Przystań Lizbona: Estonia – Elina Nechayeva – La Forza

W dzisiejszym odcinku naszego cyklu przyszła pora na operową i wyróżniającą się w tym roku Estonię, którą reprezentuje  Elina Nechayeva i utwór La Forza. W artykule, jak zawsze znajdziecie przewidywania fanów, bukmacherów, a także opinie naszej redakcji.

Kim jest Eina Nechayeva?

Elina ma 26 lat, pochodzi z Tallinna. Posługuje się nie tylko językiem estońskim, ale także rosyjskim, angielskim, włoskim i francuskim. Przez 15 lat śpiewała w chórze “Raduga”. Po ukończeniu w 2011 Francuskiego Liceum w stolicy Estonii, uczyła się w klasie Georga Otsa, gdzie przygotowywała się do nauki w Tallińskiej Szkole Muzycznej. W latach 2011- 2014 Elina Nechayeva studiowała śpiew w Tallińskiej Akademii Sztuki pod okiem Eda Zaharova. W 2016 roku ukończyła Estońską Akademię Muzyczną i Teatralną ze stopniem magistra w śpiewie klasycznym.

Jak więc widać, Elina jest pełną profesjonalizmu sopranistką. Swoją karierę zaczęła w 2009 roku, kiedy to pokazała się w trzeciej edycji  programu Eesti otsib superstaari, niestety została wyeliminowana preelminacyjnej rundzie dla kobiet. Za to w 2014 roku wzięła udział w konkursie organizowanym przez estońską telewizję  ETV o nazwie Klassikatähed, gdzie poszło jej zdecydowanie lepiej. Znalazła się bowiem w finałowej trójce. Ma również na koncie inne sukcesy. W międzynarodowym konkursie dla młodych muzyków zajmujących się muzyką klasyczną w Kohtla – Jarve zdobyła III nagrodę oraz tytuł laureatki w starszej grupie. Elina pracowała również w studiu operowym Milan Conservatoire. W 2015 roku zdobyła II nagrodę w Konkursie Wokalnym w Parnu, a w 2017 roku znalazła się w finale międzynarodowego Neue Stimmen, gdzie z powodzeniem broniła barw swojego kraju. Reprezentanka Estonii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 nie tylko sama w tym roku wygrała preselekcje narodowe Eesti Laul, ale rok wcześniej była ich współprowadzącą wraz z Marko Reikopem.

Kosmiczne marzenia

Prywatnie jest osobą, która lubi wszystko osiągać ciężką pracą. Dba o instrumenty, a także niesamowity głos. Jeśli w coś się angażuje to nie odpuszcza. Zawsze stara się być szczęśliwa i myśleć pozytywnie. W dzieciństwie marzyła o byciu…astronautką. To właśnie było inspiracją do powstania jej eurowizyjnej propozycji. Na scenie w Lizbonie Elina będzie “latać” między gwiazdami, aby rozpowszechniać jej przesłanie, że miłość leczy i podnosi nas. Melodia La Forza została napisana specjalnie dla jej głosu i lśniącej, czystej osobowości. Propozycja na Eurowizję została skomponowana przez Mihkela Mattisena i Timo Vendta z tekstem po włosku, napisanym przez samą Elinę we współpracy z Ksenia Kuchukovą. Słowa utworu sugerują, że istnieje moc większa od nas – miłość, światło, boskość – która może nas zabrać wyżej, jeśli tylko w to wierzymy.

Elina Nechayeva na Eurowizji

Elina Nechayeva podbiła serca Estończyków włoskim utworem La Forza, pokazując swoją wrażliwość oraz ogromne umiejętności wokalne. Czy tak samo zaskarbiła sobie sympatię fanów z Europy? Przekonajmy się!

Bukmacherzy szansę Estonii od początku oceniają bardzo wysoko. Przez moment była nawet główną faworytką. Teraz zajmuje bardzo dobre, 4 miejsce.

Jeśli chodzi o swój półfinał, to Elina również radzi sobie świetnie. Zajmuje 5 miejsce.

Przejdźmy do głosowania na stronie ESCSTATS. Tam również jest dobrze, bowiem utwór La Forza utrzymuje się na 9 miejscu.

A co o tegorocznej propozycji z Estonii myśli redakcja INFE POLAND? Zobaczmy!

Bartek:

Estonia- Ogólnie fanem opery na Eurowizji nigdy nie byłem, ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Piękny utwór zaśpiewany pięknym głosem.W tym roku kibicuję Estonii! Ocena:10/10

Darek:

Estonia – piosenka która się wyróżnia! Jak jej slucham, mam gęsią skóre na całym ciele! Uwielbiam takie klimaty! Bardzo się cieszę z jej wygranej i mam nadzieję, że zajdzie w tym roku bardzo wysoko! Dla mnie to jest coś rewelacyjnego dlatego ocena max 10/10!

Tomek:

Przy utworach operowych raczej nie ma co dyskutować o wokalu. Zwracając uwagę na tą propozycję, nie sposób pominąć przepięknych efektów naniesionych na strój wokalistki. W połączeniu z może troszkę odbiegającą melodią, całokształt wywiera piorunujące wrażenie. Ocena 9/10 ale niewiele brakuje do 10.

Paulina Ś.:

Estonia to dla mnie zagadka. Jest oryginalna i bardzo wyróżniająca się w stawce, ale czegoś mi brak. 7/10

Paulina P:

Właściwie tu jest połączenie tego, czego nie trawię: opery i języka włoskiego. Coś się jednak stało, że dosłownie uwielbiam ten utwór. Jest to oryginalna i przepiękna kompozycja, ale jaki będzie wynik? Opery nie są zbytnio lubiane na Eurowizji, ale mam nadzieję, że Elina to odmieni! 9/10

Eina Nechayeva- La Forza (tekst utworu)

Sai nella notte per me
Una stella c’é
Lei mi rischiara la via
Per l’eternitá
É mia guida
Nell’immensitá
Che non mi lascia mai’

La forza del destino
Volteggiar mi fa
L’ora é vicina di felicitá
É sogno o realtá
Nostra affinita
Sull’ali dell’amore rose

Quando m’en vo per la via
Sempre libera
Vorrei che intorno a noi sia una favola
Nostro amore
Guida a noi sará
Nell’infinito
Per l’eternitá

źródło: esckaz.com, wikipedia, wiwibloggs.com, eurovision.tv

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *