Kto zostanie najgorzej ubranym uczestnikiem Eurowizji 2018? Oddaj głos w plebiscycie im. Barbary Dex!

Tradycyjnie po zakończeniu Eurowizji wraca nagroda im. Barbary Dex, a głosowanie jest już otwarte! Kto zostanie najgorzej ubranym uczestnikiem tegorocznego Konkursu? Wy również możecie o tym zdecydować oddając swój głos na jedną z kreacji scenicznych, jakie zobaczyliśmy podczas trzech koncertów w ubiegłym tygodniu!

Nagroda im. Barbary Dex zostanie przyznana już po raz dwudziesty drugi. Podczas plebiscytu internauci głosują na najgorzej ubranego uczestnika Eurowizji, spośród wszystkich uczestniczących państw w danym roku konkursowym w tym wypadku nagroda zostanie przyznana jednemu z 43 uczestników.

Zeszłoroczny zwycięzca

Czyj strój najmniej przypadł wam do gustu? Kogo osobiście obdarowalibyście tym wyróżnieniem? W zeszłym roku laureatem nagrody został Slavko Kalezić z Czarnogóry, a my pisaliśmy o tym fakcie tutaj. Artysta ubrany był w prześwitującą koszulkę i charakterystyczny dla niego warkocz, którym podczas występu wykonywał rozmaite akrobacje.

Jak zagłosować?

Kto zdobędzie nagrodę w tym roku? Otworzone już głosowanie potrwa do 20 maja a głosować można na tej stronie do godziny 12.00.

Czym jest nagroda im. Barbary Dex?

Nagroda swoją patronkę zawdzięcza reprezentantce Belgii z 1993 roku- Barbarze Dex, która na Eurowizji miała na sobie kreację, którą możecie zobaczyć na zdjęciu na górze newsa. Pierwszą laureatką wyróżnienia była Debbie Scerri, reprezentantka Malty na Eurowizji 1997 w Dublinie. Polska również ma swój akcent. W 2001 roku laureatem nagrody został Piasek, który swoją piosenkę 2long wykonał w efektownym futrze. Oprócz niego nagrodę w przeszłości wygrywali np. Verka Serduchka czy t.A.T.u.

(źródło: songfestival.be, esctoday)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *