Eurowizja 2019: Czy nastąpi zmiana państwa gospodarza?

Dyskusja oraz plotki na temat potencjalnej zmiany państwa goszczącego przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji nadal trwają. Jak donosi portal esctoday, powołując się na słowa szefa produkcji Konkursu w 1999 roku- Araleha Goldfingera Eurowizja miałaby zostać zorganizowana w Austrii.

Obecnie w Izraelu ogłoszono, że rząd nie będzie mieszał się w decyzję odnośnie miasta, w jakim miałaby być zorganizowana Eurowizja 2019. Obecnie w grze są cztery lokacje: Jerozolima, Tel Aviv, Hajfa oraz Eliat. Pomimo tego, nie słabną plotki na temat potencjalnej zmiany gospodarza.

Eurowizja 2019 w Austrii?

W swoim ostatnim wywiadzie Goldfinger ujawnił, że usłyszał plotki według których Europejska Unia Nadawców zastanawia się nad przeniesieniem Eurowizji do Austrii, kraju który w tym roku znalazł się na trzeciej pozycji za sprawą występu Cesara Sampsona. Powodem rzekomego transferu jest dobra organizacja Konkursu w 2015 roku a także konflikty polityczne w jakie uwikłane jest Izrael. Goldfinger dodaje jednak, że jest to sytuacja dziwna i prawie niemożliwa do zrealizowania, ale takie głosy chodzą w EBU.

Jak rozwinie się sytuacja? Czy Izrael rzeczywiście utraci prawo do organizacji Konkursu? Dowiemy się już w nadchodzącym czasie.

(źródło: esctoday)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *