Przystań Lizbona: Ukraina – Melovin – Under The Ladder

Powoli dopływamy do naszego TOP10! Dzisiaj na miejscu 12. wokalista Melovin, który w tym roku z piosenką “Under The Ladder”, będzie reprezentował naszych sąsiadów z Ukrainy, podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizjii! Jak zawsze, przybliżymy Wam dzisiaj sylwetkę wykonawcy, główne przewidywania na stronach bukmacherskich, opinie internautów oraz naszej redakcji INFE Poland!

Melovin, właśc. Kostiantyn Mykołajowycz Boczarow ur. 11 kwietnia 1997 w Odessie, ukraiński piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek. W 2003 roku zaczął naukę w odeskiej szkole podstawowej nr 27, w której uczęszczał do chóru oraz angażował się w przedstawienia szkolne. W latach 2009–2012 należał do Narodowego Teatru „Samocwity” Marii Stelmach. W tym czasie zaczął brać udział w lokalnych konkursach aktorskich, których niejednokrotnie był laureatem. W 2015 roku zaczął studia w Kijowskim Instytucie Muzycznym im. Reinholda Gliera. Tego samego roku wziął udział w przesłuchaniach do 6. edycji programu STB X-Faktor. Trafił do drużyny Igora Kondratiuk, i dostał się do odcinków na żywo. Ostatecznie wygrał cały sezon, otrzymując największą ilość głosów. W finale zaśpiewał m.in. utwór „Zaplutalas” duecie z artystką Jamala.

W 2016 roku wydał debiutancki singiel „Nie odinokaja. W lutym 2017 roku wziął udział z utworem „Wonder” w ukraińskich eliminacjach eurowizyjnych, w którym zajął trzecie miejsce. W maju zaprezentował singiel „Unbroken. Tego roku wyruszył również  w swoją pierwszą ogólnokrajową trasę koncertową. 10 listopada wydał debiutancką EP-kę, zatytułowaną “Face to Face”.

Na stronie Eurovision.tv, możemy przeczytać kilka ciekawostek na temat Melovina, przesłania jakie kieruje swoją piosenką “Under the Ledder”, która wykona już maju podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. 

Melovin wzywa odwagi, aby nie kłaniać się z trudnościami, aby spełnić marzenia, kochać życie i cieszyć się nim swoimi nieprzewidywalnymi zwrotami akcji i okolicznościami. Wie doskonale, że bez porażek nie ma zwycięstw. Jego twórcza podróż była właśnie taka, realizując swoje marzenie krok po kroku bez obawy przed porażką. Tak właśnie chodzi o jego piosenkę “Under The Ladder”. Artysta zachęca ludzi, aby nigdy się nie poddawali z powodu porażek, ponieważ są tymczasowe i zawsze walczyli o swoje marzenia wbrew wszelkim przeciwnościom. Scenariusz do teledysku “Under The Ladder” był współreżyserowany przez Konstantina Tomilchenko, który również choreografował zwycięski występ Jamali z “1944”.

 

Przewidywania dla tegorocznej piosenki Ukrainy!

Tegoroczna nasza propozycja piosenki “Under The Ladder”, w typowaniach bukmacherów znajduje się w tym momencie na 19 miejscu, natomiast w  klasyfikacji półfinałowej na 4 pozycji.

Na fińskiej stronie kolumbus znajdują się na 19 miejscu, a do tej pory zdobyły 1225 punktów. Aż 21 głosujących wskazało piosenkę “Under The Ladder”  jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, Melovin znajduje się na 12 miejscu z łączną ilościa punktów 25498.

Na Youtubie sytuacja ma się obiecująco, użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu wyrażają się raczej przychylnych opiniach, co również przekłada się na statystyki. Obecnie opublikowany utwór  ma 1 147 841 wyświetlenia, 2,1 tys. użytkowników przyznało kciuka w dół, przy 17 tys. kciuków w górę. Poniżej losowo wybrane komentarze:

Ana Patricia

Such a great, mysterious performance and I can’t wait to see more from Ukraine this year! definitely part of my top 3, I’ve been watching Eurovision for 5 years now, Love from Panama 🇵🇦🖤

Ευσταθία Λιγνού

Am i the only one who finds him extremely sexy? I mean…his voice…the way he moves his hands especially at the 2nd pre chorus. He has a…sex appeal !

Artimex 723

The best song as far. Congrats Ukraine. 12 points from Poland

Instrumental Music

This year Ukraine is so impressive! Melovin has such a mysterious performance! There is some special meaning behind the song! Everything looks very professional!

Ευσταθία Λιγνού

My winner 🇺🇦💙 He is so mysterious and authentic! Love from Greece 🇬🇷

Czas na opinie redakcji INFE Poland!!!

Tomek 

Bardzo żywiołowy utwór, podoba mi się, dobrze mi się tego słucha, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to jego wokal. Momentami jest z lekka irytujący. Ale ogólnie zły nie jest. Tylko czasami coś mi tam przeszkadza. Ocena 9/10

Darek

Nie podoba mi się tegoroczna propozycja Ukrainy! Wokal Pana Melovina zupełnie nie zachwyca i to oko, jak z horroru! Piosenka jest stosunkowo mroczna, raczej nie w moich klimatach. Może gdyby ktoś inny to zaśpiewał było by lepiej. Ocena 6/10

Paulina Ś.

Dziwnooki ma całkiem niezłą piosenkę, taka lekka, łatwa i przyjemna do posłuchania na raz czy dwa. Nie ma wielkiego efektu WOW, ani nic szczególnego co by przykuło moją cenną uwagę. Ocena 7,5/10

Paulina P.

Na początku w ogóle nie lubiłam tego utworu, z czasem jednak powoli udało mi się do niego przekonać. Trzeba przyznać, , że zarówno występ, jak i sama kompozycja są zapamiętywalne. Ocena 7/10

Bartek: 

Generalnie jest to bardzo fajna i rytmiczna piosenka. Melovin świetnie wykonuje ją na żywo. Moją faworytką tych selekcji była Tayanna, ale wraz z upływem czasu nie żałuję, że wybrali właśnie Melovina.Ocena 9/10

TEKST PIOSENKI: MELOVIN – Under The Ladder

Curtains down, I’m laughing at the trial
Help me to unravel
Tangle of my innocence inside
Faith’s bout to be severed
(Oh oh oh oh)
Won’t get any better
(Oh oh oh oh)
Walk under the ladder
Shout out just one reason what’s this for

You can see that whatever the weather
That the wind’s always there, always fair
(Oh oh oh)
And it has always been now or never
The decision has got to be made
(Oh oh oh)

 

Desperate thoughts, your hope calls you a liar
Fear begins to revel
Nothing but your will sets you on fire
Fire lasts forever
(Oh oh oh oh)
Can’t get any better
(Oh oh oh oh)
Dance under the ladder
If you dare, so what you’re waiting for

You can see that whatever the weather
That the wind’s always there, always fair
(Oh oh oh)
And it has always been now or never
The decision has got to be made
(Oh oh oh)

 

 

źródło: esctoday.com, eurovision.tv, wiwiblogs.com

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *