”To konkurs, który ma na celu szerzyć radość i dobrą muzykę” – wywiad z BENJAMINEM INGROSSO!

W oczekiwaniu na tegoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji zapraszamy na kolejny wywiad zrealizowany przez naszą redakcję INFE Poland! Na nasze pytania odpowiedział tegoroczny reprezent Szwecji – Benjamin Ingrosso, którzy z piosenką Dance You Off wystąpi podczas drugiego półfinału 63. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Lizbonie. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z wokalistą!

Timur (INFE Poland): Jako młody chłopak grałeś w musicalach i sztukach. Jak to wszystko się zaczęło? Czy ktoś musiał Cię do tego namawiać?

Benjamin Ingrosso:  Zawsze lubiłem występować na scenie. Po raz pierwszy wystąpiłem na scenie z moją mamą,  gdy miałem 7 lat. Uwielbiałem to i kontynuowałem swoją przygodę z aktorstwem, musicalami i podobnymi rzeczami. Filmy z dubbingiem i tym podobne!

Timur (INFE Poland): Masz włoskie pochodzenie. Czy mówisz płynnie po włosku? Co najbardziej podoba Ci się we Włoszech?

Benjamin Ingrosso: Mówię i rozumiem język włoski, ale na średnim poziomie, haha. Uwielbiam tamtejsze jedzenie, ludzi, a także wszystkie przepiękne miejsca!

Timur (INFE Poland): Wygrałeś konkurs “Lilla Melodifestivalen” – dziecięcą wersję Melfestu. Czy jako dziecko miałeś marzenie, aby wziąć udział w dorosłym odpowiedniku tego konkursu?

Benjamin Ingrosso: Od zawsze marzyłem o tym, aby stać przed dużą publicznością i właśnie dzięki Eurowizji tak się stało! Jestem niezmiernie wdzięczny za taką możliwość!

Timur (INFE Poland): Brałeś udział w “Melodifestivalen” w 2017 i 2018 roku. Czy chciałbyś w przyszłości powrócić do tego konkursu?

Benjamin Ingrosso: Oczywiście! Kocham Melfest i jestem pewny, że tak samo pokocham Eurowizję! Jak dotąd, było to dla mnie niesamowite doświadczenie!

Timur (INFE Poland): Prawdopodobnie znasz polską piosenkarkę, Margaret, która brała udział w “Melodifestivalen” 2018. Co sądzisz o artystach, którzy nie pochodzą ze Szwecji, a mimo tego biorą udział w Waszym festiwalu? Podoba Ci się piosenka “In My Cabana“?

Benjamin Ingrosso: Nie mam nic przeciwko! To konkurs, który ma na celu szerzyć radość i dobrą muzykę. Margaret jest świetna, tak samo jak jej muzyka! Moim zdaniem, nie ma znaczenia, z jakiego kraju pochodzi artysta.

Timur (INFE Poland): Wygrałeś szwedzki program rozrywkowy “Let’s Dance” w parze z Sigrid, która także uczestniczyła w “Melodifestivalen” 2018. Jak wspominasz tę przygodę? Czy było trudno, szczególnie na samym początku?

Benjamin Ingrosso: To było wspaniałe doświadczenie! Intensywne próby co tydzień. Szybko stałem się bardzo chudy i wyćwiczony. Haha. Sigrid to moja dobra przyjaciółka, a ten program był wspaniałą przygodą!

Timur (INFE Poland): Jaka jest Twoja ulubiona szwedzka piosenka wysłana na Eurowizję i dlaczego?

Benjamin Ingrosso: Ted Gärdestad – kocham go! Przez całe życie był inspiracją dla mnie i mojej muzyki, mojego całego życia.

Timur (INFE Poland): Czy słuchałeś już piosenek biorących udział w Eurowizji 2018? Być może słyszałeś polską propozycję “Light Me Up”?

Benjamin Ingrosso: Tak – kocham ten utwór! Tak właściwie, w najbliższym czasie robimy z Lukasem nasze wspólne ”cross-promo”. Jest dla mnie jak brat!

Timur (INFE Poland): Jakie są Twoje pasje poza muzyką? Jak lubisz spędzać swój wolny czas?

Benjamin Ingrosso: Jedzenie, a także spotykanie się z rodziną i przyjaciółmi! Uwielbiam też filmy o superbohaterach!

Timur (INFE Poland): Czy jest coś co chciałbyś zmienić w sobie, jeśli miałbyś taką możliwość?

Benjamin Ingrosso: Chciałbym umieć latać! Haha

Timur (INFE Poland): Jakie są Twoje największe marzenia? Marzenia związane z karierą muzyczną i życiem prywatnym.

Benjamin Ingrosso: Chciałbym dzielić się swoją muzyką na całym świecie. Mam nadzieję, że wielu ludziom się spodoba! W przyszłości chciałbym też mieć dużą rodzinę!

Koniecznie sprawdźcie inne wywiady z uczestnikami tegorocznej Eurowizji, które udało przeprowadzić się naszej redakcji:

About Timur Wesołowski

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię 😉 Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Jestem Timur. Cóż za niespotykane imię ;) Mam 17 lat, mieszkam w Gdańsku. Eurowizją interesuję się od 2014/2015 roku (żałuję, że nie dłużej). Moje ulubione piosenki z Konkursu to m.in. "1944", "LoveWave", "Weil's da guat got", "Suus", "Midninght Gold", "Flashlight", ''Bones'', "Skeletons", czy "Undo". Oprócz Eurowizji interesuję się geografią, kulturą i zwyczajami poszczególnych państw. Zagłębiam też tajemnice Islandii, gdzie chciałbym w przyszłości zamieszkać. W redakcji INFE POLAND jestem od grudnia 2016 roku i nie zamierzam zbyt prędko się z nią żegnać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *