Jak zmieniły się notowania bukmacherskie po 1 dniu prób?

Obecna faworytka bukmacherów- Netta.

Pierwszy dzień prób w Lizbonie odsłonił już pierwsze karty Konkursu Piosenki Eurowizji, dowiedzieliśmy się jak pierwsza połowa państw z wtorkowego półfinału już za tydzień wystąpi podczas swojego koncertu.Oczywiście zmieniło to notowania bukmacherów. Sprawdźmy jak teraz wygląda zestawienie!

Najnowsze notowania bukmacherskie

W ostatnich tygodniach w zestawieniu TOP coraz lepiej radzili sobie Francuzi, którzy wreszcie znaleźli się na drugim miejscu w kolejce do zwycięstwa w tegorocznej Eurowizji, depcząc po piętach reprezentantce Izraela- Nettcie. Do TOP 5 weszli pod koniec ubiegłego tygodnia, a teraz są już na drugiej pozycji.

Netta zagrożona?

Izrael natomiast zmierza w drugim kierunku. Kursy na piosenkę Toy zaczęły spadać po pierwszej próbie Netty Barziali. Na razie reprezentantka Izraela zachowała pozycję liderki w maratonie do zwycięstwa. Spadek zaliczyła natomiast reprezentacja Bułgarii. Grupa EQUINOX zajmuje w tym momencie 4 miejsce.To sprawiło, iż do TOP 3 weszła Jessica Mauboy z Australii.

Jedni spadają, drudzy korzystają

W związku ze spadkiem dwóch piosenek z pierwszych miejsc, pojawiła się szansa dla Estonii. La Forza powróciła do TOP 5 w notowaniu bukmacherów. Wczorajszego dnia do udanych na pewno nie zaliczy reprezentant Czech- Mikolas Josef. Wokalista doznał kontuzji podczas wczorajszej próby, a obecnie jest poddawany badaniom lekarskim. Z ostatniej relacji artysty na instagramie wynika, iż jego stan się pogorszył. Mamy nadzieję, że Mikolas z tego wyjdzie i we wtorek 8 maja stanie na scenie Eurowizyjnej! Jak na razie jego notowania spadły. Czech przez dłuższy czas utrzymywał się w TOP 3 notowań, jednak teraz wypadł poza pierwszą piątkę.

Czy Sennek powinna zacząć się obawiać?

Największą “porażkę” poniosła reprezentantka Belgii- Sennek. Laura wypadła z TOP 10 i obecnie znajduje się na czternastym miejscu w kolejce do wygrania Eurowizji. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, ponieważ podczas imprez przedeurowizyjnych Sennek była krytykowana za swój wokal podczas eventów. Ten spadek pozwolił wejść do TOP 10 reprezentantom Hiszpanii- Amai i Alfredowi, którzy automatycznie są w finale i zaśpiewają tam utwór Tu Canción.

 

Relacje z wczorajszego dnia prób możecie przeczytać tutaj.

Relacja z pierwszego dnia prób w Altice Arena!

(źrdłóo: eurovisionworld, wiwibloggs)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *