Radosne wieści z Czech. Kraj potwierdza udział w Eurowizji 2019!

Po wspaniałym wyniku w 2018 roku można się było tego spodziewać. Nadawca czeski w rozmowie z bardzo znanym portalem Esctoday.com potwierdził, że państwo to będzie obecne podczas przyszłorocznego konkursu. Wiemy już, że sposób wyboru reprezentanta nie ulegnie zmianie.

OTWARTE ZGŁOSZENIA

Chętni artyści oraz kompozytorzy mogą wysłać swoje propozycje na adres mailowy czeskiej telewizji: escmusic@ceskatelevize.cz do 31 października 2018 roku. Właściwie jedynym znaczącym wymaganiem jest posiadanie czeskiego obywatelstwa. Nie ma natomiast restrykcji dotyczących języka i stylu danego utworu.

CZECHY W KONKURSIE PIOSENKI EUROWIZJI

Kraj ten zadebiutował w 2007 roku z zespołem Kabat. Niestety trzy ogromne klęski pod rząd sprawiły, że aż do 2015 roku telewizja nie chciała słyszeć o powrocie. Nieoczekiwanie Czesi postanowili pokazać się w Wiedniu. Choć nie awansowali wtedy do finału zostali bardzo dobrze zapamiętani. W 2016 roku nową kartę historii otworzyła Gabriela Guncikova, która jako pierwsza zdołała uzyskać awans do finału. Jednak to Mikolas Josef w roku 2018 sprawił, że Czechy poczuły się naprawdę dumne. Swoją energią i świetnie przemyślanym występem wywalczył dla naszych sąsiadów bardzo wysokie, 6 miejsce. Czy uda się choć w małym stopniu powtórzyć sukces? Czesi na pewno wierzą, że tak!

źródło: esctoday.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *