Relacja z drugiego dnia prób w Altice Arena! Poznaliśmy jurorów z Polski!

Dzisiaj kolejne państwa, które biorą udział w pierwszym półfinale 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, wystąpili pierwszy raz na scenie podczas próby technicznej. Wczorajsze pierwsze relacje możecie przeczytać TUTAJ. Dzisiaj na scenie zaprezentowali się, Macedonia, Chorwacja, Austria, Grecja, Finlandia, Armenia, Szwajcaria, Irlandia, Cypr.

MACEDONIA

Jako pierwsza dzisiaj na scenie zaprezentowała się reprezentacja Macedonii – Eye Cue z piosenką “Lost and found”. Po krótkim sprawdzeniu mikrofonu i kilku problemach technicznych, wokalistka wystąpiła na scenie w różowej sukience, do której dołączył gitarzysta. Spodenki dziewczyn w chórkach są w kolorze czarnym z pomarańczowymi lub różowymi falami w okolicach talii. Po chwili wokalistka dołączyła do chórku, a następnie podchodzi do perkusisty i gitarzysty. Kolory na scenie są niebieskie i żółte.

CHORWACJA


Na pierwszym planie widzimy twarz Franki na ciemnym tle. Kamery wielokrotnie skupiają się w pobliżu Franki, co jest oczywiste, że Chorwaci próbują wykorzystać piękną urodę młodej wokalistki. Cały występ chorwackiej reprezentacji daje zmysłowość. Franka występuje tylko na głównej scenie, ma na sobie czarno – srebrną sukienkę. Wokalnie jest dobrze. Na scenie są również efekty dymne.

AUSTRIA

Jako trzeci na scenie pojawił się Cesár, który rozpoczyna występ na platformie na scenie. Ubrany w szary strój. Austria zapewnia czyste, mocne wokale, a głos Cesara jest po prostu rewelacyjny. Klimat utrzymany raczej w ciemnych kolorach, czerwień, czerń. Suchy lód wypełnia scenę, po czym wszystko kończy się na moście. Po tym występie śmiało stwierdzam, że Austria zapewne znajdzie się w finale.

GRECJA

Yianna pojawia się na scenie przebrana za grecką boginię o białej, długiej sukni. Jej ruchy są intensywne i teatralne, nadając imponujący i jednocześnie intensywny ton, którego wymaga utwór. Od połowy piosenki wieje dosyć silny wiatr, dając poczucie wolności i niezależności. Tuż przed końcem utworu piosenkarka wydaje charakterystyczny krzyk “Ma giati” (ale dlaczego), jakby chciała dotrzeć do nieba i wydaje się, że to robi. Wokalistkę wspierają cztery osoby w wokalu, które są ukryte za sceną.

FINLANDIA

Saara założyła czarny strój a na scenie towarzyszy jej czterech tancerzy- chórzystów. Na scenie znajduje się wielka platforma na kształt gwiazdy. Kiedy piosenka się kończy, Saara spada w ramiona chórzystów. Dominującymi kolorami występu są fioletowy, niebieski i złoty. Na końcu następuje moment na fajerwerki.

ARMENIA

Na scenie dookoła Sevaka postawione są kolumny. Sevak ubrany jest na szaro. Artysta rozpoczyna swoją piosenkę na środku sceny, a wraz z rozwojempioseki widzimy wolne ujęcia panoramiczne. Scenografia na tym występie będzie niebiesko-czerwona.

SZWAJCARIA

Siódmą z prób dzisiaj była Szwajcaria. Na scenie dominował ciemnoczerwony kolor, z białymi błyskającymi elementami. Występ jest bardzo energiczny, i bez zastrzeżeń wokalnych. W strojach zespołu Zibbz dominuje kolor ciemno czerwony i czarny.

IRLANDIA

W pierwszym dniu prób Ryan stoi na środku sceny ubrany na czarno. Na scenie widzimy dwoje tancerzy, a całą scenografię można zamknąć w zimowym klimacie. Jest to z pewnością nawiązanie do nastroju z teledysku. Na scenie jest również pianistka.

CYPR

Ostatnia z prób jaką oglądaliśmy dzisiaj należy do Eleni Foureiry z Cypru, która zamknie pierwszy półfinał. Wokalistce towarzyszą cztery tancerki na scenie, które wykonują energiczną choreografię. Eleni ubrana jest w złoty kostium i ma wysokie buty. Na scenie widzimy wizualizacje płomieni. Cypr na pewno wyróżni się na scenie!

Poznaliśmy skład jury polskiego

Eurowizja 2018 coraz bliżej, zatem czas poznać jurorów jacy będą przyznawać punkty na Eurowizji z naszego kraju. Zdecydowano, że w tym roku panel stworzą: Michał Szpak– Reprezentant Polski na Eurowizji 2016, Natalia Szroeder, która w tym samym roku wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji, Sławomir Uniatowski– piosenkarz, który ostatnio wydał pierwszą solową płytę, Michał Grott– basista sesyjny, oraz dziennikarka Dorota Szpetkowska.

źródło: esctoday.com, infenetwork.net

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *