Przystań Lizbona: Izrael – Netta Barzilai – TOY!

All Aboard – Wszyscy na Pokład! Po 43 dniach, naszego wspólnego rejsu po całej Europie, dotarliśmy do portu w Lizbonie by cieszyć się tym co najlepsze! Zabraliśmy Was w najodleglejsze zakątki naszego kontynentu, aby przybliżyć Wam, wszystkich uczestników tegorocznej Eurowizji! Ostatnia na pokład wchodzi Netta Barzilai, która jest Naszą redakcyjną faworytką do wygrania 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W dzisiejszym artykule, przyblizymy Wam tegoroczną faworytkę, zaprezentujemy przewidywania oraz opinie naszej redakcji INFE Poland! Zapraszamy.

Netta urodziła się w Izraelu w 1993 roku, dwa lata później jej ojciec przeniósł rodzinę do Nigerii w związku ze swoją pracą, mieszkali tam przez około cztery lata, a następnie powróciła do Izraela. Jest bardzo ambitną i zdeterminowaną 25-latką, ale mimo młodego wieku Netta ma bogate doświadczenie muzyczne. Ukończyła liceum z wybitną ocena w zakresie rozszerzonych studiów muzycznych i udała się na studia w renomowanej szkole muzycznej w Rimon na wydziale elektroniki. W związku z obowiązkową służbą wojskową służyła w Izraelskim Korpusie Morskim. W wywiadach często omawia, jak bardzo kocha dzieci i jak jednym z jej marzeń było być nauczycielem przedszkolnym. Była także instruktorem w organizacjach młodzieżowych na północy Izraela. Wierzy, że dzieci są przyszłością. Netta pracowała na wszystkie sposoby: od kelnerki, przez nauczyciela przedszkola po opiekunka.

W 2012 roku Netta była instruktorem i kierownikiem poradników w profesjonalnym obozie dla młodych muzyków. Służyła jako piosenkarka w zespole izraelskiej marynarki i kontynuowała swoje muzyczne szkolenie w tym zakresie.

W 2016 roku Netta założyła zespół “The Experiment” . Zespół koncertował w całym Izraelu przez dwa lata dzięki specjalnym freestyle’owym koncertom improwizacyjnym. Netta była główną wokalistką, a trzech innych członków zespołu grało na instrumentach – od perkusji, przez instrumenty klawiszowe, aż po gitary.

Kariera teatralna Netty!

Następnie otrzymała główną rolę w spektaklu teatralnym ” Bieg na morzu” , z profesorami teatralnymi Ruth Kanner i kompozytorem Avshalomem Arielem, który jest jednym z jej wokalistów wspierających w tegorocznym konkursie Eurowizji. W 2017 roku Netta dostała kolejną główną rolę w dziele Noama Inbara pt. “The Book of Challenges”, utworu muzycznego a capella, który był częścią projektu “Singing in the Squares” w muzeum w Tel Avivie. Netta jest aktywną solisttką od dwóch lat w odnoszącym sukcesy show zespole “Gaberband” występującym zarówno w Izraelu, jak i za granicą. Prowadzi warsztaty dla młodych muzyków w gimnazjach i szkołach średnich.

Rising Star -HaKokhav HaBa L’Eurovizion!

Netta wygrała tegoroczny reality show Rising Star -HaKokhav HaBa L’Eurovizion, gdzie główną wygraną jest m.in bilet do reprezentowania Izraela w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Netta była ogromną faworytką od samego początku, ale podczas wielkiego finału prawie została wyeliminowana w pierwszej rundzie po przegranym pojedynku. Jury wykorzystało swoje uprawnienia, aby ją uratować i wysłali ją do finałowej rundy. Od momentu pierwszego przesłuchania Netty, dużym pytaniem dotyczącym jej występów było to, czy zasady Eurowizji pozwolą na takie wykonanie. Netta używa loopera głosowego, który jest mobilnym urządzeniem rejestrującym, które pozwala jej nagrać swój głos, kilka razy w pętli, aż do odtwarzania. Europejska Unia Nadawców pozwoliła jej używać swojej specjalnej zabawki na scenie, o ile głosy zostaną nagrane podczas jej występu na żywo.

Producenci utworu TOY!

Producentami tegorocznej propozycji Izralea są, Doron Medalie który jest jednym z najbardziej utytułowanych pisarzy piosenek Izraela, kompozytorów i dyrektorów artystycznych. Z ponad 350 utworami w całej swojej karierze znany jest ze swojej szalonej, radosnej muzyki. Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś Tel Awiw, prawdopodobnie znasz hymn miasta – Tel Aviv Ya Habibi – jeden z jego najlepszych przebojów. Medalie napisał także dwa wielkie hity dla greckiej gwiazdy muzyki pop Eleni Foureira , która reprezentuje Cypr w tym roku podczas, Konkursu Piosenki Eurowizji. “Toy” to jego trzecia propozcja dla Izraela, którą skomponował. Stav Beger to nadchodzący izraelski producent, pisarz i kompozytor. Stav ma zaledwie 25 lat i napisał w ciągu ostatnich dwóch lat kilka hitów izraelskich. Piosenka “Toy” to jego pierwsze zgłoszenie do Konkursu Piosenki Eurowizji.

W ciągu zaledwie trzech tygodni teledysk “Toy” zgromadził ponad 9 milionów wyświetleń na oficjalnym kanale YouTube Eurowizji. W wywiadzie dla portalu WIWBLOGS, Netta opowiedziała wszystko na temat dźwięków kurczaka w jej piosence:

“To takie zabawne, jak ludzie są do tego przyzwyczajeni. Ma podwójne znaczenie. Odgłosy mają naśladować głosy tchórza – “kurczaka”. Ktoś, kto nie zachowuje się tak, jak on / ona czuje i traktuje cię jak zabawkę. Baka oznacza również “głupia” po japońsku … Piosenka ma ważną wiadomość – przebudzenie kobiecej siły i sprawiedliwości społecznej, opakowane w kolorową, szczęśliwą atmosferę “.

Cały wywiad z Netta możecie przeczytać TUTAJ.

Przewidywania dla tegorocznej piosenki Izraela!

Tegoroczna nasza propozycja piosenki “TOY”, w typowaniach bukmacherów znajduje się w tym momencie na 1 miejscu, to samo tyczy się klasyfikacji półfinałowej!

Na fińskiej stronie kolumbus znajduje się również na 1 miejscu, a do tej pory zdobyły 4466 punktów. Aż 139 głosujących wskazało piosenkę “TOY”  jako swoją ulubioną.

W aplikacji My Eurovision Scoreboard, Netta znajduje się na 1 miejscu z łączną ilościa punktów 67102.

 

Na Youtubie sytuacja ma się rewelacyjnie, użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu w większości wskazują piosenkę do zwycięstwa, co również przekłada się na statystyki. Obecnie opublikowany utwór  ma 18 594 692 mln wyświetleń, 50 tys. użytkowników przyznało kciuka w dół, przy 309 tys. kciuków w górę. Poniżej losowo wybrane komentarze:

Muhammed Ali Kirdar

Jako Irakijczyk, chcę, aby nasi izraelscy bracia wygrali ❤ 🇮🇱🇮🇶

Anima Aur

Zmieniłem mój nastrój naprawdę, czułem się trochę nisko, ale teraz dała mi super pozytywną energię “

ladydontekno

Czuję, że Eurowizja będzie w Tel Awiwie w przyszłym roku

DaniSerrano 95

Dla mnie jest już zwycięzcą tegorocznego ESC!
Pocałunki i okrzyki z Hiszpanii! ❤

Ваня Прозоров

Nie mogę przestać oglądać tego filmu! 12 punktów Izrael z Rosji! Najlepszy kurczak na świecie!

 

Czas na opinie redakcji INFE Poland!!!

Paulina Ś:

To jest piosenka, którą kocham od samego początku. Niektórzy będą uważać, że to tzw. Joke entry, czy tak jest? Wątpię. To jest mój zdecydowany faworyt do wygrania. Piosenka skoczna, nowoczesna a wokalnie Netta powala na kolana. Ocena 10/10

Tomek:

Tegoroczna propozycja jest dość oryginalna. Oczywiście to ogromny plus. Do tego jest strasznie uzależnia. To gdakanie to element, który na pewno zapada w pamięć. Osobiście utwór, nie tyle, że mi się podoba. Po prostu się od niego uzalezniłem. Teraz tylko czekać na występ na żywo. Ocena 10/10

Darek:

Kiedy usłyszałem tę piosenkę pierwszy raz wiedziałem, że będzie to HIT! Uwielbiam nowoczesne brzemienia, wokal Netty jest po prostu fantastyczny! Piosenka jest kompletna pod każdym względem. Licze na dobrą prezentację na scenie i życze wygrania! Ocena 10/10

Paulina P:

Sam utwór uwielbiam. Do prób był moim numerem 1. Idealne pokazanie tematyki utworu w bardzo zabawny sposób. Mocny kandydat do wygranej. Ocena 10/10

Bartek:

Fenomenalny utwór! Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Toy wiedzialem, że to jest to. Słyszałem wykonania Netty z preselekcji i mnie zachwyciły. Jest to artystka kompletna. Ocena 10/10

Netta odbyła już dwie próby w Altice Arenie. Jak Wam się podoba jej występ?

TEKST PIOSENKI: Netta – Toy 

Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la

Look at me, I’m a beautiful creature
I don’t care about your modern time preacher
Welcome boys to my show, I will teach ya
(Pam pam pa hoo, turram pam pa hoo)
Hey, I think you forgot how to play
My teddy bear’s running away
The Barbie got something to say, hey
My Simon Says leave me alone
I’m taking my Pikachu home
You’re stupid just like your smartphone

Wonder Woman don’t you ever forget
You’re divine and he’s about to regret
He’s a bucka-mhm-buck-buck-buck-mhm boy
Bucka-mhm-buck-buck-buck
I’m not your bucka-mhm-buck-mhm-buck-mhm

I’m not your toy (Not your toy)
You stupid boy (Stupid boy)
I’ll take you down now, make you watch
We’re dancing with my dolls on the motha-bucka beat
Not your toy (Cululoo, cululoo, cululoo cululoo)

Ah ah, ah ah, ani lo buba
Don’t you go and play with me boy!
Ah ah, ah ah, ani lo buba
Don’t you go and play, shake!

(Cululoo, cululoo) Wedding bells ringing
(Cululoo, cululoo) Money men bling-bling
I don’t care about your Stefa, baby
(Pam pam pa hoo, turram pam pa hoo)

Wonder Woman don’t you ever forget
You’re divine and he’s about to regret
He’s a bucka-mhm-buck-buck-buck-mhm boy
Bucka-mhm-buck-buck-buck
I’m not your bucka-mhm-buck-mhm-buck-mhm

I’m not your toy (Not your toy)
You stupid boy (Stupid boy)
I’ll take you down now, make you watch
We’re dancing with my dolls on the motha-bucka beat

I’ll t-t-t-take you now
W-w-w-with me now, boy

(I’m not your toy)
You stupid boy
I’ll take you down now, make you watch me
Dancing with my dolls on the motha-bucka beat

(I’m not your toy) Look at me, I’m a beautiful creature
(You stupid boy) I don’t care about your modern time preacher
(I’m not your toy) Not your toy, not your toy, not your toy, toy
I’m not your toy, not your toy, not your toy, toy

 

PODSUMOWANIE CYKLU PRZYSTAŃ LIZBONA!

Tak jak na samym wstępie pisałem, dzisiaj nie skupimy się tylko na zwyciężcy naszego redakcyjnego rangkinu INFE Poland! W imieniu całej redakcji, chciałbym podziękować wszystkim naszym czytelnikom, którzy aktywnie zabierali udział w dyskusji pod naszymi postami na facebooku! Dziękujemy również, naszym partnerom z portali Destination Eurovision oraz z eurowizyjnej, za współpracę w tym sezonie oraz opinie które przesyłali nam gościnnie do artykułów w cyklu “Przystań Lizbona”. Na koniec przedstawimy Wam, nasz cały ranking, który dzień w dzień publikowaliśmy dla Was na naszej stronie.

 1. Izrael – Netta BarzilaiToy
 2. Grecja – Yianna TerziOniro Mou
 3. Belgia- SennekA Matter Of Time
 4. Francja – Madame Monsierur- Mercy
 5. Bułgaria – EQUINOXBones
 6. Estonia – Elina NechayevaLa Forza
 7. Cypr – Eleni FoureiraFuego
 8. Czechy – Mikolas JosefLie To Me
 9. Łotwa – Laura Rizzotto – Funny Girl
 10. Austria – Cesár SampsonNobody But You
 11. Chorwacja – FrankaCrazy
 12. Ukraina – MelovinUnder The Ladder
 13. Armenia- Sevak KhanagyanQami
 14. Dania – RasmussenHigher Ground
 15. Macedonia – Eye CueLost and found
 16. Polska – Gromee feat. Lukas MeijerLight Me Up
 17. Szwajcaria – ZiBBZStones
 18. Finlandia – Saara AaltoMonsters
 19. Holandia – WaylonOutlaw In ‘Em
 20. Niemcy – Michael SchulteYou Let Me Walk Alone
 21. Hiszpania – Amaia i Alfred- Tu canción
 22. Portugalia – Cláudia PascoalO Jardim
 23. Litwa – Ieva ZasimauskaitėWhen We’re Old
 24. Szwecja – Benjamin IngrossoDance You Off
 25. Słowenia – Lea SirkHvala, ne!
 26. Norwegia- Alexander RybakThat’s how you write a song
 27. Australia – Jessica MauboyWe Got Love
 28. Rosja – Yulia SamoylovaI won’t break
 29. Malta – ChristabelleTaboo
 30. Azerbejdżan – AISELX My Heart
 31. Węgry – AWSViszlát Nyár
 32. Włochy – Ermal Meta & Fabrizio MoroNon Mi Avete Fatto Niente
 33. Białoruś – AlekseevForever
 34. Albania – Eugent BushpepaMall
 35. Wielka Brytania – SuRieStorm
 36. Rumunia – The HumansGoodbye
 37. Serbia – Sanja Ilić & BalkanikaNova Deca
 38. Irlandia – Ryan O’ShaughnessyTogether
 39. San Marino – Jessika (feat. Jenifer Brening) – Who We Are
 40. Czarnogóra – Vanja RadovanovićInje
 41. Islandia – Ari ÓlafssonOur Choice
 42. Mołdawia – DoReDosMy Lucky Day
 43. Gruzja – IriaoFor You

Aktualne notowania bukmacherów wskazują, że to własnie Netta ma zwyciężyć w Lizbonie, zaraz za nią jest były zwyciężca Aleksander Rybak w barwach Norwegii, a na miejscu trzecim imponująca Elina z Estoni! Na wielu portalach poświęconych Eurowizji, typowana do wygranej jest również Eleni z Cypru ze swoją propozycją “Fuego“, która po ostatnich próbach mocno skoczyla w rankingach.

Kto Waszym zdaniem, w tym roku zwycięży i otrzyma Grand Prix 63. Konkursu Piosenki Eurowizji? Już niebawem na pewno się o tym przekonamy, bo w najbliższy wtorek 8.05, odbędzie się pierwszy pół finał, nastepnie we czwartek 10.05, drugi pólfinał z udziałem naszych reprezentantów Gromee i Lukas Meijer! A za 6 dni w sobotę 12.05 Wielki Finał na ktory czekaliśmy cały rok! Dodatkowo pragnę przypomnieć, że dzisiaj o godzinie 18:00 relacja na żywo z ceremoni otwarcia Eurowizji! Tego roku, reprezentacje wszystkich krajów przejdą po niebieskim dywanie. Relacja na żywo na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest na serwisie youtube.com!

źródło: wiwiblogs.com, esctoday.com, eurovision.tv 

Share

Najstarszy fan Eurowizji w naszej ekipie, niebawem stuknie mi na liczniku 30-stka. Mieszkam we Wrocławiu, tutaj pracuje i studiuje m.in filologie hiszpańska. Eurowizje śledzę już od najmłodszych lat, zaraziła mnie do niej moja mama. W pełni pierwszy konkurs obejrzałem w 2000 roku! I tak to trwa do dziś, moja miłość i pasja do ESC sie pogłebia. Kraje które zawsze uwielbiam i trzymam za nie kciuki to m.in. Serbia, Czarnogóra, Hiszpania, Ukraina, Izrael. Do INFE Poland przystąpiłem w 2015 roku, dzięki temu poznałem masę świetnych ludzi. oraz wiele się tutaj nauczyłem. Aktualną ekipę INFE śmiało mogę okrzyknąć rodzinką którą sam mogłem sobie wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *