Grecja ukazała światło dzienne piosence Utopian Land zespołu Argo

argoW godzinach popołudniowych w telewizji ERT nastąpił przełom. Postanowiono przedstawić światu grecką propozycje do 61.Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór nosi tytuł “Utopian Land”. Jest on zbudowany na bazie śródziemnomorskich brzmień z dodatkiem nowoczesnego bitu. Całość urozmaica piękny dźwięk Bouzouki. Jest to piosenka z elementami hip hopu. Zwrotki śpiewa męska część Argo natomiast refren- kobieca. Argo zostało powołane przez telewizje ERT 9 lutego b.r. W skład greckiego zespołu wchodzą: Maria Venetikidou, Vladimiros Sofianidis, Kostas Topouzis, Ilias Kesidis i Alekos Papadopoulos.

luz

Teledysk przedstawia Greka który pokonuje wiele przeszkód by dotrzeć do “Wyspy Utopii”. Są ujęte scenki z grania na greckim instrumencie, moment przebiegania przez rzekę oraz momenty ubierania różnych bojowych części ubioru.

 

Przypomnijmy iż piosenka “Utopian Land” zostanie zaprezentowana w 1 połowie 1 półfinału Eurowizji który odbędzie się 10 maja 2016r. w hali Globen w Sztokholmie.

Jak oceniacie propozycje Grecji?

 

Zachęcamy do obserwowania naszej playlisty na Spotify która jest ciągle aktualizowana o tegoroczne utwory (niestety wiele brakuje ale mam nadzieje ze artyści niedługo umieszczą swoje piosenki na tej platformie).

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *