Szwecja nie zwleka! Rusza nabór do Melodifesitvalen 2019

Nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest Melodifestivalen i jak wielką popularnością cieszy się wśród fanów Eurowizji. Telewizja SVT podała szczegóły naboru do kolejnej edycji tego wielkiego wydarzenia.

Melodifestivalen 2019- Gdzie, kiedy i jak?

Piosenki będzie można zgłaszać od 31 sierpnia, a koniec zgłoszeń nastąpi 17 września o 17:59. Zasady nie ulegną zmianie, ale nie zaszkodzi ich przypomnienie. Wszystkich uczestników będzie 28, z czego 14 wybierze jury, a drugie 14 wskażą producenci SVT. Jedno miejsce zarezerwowane będzie dla finalisty konkursu P4 Nästa.

Czego szukają Szwedzi?

Christer Björkman, stwierdził, że po intensywnych preselekcjach w 2018 i kolejnej wysokiej pozycji Szwecji na Eurowizji bardzo oczekiwana jest nowa edycja Melodifestivalen. Czego szukają? Zróżnicowanych piosenek, w różnych stylach i językach.

Po Eurowizji 2018….

Nie da się ukryć, że w głosowaniu widzów podczas tegorocznej Eurowizji Szwecja skończyła bardzo nisko. Na pewno nie spotkało się to z pozytywnymi emocjami, więc można domagać się od artystów, którzy będą walczyć o reprezentowanie swojej ojczyzny, czegoś nowego, świeżego,czegoś, co zaskoczy nas wszystkich. Czy to możliwe? Przekonamy się podczas kolejnej edycji szwedzkich preselekcji!

źródło: (ESCbubble, SVT)

Share

Nazywam się Agnieszka i mam 15 lat. Mimo tak młodego wieku mogę śmiało powiedzieć, że Eurowizja to jedna z moich największych pasji. Zaczęło się od preselekcji w 2016 roku i miłość trwa do dzisiaj. Chęć obserwacji poczynań Polski oraz innych krajów w tym konkursie zaprowadziła mnie właśnie do INFE. Eurowizja w każdej postaci zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, ale oprócz tego gram na wiolonczeli, śpiewam oraz interesuję się psychologią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *