Szósty dzień prób! Na scenie zaprezentowali się finaliści!

Szósty dzień w Lizbonie upłynął pod kątem prób! W dniu dzisiejszym opórcz półfinalistów, którzy odbywali swoje drugie próby, zaprezentowali się po raz pierwszy na wielkiej scenie finaliści, którzy automatycznie występują podczas Wielkiego Finału w Lizbonie już za tydzień 12 maja! Na pierwszy ogień poszli gospodarze tegorocznego 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Portugalia, zaraz za nimi wystapiła SuRie z Wielkiej Brytani, romantyczny duet z Hiszpani, Niemcy, Włosi oraz Francja. Poniżej krótka relacja z dzisiejszego dnia.

PORTUGALIA

Cláudia Pascoal na scenie pojawiała się w długiej sukience. Z początku jest sama, w tle świecą reflektory z żółtymi światłami. W połowie utworu pojawia się autorka pioseneki, Isaura, która jest ubrana w sportowy strój i wykonuje z Cláudia wspólnie piosenkę. Wokalnie jest dobrze. Prosty utwór i prostą inscenizacją.

WIELKA BRYTANIA

SuRie ma na sobie białą długą sukienkę i znajduje się w konstrukcji przypominającej kształt rombu. Dominującymi kolorami podświetlanych kształtów są biel i fiolet. W późniejszym czasie trawnia piosenki pojawia się na scenie suchy lód i fajerwerki. Jest dobrze synchronizowna z chórkami. Jedynym problemem jest to, że zmiany w ujęciach kamery nie są zharmonizowane z samą piosenką.

HISZPANIA

Amaia i Alfred występują na scenie w prostych kreacjach, on ma na sobie garnitur, a Amaia – długą suknię. Stoją naprzeciw siebie i powoli podchodzą, gdy piosenka się rozwija. Ciemne tło z kilkoma światłami. W ich głosie jest harmonia i ładnie się łączą. Wszystko jest tak bardzo romantyczne, słodkie i urocze. Ale szału tu wielkiego nie ma.

NIEMCY

Pojawia się sam na scenie w ciemnej sceneri, jest ubrany na czarno. Podczas refrenu różne teksty są wyświetlane na ekranie LED w tle. Podczas przejścia utworu scena zmienia się, gdy wyświetlane są czarno-białe wzory na ekranie, zmieniając się po chwili w teksty, ale tym razem w intensywnym czerwonym kolorze na scenie i otaczającej przestrzeni. Ogromny aplauz płynący był po zakończeniu próby w centrum prasowym. Może nasi sąsiedzi nie skończą na ostatnim miejscu, wszystko na to wskazuje.

WŁOCHY

Tegoroczna włoska piosenka “Non Mi Avete Fatto Niente” , dostarcza protestującą wiadomość przeciwko terroryzmowi i temu, jak zmienia on nasze życie. Występ zaczyna się na czerwonym tle, podczas gdy obaj artyści ubrani są swobodnie, stojąc obok siebie na scenie. W miarę kontynuacji piosenki na ekranie wyświetlane są wielojęzyczne teksty, a wśród tekstów pojawiają się rozproszone zdjęcia z ich oficjalnego wideo. Ostatnie teksty są pisane po angielsku. Wokalnie oboje są bardzo dobrze przygotowani.

FRANCJA

Na koniec członkowie francuskiego duetu wkraczają na scenę ubrani w czerń, Obaj artyści mają na sobie czerwone i białe buty, a więc ogólnie podobny styl do krajowego występu selekcyjnego.  Dym wypełnia scenę na początku. Podczas gdy wokaliści przechodzą przez dwa oddzielne mosty, duet spotyka się ponownie na wybiegu, gdzie rozpoczynają swoją znany układ choreograficzny. Duet wraca na główną scenę, gdzie kończą swoją piosenkę. Wszystko przypomina występ z krajowych selekcji. Wokalnie jest bardzo dobrze.

Już jutro swoją kolejną próbę będą mieli nasi reprezentancji Gromee i Lukas Maijer! Który z dzisiejszych występów BIG5 przypadł Wam najbardziej do gustu?

źródło: infenetwork.net, esctoday.com 

Share

Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje filologie hiszpańska. Mam 29 lat. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! Preselekcjami innych krajów i całą oprawą konkursu zacząłem interesować się w 2011/2012 roku. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Grecja. Kocham Eurowizję za to, że jest nieprzewidywalna i dzięki niej mogę poznać wielu wspaniałych i ciekawych ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *