Gabriela Gunčíková zaśpiewa w barwach Czech! [UPD: Publikacja piosenki]

Nasi sąsiedzi także mają już reprezentanta na Eurowizję 2016! Zgodnie z wewnętrzną decyzją telegabriela guncikovawizji czeskiej CT w maju na scenie zobaczymy Gabrielę Gunčíkovą, która zaśpiewa utwór I Stand. Oficjalna premiera utworu odbędzie się dzisiaj o godzinie 14:00.

Piosenka w całości została stworzona przez osoby ze Szwecji. Muzykę napisali Christian Schneider i Sara Biglert, natomiast za słowa odpowiedzialni są Aidan O’Connor oraz wspomniana wcześniej Sara Biglert.

Gabriela, wypowiadając się na temat wyboru swojej osoby powiedziała, że jest to specjalne wyróżnienie i honor, wspomniała też o prestiżu konkursu, jako jedyny o takim formacie na całym świecie, że jest jak Mistrzostwa Europy, ale tutaj liczy się piosenka i prezentacja.

Wokalistka jest laureatką drugiego sezonu programu SuperStar, a w 2011 roku wygrała nagrodę dla najlepszego debiutującego artysty Český Slavík. Studiowała w Kalifornii, zagrała wiele koncertów w USA z zespołem Trans-Siberian Orchestra, a teraz zdecydowała się na karierę solową.

UPD: Piosenka jest już dostępna!


 

(źródło: eurovision.tv)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *