Kto zyskał a kto stracił? Notowania bukmacherskie po drugim dniu prób

Wiemy już jak zaprezentują się wszyscy uczestnicy pierwszego półfinału podczas swojego koncertu 8 maja. Na Eurowizji prezentacja sceniczna jest bardzo ważna, dlatego notowania bukmacherskie zmieniły się dla niektórych piosenek wraz ze scenicznym show. Sprawdźmy jakie zmiany nastąpiły po drugim dniu prób.

Notowania bukmacherskie Eurowizji 2018- jak wygląda TOP 3

Kraje, które wczoraj były w TOP 3 pozostały bez zmian, natomiast zamieniły się miejscami. Na pierwszym miejscu utrzymuje się Netta. Notowania bukmacherskie na reprezentantkę Izraela w dalszym ciągu spadają. Z drugiego miejsca na trzecie spadła Francja, co zostało wykorzystane przez Australię, która w tym momencie  jest najbliżej Netty.

Coraz słabsze kursy są także na Bułgarię i Czechy, które przez próbami znajdowały się w notowaniach w TOP 3. Pierwszy kraj jest w tym momencie na piątym miejscu, natomiast Mikolas Josef spadł na 7 pozycję. Spowodowało to zbliżenie się reprezentanta Norwegii- Alexandra Rybaka, który dzisiaj rozpocznie swoje próby, do TOP 3. Obecnie znajduje się na 4 pozycji.

Największy skok

Reprezentantka Grecji- Yianna, która jest jedną z faworytek w pierwszym półfinale, wczoraj jeszcze znajdowała się w TOP 10. Dzisiaj znajduje się na czternastej pozycji. Największą wygraną wczorajszych prób jest Eleni Foureira z Cypru, która przed przyjazdem do Lizbony znajdowała się około 20 miejsca. Teraz, dzięki świetnej prezentacji scenicznej, piosenkarka nie tylko zyskała pochlebne opinie, ale również przebojem wdarła się w notowaniach do TOP 10 i obecnie znajduje się na dziewiątym miejscu.

W dalszym ciągu spadają szansę dla Sennek. Już wczoraj wokalistka wypadła poza czołową dziesiątkę na czternastą pozycję, ale teraz jest już szesnasta. Do dziesięciu najlepiej notowanych piosenek zbliżyły się Włochy- obecnie jedenaste miejsce. Czerwone słupki można też zauważyć u Sevaka z Armenii- obecnie znajduje się na 27 miejscu. Delikatnie notowania poprawiły się dla reprezentantki Chorwacji- Franka znajduje się na 32 miejscu.

Według bukmacherów, awans z tego półfinału wywalczą:

  1. Izrael
  2. Bugaria
  3. Czechy
  4. Estonia
  5. Cypr
  6. Grecja
  7. Austria
  8. Belgia
  9. Finlandia
  10. Białoruś

A jak wyglądają notowania bukmacherskie dla Polski?

Polska reprezentacja, GROMEE i Lukas Meijer dopiero jutro po raz pierwszy wejdą na scenę Eurowizji, ale warto już sprawdzić jakie szanse przewidują dla nich bukmacherzy. Otóż piosenka Light Me Up znajduje się obecnie na 36 pozycji, co jest delikatnym spadkiem w porównaniu do sezonu przedeurowizyjnego kiedy byliśmy koło 30 miejsca. Według bukmacherów znajdujemy się na granicy awansu na 11 miejscu.

(źródło: oddschecker.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *