechał Kamil Show, wtedy to byłby jeden z moich faworytów do wygranej. 9/10

Paulina P.

Armenia: Na początku tego nie lubiłam, ale podczas występu na żywo podczas preselekcji nawet się przekonałam. Choć utwór moze wydawać się do zapomnienia, to głos Sevaka robi swoje. 7/10

Tomasz

Armenia – Przepiękny utwór, mocny wokal, niesamowite budowanie napięcia w piosence, może troszkę końcówka nie pasuje do reszty, – ogólnie mocny plus. Na pochwałę zasługuje to, że jest w języku ojczystym. Mam nadzieję, że będzie wysoko. 9/10

SEVAK KHANGYAN- QAMI (Tekst utworu)

Khul u hamr yen k’aminery
Yerb hogu khork’um andund e
Im ynkery menut’yunn e darrnum

I՞nch’ arzhek’ uni k’vo sery
Na talis e parz ayd harts’y
Amperin, vor k’vo kerparn yen arrnum

I՞nch’ arzhen khent’i verk’ery
Vor bats’el e k’vo ayd sery՝
Goyut’yuns p’akelov irenum

Qami, qami
Ayd vo՞wr yes tarel tak’ im hushery
Qami, qami
Du to՛wr indz t’ever, vor hetevem k’ez
Qami

Yes p’akum yem im ach’k’ery
Vow t’vum e, t’e tesnum yem
Ayn ughin, vor depi k’ez e berum

Stakhos ein astghery
Vor asum ein, t’e anpart e
Sery ayn hogu, vor luys e p’ntrum

Qami, qami
Ayd vo՞wr yes tarel tak’ im hushery
Qami, qami
Du to՛wr indz t’ever, vor hetevem k’e

Qami (Du to՛wr indz t’ever, du to՛wr indz t’ever)
Qami (Vor savarrnem depi ver yes)

Qami (Du to՛wr indz t’ever, du to՛wr indz t’ever)
(Vor savarrnem depi ver yes)

Qami (Du to՛wr indz t’ever, du to՛wr indz t’ever)
(Vor savarrnem depi ver yes)

Qami (Du to՛wr indz t’ever, du to՛wr indz t’ever)
(Vor savarrnem depi ver yes)

 

(źródło: esckaz, wikipedia, eurovisionworld, escstats, youtube)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *