Przystań Lizbona: Bułgaria – EQUINOX – Bones

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami, tak samo jesteśmy coraz bliżej ku końcowi naszego cyklu Przystań Lizbona. Na 5 miejscu znajduje się Bułgaria i grupa Equinox wraz ze swoim utworem Bones.

Equinox Bones

W tym roku w Bułgarskich barwach wystąpi grupa EQUINOX, która powstała specjalnie na Eurowizję.  W skład grupy wchodzi pięciu członków (Zhana Bergendorff, Vlado Mihailov, Georgi Simeonov, Johnny Manuel oraz Trey Campbell), którzy nigdy wcześniej razem nie występowali.

Kim są?

Zhana Bergendorff

 

Zhana Bergendorff

Zhana urodziła sie 20 października 1985 w stolicy Bułgarii. Wychowywała się w bardzo muzykalnej rodzinie a śpiewać zaczęła w wieku 7 lat. W wieku 18 lat wyjechała do Korei Południowej by uczyć się śpiewu, jednak 2 lata później przeprowadziła się wraz ze swoim narzeczonym do Danii. Brała udział w programie X Factor w Danii, lecz bez większych sukcesów, z kolei w 2013 roku wzięła udział w X Factor w Bułgarii i zyciężyła miażdżąc swoich rywali i zdobywając prawie 70% głosów telewidzów. Ma na swoim koncie znane hity takiej jak: Samuray, Nevazmozhni Sme Sami, czy ostatni wydany w 2017 roku Dokrai. W życiu prywatnym jest matką. Ma syna Leo. Zhana zna także biegle 4 języki: angielski, bułgarski, duński oraz koreański.

Vlado Mihailov - Vladdi

Vlado Mihailov

Vladdi to bułgarski wokalista i kompozytor. Jest także aktorem oraz częścią popularnych grup takich, jak Safo i Sleng. Rok temu śpiewał w chórkach Kristiana Kostova. Grał w bułgarskich filmach, jak Benzin, Heights i Nokaut. Warto zaznaczyć, że były to najpopularniejsze aktualnie filmy w tym kraju.

Georgi Simeonov - JJ

Georgi Simeonov

Georgi znany jako JJ jest wokalistą, autorem piosenek i producentem wokalnym. Swój muzyczny debiut zaliczył w popularnym bułgarskim boysbandzie 032. Swoją solową karierę rozpoczął w 2013 roku a na koncie ma takie hity jak  Po-dobre, Che razbrah czy Dilar na lubov.

Johnny Manuel

Johnny Manuel

Ma 32 lata. Wziął udział w 12 sezonie programu America’s Got Talent. Odpadł na etapie półfinałów. Pochodzi z Flint w stanie Michigan. Jako dziecko uwielbiał słuchać radia. W wieku 14 lat pod pseudonimem Lil’ Johnny podpisał kontrakt nagraniowy. Uczestniczył w trasach koncertowych ze znanymi artystami.

https://www.youtube.com/watch?v=72WMprLONBQ

Trey Campbell

Trey Campbell

Jest wokalistą i kompozytorem z Los Angeles, współtworzył Bones wraz z Borislavem Milanovem, Joaciem Perssonem i Dagiem Lundbergiem. Jego bułgarskie imię brzmi Traycho Kamburov. Uczestnictwo w Eurowizji traktuje, jak sprawę honorową. Według niego Bones opowiada o psychicznej stronie miłości.

Garść statystyk

Fantastyczne wiadomości dla Bułgarii jeśli chodzi o bukmacherów. Obstawiają, że EQUINOX bez najmniejszych przeszkód wejdą do finału a do wygrania całego konkursu są typowani na 6 pozycji.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard Bułgaria zajmuje wysokie 3 miejsce z łączna notą 50573 pkt.

Na YouTube utwór Bones sprawdza się znakomicie. Na oficjalnym kanale Eurowizji ma 3 905 016 wyświetleń 49 tyś. łapek w górę i 3,9 tys łapek w dół. Tysiące pozytywnych komentarzy tylko potwierdzają te statystyki:

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΚΛΑΒΟΠΟΥΛΟΣ

well Done Bulgaria. Keeps getting better and better the past 3 years.

Alexis Romero

My winners this year.

caroline xx

I love this song! Greetings from Poland 🇵🇱💋

sevdet cumali

2017 BULGARIA THE BEST
2018 BULGARIA THE BEST AGAIN!

Vivian Helèn Nielsen

My ranking:
1. Bulgaria 2. Bulgaria 3.Bulgaria. Don’t care about the rest 🙂

Okiem INFE Poland

Paulina P.

Jak ja to uwielbiam! Od 2016 roku kraj ten nie wychodzi z mojego top3! Genialny utwór i świetne głosy. Nic dodać, nic ująć. 10/10

Timur

To jest coś na co na Eurowizji jest po raz pierwszy i to jest coś na co czekałem i chcę tego więcej w przyszłych latach. To są w 100% moje muzyczne klimaty. Utwór jest tajemniczy, mistyczny, zagadkowy, mroczny. Ich głosy są nieziemskie (w szczególności wokale amerykańskiej części grupy). Za każdym razem, kiedy słucham tej piosenki mam ciarki, szczęka mi opada. Jest to mój zdecydowany numer jeden, ale także (co istotniejsze) jedna z najlepszych piosenek jakie kiedykolwiek słyszałem. Ocena: 10/10

Tomek

Bułgaria – dość oryginalna propozycja, utwór posiada niesamowity klimat, Naprawdę świetnie się tego słucha. Jedynie co mi troszkę nie pasuje to ten wokal solisty. Zupełnie jakby z innej bajki. Aczkolwiek to naprawdę dobry utwór. 9/10

Paulina Ś.

Bułgaria po raz kolejny znajduje się wysoko w moich notowaniach i nie obrażę się jak wygrają. Na Bones kazali nam długo czekać, ale było warto. Nie będę się rozpisywać co uwielbiam w tej piosence, bo byłaby to zbyt długa lista. 10/10

Bartek

Jest to bardzo dobry utwór – Bułgaria trzyma poziom. Nie spodziewałem się takiego połączenia ekspresji z tajemniczością. Liczę na bardzo dobry wynik. Zgadza się tu wszystko – wokale, piosenka. Ocena: 10/10

Love is like a black hole
Everything is dark
You just gotta let go
And feel it, feel it, feel it
We fall off the deep end
Just to get a rush
You know that it’s right when
You feel it, feel it, feel it

What is life
If it’s just of the earth
Only of the flesh and bones
Wanna thrive
In the dust
Of the universe and way into unknown

So I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones

Wanna be the fire
Even if it burns
Offer up my fibers
To feel it, feel it, it

What is life
If it’s just of the earth
Only of the flesh and bones
Wanna thrive in the dust
Of the universe and way
Into unknown

So I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones
Goes deep inside your soul
I love beyond the bones

I love beyond the bones
I love beyond the bones

Into the unknown
Where no other love goes
I love, I love beyond the bones

 

(źródło: esckaz, eurovision.tv, wiwibloggs, eurovisionworld, escstats, My Eurovision Scoreboard,YouTube)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *