Wszystko jasne! Eurowizja 2019 14,16 i 18 maja w Tel Awiwie!

14,16 i 18 maja 2019 roku będą najważniejszymi dniami dla eurowizyjnych fanów. Właśnie wtedy w izraelskim Tel Awiwie odbędzie się 64. Konkurs Piosenki Eurowizji! Co jeszcze wiemy o nadchodzącym konkursie?

Eurowizja 2019-co wiemy o szczegółach?

Spekulacji na temat miasta-gospodarza było naprawdę dużo. W końcu Europejska Unia Nadawców potwierdziła,że nadchodzący konkurs odbędzie się w Tel Awiwie w pawilonie Centrum Konferencyjnego, które może pomieścić aż 10 tysięcy osób! Dyskutowano również na temat daty, ale jak się okazało, eurowizyjne zmagania będziemy mogli oglądać już od 14 maja (wtorek, I półfinał), następnie 16 maja (czwartek,II półfinał) i w końcu wielki finał, który swoje miejsce będzie miał 18 maja (sobota).

Dlaczego właśnie Izrael?

Wszyscy wiemy, że kraj, który wygra Eurowizję, ma prawo do jej organizacji w następnym roku. Mimo wszystko po wygranej Netty w tegorocznym konkursie pojawiały się głosy, że konkurs nie odbędzie się w Izraelu. Twierdzono tak głównie przez konflikt Izraelczyków z Palestyńczykami oraz przez zadeklarowanie bojkotu Eurowizji przez kilka państw w geście solidarności z wyżej wymienionymi mieszkańcami Palestyny. Izraelowi nie odebrano prawa do organizacji Eurowizji, a w konkursie na miasto-gospodarza swoje kandydatury wystawiły oprócz Tel Awiwu również Jerozolima, Ejlat i Hajfa.

Co na to EBU?

Wygląda na to,że perspektywa pracy z izraelskim nadawcą podoba się Europejskiej Unii Nadawców. Jon Ola Sand podziękował wszystkim miastom,które ubiegały się o organizację.Ostatecznie wybrano Tel Awiw,a sam producent wykonawczy bardzo cieszy się ze współpracy z telewizją KAN oraz miastem-gospodarzem i obiecał,że zostaną dołożone wszelkie starania,aby konkurs w 2019 roku był jak najlepszy. Swoją opinię wyraził również Frank-Dieter Freiling (przewodniczący grupy referencyjnej): “Nie możemy doczekać się współpracy z telewizją KAN oraz sprowadzenia konkursu do Tel Awiwu po raz pierwszy. Czekamy na gwarancję w związku z kwestiami bezpieczeństwa, abyśmy mogli zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i podtrzymać wartości Eurowizji takie jak różnorodność i inkluzywność.”

My już nie możemy doczekać się kolejnego konkursu! A Wam jak się podoba perspektywa organizacji przyszłorocznego konkursu?

źródło: (eurovision.tv)

Facebook Comments

Share This: