Kolejne kraje ogłaszają swoje plany na Eurowizję 2019!

1 września otwierający sezon na Eurowizję 2019 zbliża się wielkimi krokami a więc coraz więcej państw ogłasza swoje plany selekcyjne na nadchodzącą edycję w Izraelu. Sprawdźmy, które kraje podzieliły się z nami szczegółami!

Francja ponownie wybierze poprzez Destination Eurovision

O tym, że Francja wybierze poprzez ten sam format co w ubiegłym roku informowaliśmy tutaj.  Zapowiedziano różne zmiany. Przede wszystkim wszystkie trzy koncerty będą transmitowane na żywo, w przeciwieństwie do tego roku, kiedy półfinały były nagrane przed datą emisji.Zmianie ma także ulec skład jury Mówi się, że preselekcje ponownie poprowadzi Garou.

Niemcy: wpłynęło 1000 aplikacji

Jak donosi dział rozrywki telewizji NDR, wpłynęło około 1000 zgłoszeń na przyszłoroczne preselekcje, które wyłonią reprezentanta Niemiec na Eurowizję w Izraelu. Spośród wszystkich chętnych zostanie wyselekcjonowane 198 uczestników, którzy zaprezentują się przed specjalnym panelem jury złożonym ze 100 osób. Następnie lista zostanie skrócona do 50 wykonawców, a następnie do 20 poprzez międzynarodowe jury. Pierwsze spotkanie panelu zaplanowane jest na dzisiaj, 26 sierpnia w Kolonii. Odbędzie się 7 takich spotkań w czterech miastach niemieckich. Następnie na przełomie października i listopada odbędą się specjalne warsztaty podczas, których zostaną dobrane piosenki do wokalistów.

Łotwa: zgłoszenia otwarte od 3 września

Zgłoszenia do przyszłorocznej edycji Supernovy, selekcji łotewskich rozpoczną się 3 września 2018 roku. Okno zgłoszeniowe otwarte będzie do 21 października. W tym roku Łotwę reprezentowała Laura Risotto z piosenką Funny Girl. Zakończyła rywalizację na 12 miejscu w 2 półfinale.

(źródło: eurovoix)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *