Siódmy dzień prób w Lizbonie! Jak wypadła Polska?

Kolejny dzień prób na lizbońskiej scenie, podczas którego zaprezentowały się kraje z 2 półfinalu. Emocje są wyjątkowe, ponieważ drugą próbę odbyli dzisiaj nasi chłopacy Gromee i Lukas Maijer. Wszystkie występy są doprecyzowywane, tak aby już za 4 dni podczas pierwszego półfinału wszystko wypadło na bardzo wysokim poziomie. A to co się dzisiaj działo na scenie prezentujemy poniżej.

ROSJA

Tym razem znów jest ubrana na biało i ma mniej kryształków na twarzy, Na “górze”, którą jest Julia, wyświetlana jest grafika z projektora. W trakcie piosenki tło zmienia się na czerwone i żółte światła, a na ekranie pojawia się efekt teleobiektywu, np. Połamane okulary, gdy mówi “I won’t brake”. Na scenie występuje chórek stworzony z trzech osób, podczas refrenu na scenie pojawia się również dwójka tancerzy, mężczyzna i kobieta, ubrani na biało i wykonujący akrobacje. Na koniec spotykają się na mostku i obejmują się nawzajem, nastepnie kamera pokazuje Julię. Małe zmiany w choreografii, scena pozostaje taka sama. Głosy są lepsze niż pierwsza próba.

MOŁDAWIA

Szótka osób na scenie, z czego trójka to chórek, ubierani w barwy narodowe Mołdawi, (żółte, niebieskie i czerwone). Każdy z tancerzy/chórków naśladuje jednego z wokalistów. Ostatecznie cała szóstka kończy  przed sceną, które widzieliśmy w innych występach DoReDoS. Próba nie wniosła nic nowego w stosunku do pierwszej.

HOLANDIA

Piosenkarz pojawia się w tym samym stroju, co na pierwszej próbie, z trzema gitarzystami i perkusistą, którzy tym razem noszą marynarki. Występ rozpoczyna się od tego, że wszyscy wracają na widownię. Waylon trzyma gitarę.Następnie wszystko rozpoczyna się od dymu, powtarzając to, co zostało zrobione na pierwszej próbie, gdzie w ostatnim refrenie muzycy wykonują akrobacje. Głosy bardzo dobre!

AUSTRALIA

Jessica nosi tę samą fioletową sukienkę. Na początku występ zaczyna się w ciemności, podczas gdy wokalistka kołysze się zgodnie z tempem perkusji. Jest tam konstrukcja z równoległymi lampami, które mrugają w różnych kolorach za nią, kamera obraca się wokół niej. Zdjęcia są wyraźnie poprawione, ale występują pewne problemy wokalne, Jessica momentami  traci kilka nut i wysokie dźwięki. Na scenie pojawiają się również fajerwerki.  Chociaż jest to piękna i dynamiczna prezentacja, jakoś nie specjalnie przekonuje mnie to.

GRUZJA

Wszyscy członkowie są ubrani w czarne garnitury. Dominują kolory: niebieski, czerwony i żółty. Innym elementem tej próby są migające światła w środku utworu, które aktualizują prezentację. Oczywiście nacisk kładzie się na wydajność wokalną artystów, a jedynym efektem jest suchy lód.

POLSKA

Lukas ma na sobie czarne skórzaną kurtkę  i stoi na środku sceny, a Gromee stoi na oświetlonej platformie. Lukas następnie przechodzi przez most kierując się na przód sceny, gdzie podczas przerwy tanecznej spróbuje nawiązać kontakt z publicznością. Bez większych zmian w kolejnych etapach, intensywne oświetlenie i fajerwerki na całej scenie. Jedyny minus to obracająca się bardzo szybko kamera na Gromee’go, trochę dziwnie to wygląda, jednak mam nadzieje, że podczas występu live z publicznością zrobi to w pewnym sensie efekt wow! Wokalnie jest bardzo dobrze, nastąpila duża poprawa!

MALTA

Piosenka zaczyna się od tego, że artystka stoi w “pudełku” utworzonym przez ekrany Led, podczas gdy tło na scenie jest w odcieniach czerwieni. W dłoniach wyświetla ekrany, a podczas śpiewu chóru wychodzi z pudełka i zostaje zastąpiona przez tancerkę. Strój jest taki sam, jak na pierwszej próbie, z wyjątkiem złotej rękawicy na dłoni Christabelle. Jest to bardzo dobrze zorganizowany występ sceniczny, a Christabelle wydaje się bardzo potężna i silna wokalnie. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma zbyt wielu różnic od pierwszej próby, ale możemy zaobserwować, że niektóre ujęcia zostały ulepszone. Malta ma wiele szans na zakwalifikowanie się w tym roku!

WĘGRY

Występ sceniczny jest w zasadzie identyczny jak pierwsza próba. Na scenie są biało-niebieskie kolory. Piosenkarz znajduje się na środku sceny i w drugiej części utworu idzie również na przednią części sceny. W pewnym momencie gitarzysta wskakuje na widownię, tworząc interakcję i sprawia, że ​​ludzie stają się częścią występu. Wykorzystanie ognia pojawiającego się  na obwodzie koła  sceny sprawia, że występ jest jeszcze bardziej dynamiczny i imponujący.

ŁOTWA

Piosenkarka jest sama na scenie, tak jak podczas pierwszej próby, w intensywnych czerwonych odcieniach. Jej sukienka jest czerwona. Laura wprowadza sporo wdzięku na scenie, radzi sobie bardzo dobrze z kamerą. Wokalnie jest bez zastrzeżeń.

SZWECJA

Występ Benjamina Ingrosso nie zmienił się w porównaniu do pierwszej próby. Benjamin ma na sobie czarne dżinsy, czarną koszulkę i skórzaną kurtkę. Za nim jest świetlista scena LED, a on sam wykonuje tę samą choreografie co podczas Melodifestivalen. Dobry wokal, po tych dwóch próbach możemy powiedzieć, że jest więcej niż pewne, że zobaczymy Szwecje w Wielkim Finale.

CZARNOGÓRA

Nie ma dużych różnic od pierwszej próby. Vanja nosi ten sam niebieski garnitur, a za nim cztery chórzystkii i pianista w białych barwach. Wokalistki wykonują niewielkie ruchy, śpiewając razem z Vanją. Kolory na ekranie są takie same: niebieski, biały i złoty.

SŁOWENIA

Występ jest taki sam, jak podczas pierwszej próby, a Lea wygląda pewnie i komfortowo na scenie. Na scenie widzimy cztery kobiety wykonujące choreografie taneczną. Lea podąża za nimi, a potem idzie dalej na przednią część sceny. Następnie robi bardzo mądrą rzecz otóż zatrzymuje muzykę i prosi publiczność, aby pomogła jej w utworze. Jest bardzo silna wokalnie i brzmi zaskakująco.

UKRAINA

Kolejna próba, która nie wnosi wielu zmian. Widzieliśmy raz jeszcze  Mélovina na początku utworu leżącego u szczytu fortepianu. Fortepian znajduje się na wyższym poziomie nad ziemią, a obok niego są schody. Wtedy Mélovin wstaje i schodzi na dół. Pod koniec utworu podchodzi ponownie do schodów i siada na pianinie. Wydaje się bardziej pewny siebie na scenie, a jego wokal zadowala.

Już jutro kolejny dzień prób! Na scenie w Lizbonie, wystąpią gospodarze oraz przedstawiciele Wielkiej Piątki! Dodatkowo swoją próbę uzupełniającą odbędzie również reprezentacja Grecji, w związku z problemami technicznymi, jakie mieli podczas ostatnich dwóch prób!

źródło: infenetwork.net, esctoday.com, youtube.com 

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *