Francja: Destination Eurovision planowane na przyszły rok! Mamy komentarz dotyczący wyniku francuskiego!

Szefowa  France Télévisions przyznała, że Francja swojego reprezentanta na Eurowizję 2019 wybierze prawdopodobnie poprzez format Destination Eurovision, który w tym roku wyselekcjonował duet Madame Monsieur na reprezentantów kraju w Lizbonie.

Francja zasługiwała na więcej

Tegoroczny wybór francuski poprzez Destination Eurovision był oglądany średnio przez 2,5 miliona widzów. Całe preselekcje składały się z trzech odcinków. Zaraz po wynikach Eurowizji 2018 szef francuskiej stacji Delphine Ernotte skomentowała występ swoich reprezentantów w Lizbonie. W rozmowie z Tele Loisirs przyznała:

Jestem rozczarowana wynikiem, jaki osiągnęli Madame Monsieur w tym roku na Eurowizji. Uważam, że zasługiwali na lepsze miejsce, a nawet na zwycięstwo. Ale przede wszystkim świetnie się zaprezentowali. Jestem przekonana, że wykorzystają moment, który należy do nich.

Emotte skomentowała także zwycięstwo piosenki Toy:

Cieszę się, że Izrael zdobył ten tytuł. Jest to symbol silnych kobiet, które akceptują siebie. Profesjonalne jury francuskie przyznało jej 12 punktów!

Destination Eurovision za rok?

Zapytana o tegoroczny wybór piosenki skomentowała, iż był to prawidłowy proces, ponieważ to publiczność zadecydowała kto będzie reprezentować Francję. Przyznała także, że Destination Eurovision to bardzo dobry format i będą poczynione starania, aby kontynuować go w przyszłym roku.

(źródło: esctoday) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *