Co nowego na Eurowizji Junior?

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2018 zbliża się wielkimi krokami a więc znamy coraz więcej szczegółów dotyczących show. Zapraszamy na przegląd najnowszych informacji dotyczących wydarzenia, podczas którego zobaczymy rekordową liczbę 20 państw.

Białoruś ma już reprezentanta

Daniel Aleks Yastremskiywill będzie reprezentantem gospodarzy podczas Eurowizji dla Dzieci 2018. Podczas preselekcji zaprezentowało się 10 wokalistów. Decyzją jurorów i publiczności zwyciężyła piosenka Time. Preselekcje poprowadził reprezentant Białorusi z 2014 roku Teo, wraz ze swoją żoną Olgą Ryzhikovoy.

Znamy projekt sceny

Telewizja BTRC opublikowała projekty sceny, na której młodzi artyści zaprezentują się już w listopadzie. Będzie to największa arena zmagań od czasu 2015, kiedy Eurowizja dla Dzieci odbyła się w stolicy Bułgarii- Sofii. Na scenie pojawią się ekrany LED, a także mniejsza scena “satelita” po lewej stronie. Green room znajdować się będzie wśród publiczności po prawej stronie sceny.

Australia z reprezentantką

 

12 letnia Jael Wena będzie reprezentować Australię podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Decyzja została ogłoszona przez szefa delegacji w Blink TV. Piosenka będzie opublikowana wkrótce. Będzie to czwarty udział Australii w dziecięcej odsłonie Eurowizji.

Portugalia wybierze w Juniores de Portugal

Telewizja RTP ogłosiła, że reprezentant zostanie wybrany poprzez preselekcje Juniores de Portugal. W tym roku preselekcje odbędą się online.Do udziału zaproszeni są wokaliści w wieku od 9 do 14 lat. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wysłanie swoich interpretacji piosenek na specjalny adres mailowy. Przyjmowanie materiałów otwarto dzisiaj i potrwa to do 15 września. Wybrany artysta zaśpiewa piosenkę wybraną wewnętrznie przez nadawcę. Otwarto równoległe zgłoszenia na piosenkę, które potrwają do 28 września.

(źródło: eurovoix)

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *