Grecja ukazała światło dzienne piosence Utopian Land zespołu Argo

argoW godzinach popołudniowych w telewizji ERT nastąpił przełom. Postanowiono przedstawić światu grecką propozycje do 61.Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór nosi tytuł “Utopian Land”. Jest on zbudowany na bazie śródziemnomorskich brzmień z dodatkiem nowoczesnego bitu. Całość urozmaica piękny dźwięk Bouzouki. Jest to piosenka z elementami hip hopu. Zwrotki śpiewa męska część Argo natomiast refren- kobieca. Argo zostało powołane przez telewizje ERT 9 lutego b.r. W skład greckiego zespołu wchodzą: Maria Venetikidou, Vladimiros Sofianidis, Kostas Topouzis, Ilias Kesidis i Alekos Papadopoulos.

luz

Teledysk przedstawia Greka który pokonuje wiele przeszkód by dotrzeć do “Wyspy Utopii”. Są ujęte scenki z grania na greckim instrumencie, moment przebiegania przez rzekę oraz momenty ubierania różnych bojowych części ubioru.

 

Przypomnijmy iż piosenka “Utopian Land” zostanie zaprezentowana w 1 połowie 1 półfinału Eurowizji który odbędzie się 10 maja 2016r. w hali Globen w Sztokholmie.

Jak oceniacie propozycje Grecji?

 

Zachęcamy do obserwowania naszej playlisty na Spotify która jest ciągle aktualizowana o tegoroczne utwory (niestety wiele brakuje ale mam nadzieje ze artyści niedługo umieszczą swoje piosenki na tej platformie).

Facebook Comments

Share This: