Estonia i Azerbejdżan również potwierdzają udział w Eurowizji 2019

Estoński nadawca, czyli ERR potwierdził, że kraj weźmie udział w nadchodzącej edycji konkursu. Reprezentant zostanie już tradycyjnie wybrany poprzez preselekcje Eesti Laul, o których wspominaliśmy już wcześniej. Więcej szczegółów dowiemy się już 5 września. Tego samego dnia zostanie opublikowany regulamin i zasady obowiązujące podczas Eesti Laul 2019.

Estonia dołączyła do stawki w 1994 roku. Ma na koncie jedno zwycięstwo, kiedy to duet  Tanel Padar&Dave Benton z utworem “Everybody” nieoczekiwanie sięgnęli po wygraną. W 2018 roku kraj reprezentowała Elina Neczajeva z operową propozycją “La Forza”, która szybko została doceniona przez fanów. Ostatecznie wokalistce udało się wywalczyć 8 miejsce.

Nie próżnuje też Azerbejdżan. Telewizja Ictimai ogłosiła właśnie, że weźmie udział podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu. Jeszcze nie znamy wszystkich detali, ale reprezentant najpewniej znów zostanie wybrany poprzez wybór wewnętrzny. Więcej szczegółów na pewno dowiemy się wkrótce.

Azerbejdżan dołączył do stawki w 2008 roku z dosyć mocnym akcentem. Duet Elnur&Samir zajął 8 lokatę. Potem również było bardzo dobrze. W 2009 roku kraj zajął 3 miejsce, a w 2010 udało się wywalczyć 5, choć reprezentująca wtedy kraj Safura była typowana nawet do zwycięstwa. Przyszło ono jednak już rok później za sprawą duetu Ell&Nikki, który dosyć zaskakująco sięgnął w 2011 roku po Grand Prix konkursu. Niestety teraz przyszedł czas gorszych wyników. W 2018 roku Aisel, jako pierwsza z Azerbejdżanu nie zdołała zakwalifikować się do finału. Czy los się odmieni i państwo to znów wróci do gry? Telewizja Ictimai na pewno będzie próbować!

źródło: esctoday.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *